Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan építhetném le a volt...

Hogyan építhetném le a volt anyósomat és a családom nyakamra járó idősebb tagjait?

Figyelt kérdés

7 éve elváltam a férjemtől, ő a gyerekeink javára lemondott a közös építésű családi házról. Azonban az anyósom állandóan a nyakamra jár, azt akarja, hogy fogadjuk be őt ide. Naponta 1-2 órákat kell vele beszélgetnem telefonon és ez már nagyon unalmas: az alkoholista fiára (exférjemre) panaszkodik állandóan, mindig meg kell hallgatnom, hogy így fáj neki, úgy fáj neki. Unalmas, mert nem marad a munka utáni szabadidőmből semmi. Hamarosan 40 éves leszek, megvan a saját magam problémája: a két csemetém és a munkahelyem. Hogy képzeli egyébként, hogy hozzánk költözik? (Hely lenne, de nem akarom elviselni hosszú távon.)


Ugyanígy a nyakamra jár a saját az özvegy édesanyám, őt is meg kell naponta látogatni (76 éves), telefonon meghallgatni, ugrásra készen állni, ha valami baja van. Az unokatestvérem kiköltözött Németországba, így az anyja (a nagynéném, akivel szorosabb kapcsolatot ápoltunk mindig) szintén engem hívogat, ha valami baja van. Elvárja, hogy bevásároljunk neki stb. A szomszédasszonyunk is állandóan feltart, ő fiatalos hatvanas (egyébként távoli rokon), de mindig nekem panaszkodik.


Hogyan jelezhetném már finoman végre, hogy ki van a ... bugyim velük? Még anyámmal csak-csak megbirkózom, mert van egy természete, de a többi három nőhöz nekem mi közöm van?


Most éjszakás műszakból ébredtem fel, mert reggel fél tízkor hívott az anyósom. Nem haladtam semmivel, kb. délig nyomta a panaszáradatát, aztán hívott anyukám, hogy miért nem vettem fel már korábban a vezetékes telefont... pedig mindketten tudják, hogy éjszakás voltam és csak addig tudok aludni, amíg a gyerekek az iskolában vannak.


2013. febr. 6. 13:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha 7 éve elváltatok, akkor mostanáig ilyen szinten az életed része volt az anyósod? Azért jó kis idegrendszered lehet, én biztos 2 hónap után elküldtem volna melegebb éghajlatra.

A házba költözésnél azonban vigyázz! Ne hivatkozz arra, hogy kinek milyen jogai vannak, mert ugyan tulajdoni hányada nincs benne, de akár visszakövetelheti a nektek adott ajándékot (a pénzt), mondván, hogy az ajándékozási cél meghiúsult (közös élet). Teljesen mindegy, hogy a férjed a gyerekei javára mondott le a részéről, nyilván anyós nem azért adott nektek 8 millát, hogy aztán a menye éljen benne a gyerekekkel, mint marci hevesen! Lehet, hogy már akkor az volt a ki nem mondott célja, hogy majd ha öreg lesz, a nagy házban ő is elfér...

2013. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha anyósnak van kisebb lakása, miért akar hozzátok költözni?
2013. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azért akar ide költözni, mert a volt férjemnek a testvérét, és annak a családját befogadta magához, aztán nem bírja idegekkel.
2013. febr. 6. 14:40
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor tegye ki őket.
2013. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a családi házunk felépítésébe az anyósomék adtak 8 milliót "


Hát fizessed vissza neki, és vegyen magának egy lakást.

2013. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!