Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okoz valakinek problémát...

Okoz valakinek problémát előző párkapcsolatból maradt gyerek?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, van két gyereke az előző házasságából, a gyerekek 5 és 7 évesek.

Szerintetek normális, hogy még mindig csak egyszer találkozhattam velük? Az elején a kapcsolatunknak azt mondta, nem szeretne addig bemutatni nekik, amig nem biztos, hogy komoly, mert nem szeretné, hogy ki-be lépkedjenek a nők az életében, ezt teljesen megértettem, vártam is.

Mostanában sokszor eszembe jut, miért tartunk még mindig itt? Ha kéthetente hétvégén menne hozzájuk, talán nem zavarna annyira, de hetente 3 alkalommal ott alszanak a nagyszülőknél, azokon a napokon ő is ott alszik velük, és olyankor kora délutántól másnap délutánig együtt vannak, ez heti 3x mindig megtörténik. Mellette dolgozik, heti 2x, 24/72ben, tehát úgy érzem semmi időnk nincs egymásra és talán 3 év után már együtt kellene élnünk és talán a gyerekeknek ott kéne lenniük velünk, vagy csak én gondolom rosszul, hogy kevésnek tartom ezt az együtt töltött időt?

Mik a tapasztalatok ezen a téren?

Nem akarok erőszakos sem lenni, de kezdek már ebbe belefáradni.

Szeretnék gyereket is (26 elmúltam) és úgy érzem vele szeretném, de amikor szóba hoztam ezt, akkoris azt mondta, hogy majd később, mert nehéz feldolgozni a két gyereknek, ha hirtelen születik egy féltesó.

néha úgy érzem minden róla/róluk szól.

nem látom be, hogy miért nem lehet olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó.

szerintetek rossz dolog, ha úgy gondolom, hogy nem normális, hogy többet van a gyerekeivel, mikor nem is ő neveli őket, mint velem és inkább azt szeretném, hogy azt az időt együtt tölthessük el, vagy ha ezt ő nem szeretné, akkor vajon kérhetek e olyat tőle, hogy kicsit figyeljen rám is jobban oda?


2013. febr. 6. 16:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, te magad is érzed, hogy valami nagyon sántít ezzel a történettel. Nem azzal van a gond, hogy a párod számára nagyon fontosak a gyerekei, és igyekszik velük tölteni minden lehetséges időt. Az a probléma, hogy számára egyáltalán nem fontos, hogy te, pontosabban ti ketten együtt legyetek szerves részei a gyerekek életének. Ezt pedig sajna elég nehéz másként magyarázni 3 év elteltével, mint hogy neki egészen mást jelent ez a kapcsolat, mint neked.

Megértem a türelmetlenségedet, de nem veszekedned, még csak nem is vitatkoznod kellene vele. Azt próbáld vele megértetni, hogy 3 év alatt már bebizonyítottad, hogy te nem egy "ki-be lépkedős nő" vagy, és te vele képzeled az életedet. Tudod, hogy az ő életének elválaszthatatlan részei a gyerekek, épp ezért akarod tudni, miért kezel úgy mint ha valami szégyellni való titok lennél. Ne hagyd, hogy elodázza az őszinte választ, mert amikkel most érvel, azok ennyi év távlatából elég nehezen hihetők. Minden gyereknek rossz, ha a szülei elválnak, de a te helyzeted elég abszurd, ha úgy van, ahogy leírtad.

Az teljesen kizárható, hogy a párod lelke mélyén a gyerekek anyjával szeretné majd helyreállítani a kapcsolatát?

2013. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves Scythian!


Köszönöm szépen az értékelhető hozzászólásodat, igen sokat segítettél vele, tudod a mi lett volna ha nem szeretsz belé, és mi lenne ha olyan pasit kerestem volna, akinek nincsenek gyerekei?

Ebből is látszik, fogalmad sincs, mi a szerelem és mivel jár, te is abba a táborba tartozol akinek csak akkor jó minden és akkor teszi oda magát, amikor minden rendben, amint jön egy kis probléma,már minden szar.

Tudjuk, te sosem kezdtél volna gyerekes apukával, még akkor sem, ha már évek óta nincsenek együtt és elváltak.

ezzel akkor azt akarod mondani, hogy azok a férfiak, akiknek gyerekük van de elváltak, felejtsék el a boldogságot más nővel, mert nekik már megvolt az esélyük?

El kell, hogy keserítselek, minden 5. párkapcsolatban van előző kapcsolatból maradt gyerek, ha nem hiszed el, járj utána, akkor ezek szerint azoknak két lehetőségük van: összejönnek újra a volt nővel, mert hiába nem szereti már meg nem működött, mással nincs joga boldognak lenni, vagy pedig nem lesz senkije, mert az ő ideje már lejárt, mindenkinek egyszer van esélye :)

Megkérlek az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásaidat gondold át kétszer is, mielőtt leírod, mert magadat alacsonyítod le.

egyébként azt írtad ha a nők nem kezdenének gyerekes apukákkal, akkor kevesebb válás lenne, mert meg tudnák oldani a problémát.

ki vagy te, hogy ítélkezel és megmondod mások helyett, hogy mi lenne jobb?

kevés vagy te ehhez, ahogy mindenki más is. mások kapcsolatában könnyű okosnak lenni, de kíváncsi lennék, ha te kerülnél ilyen helyzetbe, te mit csinálnál. várj, te semmit, mert te sosem kerülnél ilyen helyzetbe, tudjuk. :)

csak ez nem ilyen egyszerű.

én nem utálom a gyerekeit csak elmondtam a történetemet és olyan emberek válaszát vártam, akik képesek értelmesen is hozzászólni, mert ne haragudj a világ legnagyobb hülyeségét hallottam tőled.

Mellesleg hogy is várhatnád el valakitől, hogy ne hibázzon valamiben, amiről azt se tudja micsoda?

Nyilván ha ez nem fog működni és lesz következő kapcsolatom, csak olyan jöhet szóba, akinek nem lesz gyereke, mert tanultam belőle.

a többieknek köszönöm a válaszokat, megpróbálok leülni vele és megbeszélni ezt, ha nem lesz más út, akkor befejezzük a kapcsolatot.

2013. febr. 6. 16:44
 13/23 A kérdező kommentje:

11-es, én is próbálok rájönni, hogy miért történik ez.

A volt feleségnek is van már valaki, akivel boldog, de ők még csak pár hónapja vannak együtt, ezért nem mutatja még be a gyerekeket.

Nem tudom, miért szégyelli, ha tényleg így van, hiszen mindenki tudja a környéken, hogy együtt vagyunk, a párom szülei is, és el is fogadták, tehát ez nem titok.

amikor megkérdezem, mindig azt mondja, hogy igen, majd elmegyünk ide meg oda, kezdem belátni, hogy ezt sem gondolja komolyan.

én azt mondtam neki, hogy jöhetnek hozzánk bármikor, aludhatnak is ott amikor akarnak, csak legyünk együtt, nem is kell velem nagyon törődni, csak legyen már ez egy normális komoly kapcsolat, tehát még csak az se volt hogy nem akarom őket megismerni, vidd innen őket.

igen valószínűleg nem akar már több gyereket, egyébként 35 éves.

azt mondta valamelyik nap, hogy ha jön a gyerek nálunk,akkor az ő gyerekei semmilyen hátrányt nem fognak szenvedni, megint ő volt a lényeg.

szeret, de nem annyira, hogy ebből igazi család legyen, értem.

soha nem beszéltem igazán erről senkivel, reméltem, hogy itt majd talán okosabb leszek, de egy két válaszoló...

2013. febr. 6. 16:52
 14/23 anonim ***** válasza:

Szia!


A Te és az én helyzetem nagyon hasonlít egymáshoz: nekem párom 31 éves, 2 gyermeke van, 6 és 7 évesek, ő is heti rendszerességgel találkozik velük, hétvégente, igaz, csak egy napig. Mi csak hétvégente tudunk találkozni és abból egy nap meló, egy nap gyerekek. Nálunk nem is ez a probléma, hanem maga a távolság, ami nem nagy, de ő sem és én sem akarunk lemondani a munkahelyünkről. Úgyhogy nem tudom, mi lesz. :) Szerintem beszéljétek át ezt a dolgot még utoljára alaposan, és utána dönts. Mondd, hogy idő van, jó lenne egy igazi család tényleg, és ezt nem csesztetésként mondod, de kellene már valamit okozni... És a gyerekeknek szerintem semmi bajuk nem lenne, de esetleg fel lehetne vetni nekik, hogy mit szólnának egy tesóhoz. Lehet, még örülnének is neki... Szóval ügyeskedjetek. :) Minden jót!

26 / Nő

2013. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Tudom milyen a szerelem. Nem olyan, mint a ti kapcsolatotok. A szerelemben, nincs olyan alternatíva, hogy megbeszéljük aztán ha rossz a válasz akkor vége.

Ez egy tipikus monikashow,a középosztály szórakozása. Ha éppen nem a bank viszi a házat, akkor lehet bonyolítani az életet más módon. Nagyon "izgalmas"(most ásítottam).

2013. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Megtörténik, hogy egy ilyen gyors, rövid "esetleírásból" valaki rossz következtetést von le kívülállóként, vagy belekeveri a saját sérelmét más életébe...

Nálatok a fő probléma az, hogy téged bánt egy állandósulni látszó helyzet, és nem tudtok rá megoldást találni. A kérdésedből úgy tűnik, a párod nem is akar. Nem beszélitek át pontról pontra, nem kapsz logikus és elfogadható válaszokat, max.kifogást, vagy ígéretet. Ez az igazán nagy baj... Ő a maga részéről bizonyára úgy érzi, hogy a gyerekek érdekeit szolgálja az "óvatossága", vagy fél egy újabb csalódástól, vagy el sem tudja képzelni, hogy a már meglévő gyerekein kívül egy másiknak is jó apja tudna lenni... Akármi is a magyarázata, akkor is megérdemled, hogy őszinte legyen veled, és a valódi okokat tudd. Csak így leszel képes eldönteni, hogy vállalod-e így is tovább ezt a kapcsolatot, vagy feladod, mert számodra ez így kevés. Ezt veszekedve nem lehet tisztázni, csak nyugodtan, őszintén beszélgetve.

2013. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves 15-os, nem alacsonyodnek le a szintedre, ha nem gond. Mivel valaszt nem kaptam arra amit neked cimeztem, nyilvan ugy gondolod, ha egy ferfi kilep egy kapcsolatbol, mert nem boldog es esetleg gyerek is lett belole, akkor szunjon meg neki az elet, mert az eselyet eljatszotta. Gratulalok, temat lezartam, ami teged illet.

Utolso: igen azon vagyok mar jo egy eve, de logikus magyarazat sosem volt es ugy hiszem nem is lesz, sajnos ezt be kell latnom. Az apa tobbet van a gyerekekkel, mint az anya. Lelerekitve egy hetbol nekem gyakorlatilag ket fel nap jut belole, kettot dolgozik, a maradek 4 nap nonstop gyerekek. Ottalvas es minden ami ehhez tartozik. Nelkulem. Azt hiszem nincs itt mit tisztazni, mert hiaba hozom fel a baba temat, nem akarja.

2013. febr. 6. 18:03
 18/23 A kérdező kommentje:
Vagyis allitasa szerint akarja, de csak akkor amikor o azt mondja hogy johet.
2013. febr. 6. 18:30
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha az én ex-em így viyzonyult volna a gyerekéhez,mint ahogy a te párod,a kezem össze tettem volna...ő lelépett egy 26 éves kis... miatt,elhagyta,lett másik,azzal sincs már...stb...és ezt a gyerekeimnek végig kell nézni.Sőt,volt úgy,az elsável,aki miatt lelépett,hogy otthagyta őket a mamára láthatás ideje alatt és elmentek szórakozni...a nagyobbik (12 éves) meg fogta magát és az éjszaka közepén hazaszökött...szerintem a te párod ilyen téren nagyon korrekt és ő gondolkodik jól,hogy első és legfontosabb a gyermekeinek a lelkivilága...ő nem az a férfi,aki veled össze fogja kötni az életét,ez is biztos...lassan,de ezt emészd meg...és próbálj magadhoz való,gyermektelen pasit találni,akinek te leszel az első és minden vágya az lesz,hogy veled alapítson családot és neki szülj gyermeket...lehet fáj amit írtam,de így lesz a legjobb-hosszútávon-mindenkinek.

2013. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

En megertelek es ez is nagyon rossz lehet, csakhogy mi mar tobb, mint 3 eve egyutt vagyunk, megsem tortenik semmi.

Igen, rossz ezt feldolgozni, de a felismeres az elso allomas. Csak valahogy meg magamnak is nehez volt bevallani.

2013. febr. 6. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!