Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan építhetném le a volt...

Hogyan építhetném le a volt anyósomat és a családom nyakamra járó idősebb tagjait?

Figyelt kérdés

7 éve elváltam a férjemtől, ő a gyerekeink javára lemondott a közös építésű családi házról. Azonban az anyósom állandóan a nyakamra jár, azt akarja, hogy fogadjuk be őt ide. Naponta 1-2 órákat kell vele beszélgetnem telefonon és ez már nagyon unalmas: az alkoholista fiára (exférjemre) panaszkodik állandóan, mindig meg kell hallgatnom, hogy így fáj neki, úgy fáj neki. Unalmas, mert nem marad a munka utáni szabadidőmből semmi. Hamarosan 40 éves leszek, megvan a saját magam problémája: a két csemetém és a munkahelyem. Hogy képzeli egyébként, hogy hozzánk költözik? (Hely lenne, de nem akarom elviselni hosszú távon.)


Ugyanígy a nyakamra jár a saját az özvegy édesanyám, őt is meg kell naponta látogatni (76 éves), telefonon meghallgatni, ugrásra készen állni, ha valami baja van. Az unokatestvérem kiköltözött Németországba, így az anyja (a nagynéném, akivel szorosabb kapcsolatot ápoltunk mindig) szintén engem hívogat, ha valami baja van. Elvárja, hogy bevásároljunk neki stb. A szomszédasszonyunk is állandóan feltart, ő fiatalos hatvanas (egyébként távoli rokon), de mindig nekem panaszkodik.


Hogyan jelezhetném már finoman végre, hogy ki van a ... bugyim velük? Még anyámmal csak-csak megbirkózom, mert van egy természete, de a többi három nőhöz nekem mi közöm van?


Most éjszakás műszakból ébredtem fel, mert reggel fél tízkor hívott az anyósom. Nem haladtam semmivel, kb. délig nyomta a panaszáradatát, aztán hívott anyukám, hogy miért nem vettem fel már korábban a vezetékes telefont... pedig mindketten tudják, hogy éjszakás voltam és csak addig tudok aludni, amíg a gyerekek az iskolában vannak.


2013. febr. 6. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de te kiléptél az ő családjából, szeretnél a magad dolgaival foglalkozni, és nem érdekel már, hogy mi van vagy mi nincs az exeddel. Ennyi. És mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de nem szeretnéd őt befogadni. Ennyi. Ha megérti jó, ha nem, az ő baja. Ki ő neked, hogy gondoskodj róla? Hát senkid. Nem igaz?
2013. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért hallgatod őket végig? Ha az anyós felhív fél tízkor, akkor mondd azt, hogy sajnálod, de éjszakás vagy, ezért most aludnod kell, majd visszahívod.Anyuka, szomszéd néni dettó.

Állj ki magadért és mondd meg, ha bajod van. Szóból ért az ember:)

2013. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mikor nem akarod h hívjanak kapcsold ki a telefont és mond h lemerült ha később hívnak

a vezetékest meg leejteted nem is veted észre h nem működik...

10 perc után mindig rakd le h keresnek a másikon pl a főnököd a gyerek a mit tudom én ki ....

nekem volt olyan h mikor eluntam kinyomtam majd ki is kapcsolatam a telcsimet


egy idő után észre fogják venni .. remélem

2013. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyosódhoz semmi közöd,a problémáját oldja meg az exed.Nyugodtan mond meg neki,elváltatok nem a te gondod az ő baja.nem kell szépiteni tisztán világosan hogy megértse.Édesanyád más tészta.De neki is elmondhatod dolgod van ,pihenned is kell legyen tekintettel arra te is 1ember vagy.Csak őszintén ahogy itt le írtad.megharagszanak nagy cucc legalább ki pihened magad:)
2013. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába udvariaskodsz velük, akármennyire is nem a stílusod, be kell szólni nekik, mert látod: nem értik, maguktól meg eszükbe se jut, hogy zavarnak. Cserébe te kapsz valamit tőlük, pl. ott vannak, ha neked beteg a gyereked, hogy vigyázzanak rá, vagy egyéb ilyen jellegű segítséggel szolgálnak-e, amire szükséged lehet? Mert ha nem, akkor nyugodtan legyél bunkó.
2013. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt ajanlom:telefon kikapcsolasa,ha kell.szäm.vältoztatas,ha akarod hivod te szam nelkül.
2013. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, milyen türelmes ember vagy! Őrület! Én már rég elzavartam volna őket a p.csába, vagy csak simán kinyomtam volna a telefont.

A saját anyám is kikészít néha, amikor képes naponta 10-szer felhívni, de általában helyrerakható. Na de vadidegenekkel tudod ki kínlódna, jesszus!

2013. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha kinyomom a telefont, akkor

a) átjönnek személyesen

b) addig keresnek mobilon, amíg azt fel nem veszem

c) ha az összes telefon inaktív, felhívják a szomszédot, hogy nézzen át, nehogy valami baj legyen.


Az a legnagyobb baj, hogy a családi házunk felépítésébe az anyósomék adtak 8 milliót (összesen került 20 millióba bútorostul, mindenestül kb.), ő eladta a saját lakásukat és vettek egy kisebbet. Hiába van a gyerekeim nevén és az én nevemen a házunk, ő jogot formál rá, hogy ideköltözzön. Természetesen erre a törvény szerint semmi joga nincs.

2013. febr. 6. 14:18
 9/15 anonim válasza:
25%
Majdha öreg leszel és nem lesz senkid Te is várni fogod a segitséget és hogy valaki társaságot nyujtson. nyilván jó ember vagy és segitőkész ezésrt is ragaszkodnak hozzád ennyien..neked ez lehet fárasztó..biztos megterhelő van saját dolgod is de nem tudom..nehéz helyzet..Mert oké hogy Teisember vagy de másik oldalon szintén idős magányos emberek vannak akik számitanak rád! telefon kikapcsolás ha pihensz,anyóssal tudatni hogy semmi esetre sem költözhet hozzád,,viszont anyukádért mindent és első szóra tegyél meg!!lehet nehéz természetű és problémás de ő nevelt fel(gondolom). Most neki van rád szüksége. Ahogy egy nap lehetNeked is szükséged lesz segitségre e gyermekeidtől!
2013. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátkoztasd össze őket. Akkor egymást boldogíthatják, téged meg ha szerencséd van, békén hagynak :)
2013. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!