Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A masodik gyerek segithet...

A masodik gyerek segithet abban hogy egy parkapcsolat ujra jol mukodjon?

Figyelt kérdés
Az elettarsammal 5 evig boldogan, problema mentesen eltunk. Mivel mar mind kettem 35 folott jarunk ugy gondoltuk hogy vallalunk gyereket. Megszuletett a kisfiam aki nagyon aranyos de a kapcsolatunk az teljesen tonkre ment. A gyerek miatt aki most 3 eves nagyon sokat veszekszunk. Az elettarsam elkenyeszteti mindent meg enged neki, engem ez nagyon zavar. En szeretnem ha tudna a gyerek hogy vannak doldok amiben nem o dont, szeretnem ha megtanulna azt hogy a "nem" az mit jelent. Az utolso 3 ev az sertodesekbol alt, ket alkalommal mar elkezdett nekem csomagolni. Talan egy evvel ezelott kitalalta hogy jo lenne ha a gyerekunknek lenne egy testvere mert hat hogy ne legyen eggyes gyerek. En nemet mondtam ugy gondoltam hogy eloszor renbe kellene hoznunk a kapcsolatunkat ha ez lehetseges. Most ez a legnagyobb problema, minden honapban panikol es . En is szeretnek nem csak egyet tobbet is de egy ilyen kapcsolatra vallalni egy masikat. Beszelgettunk errol, megertem hogy nagyon szeretne. Tobb alkalommal is gondoltam OKE legyen ugy ahogy o szeretne de akkor jott egy ujabb sertodes es akkor meg arra gondoltam milyen jo hogy nem terhes. Lehet hogy az en makacssagom miatt nem lessz ebbol jo kapcsolat sosem, lehet hogy tenyleg megvaltozna kozottunk minden a masodik gyerek utan? Nem tudom. Koszonom hogy elolvasta.
2013. febr. 4. 23:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elöször tegyétek rendbe a kapcsolatotokat, esetleg utána jöhet a baba.
2013. febr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, egy gyerek nem oldja meg a szülők közti problémákat, csak egy időre elsimítja, de aztán újra kiújul, és a gyerekre nézve sem igazságos egy ilyen dolgot ráróni, ez később okozhat problémákat nála, meg a nevelésében is.
2013. febr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, bevallom hogy nem olvastam részletesen végig, mivel a cím elég volt. Nekem az a véleményem, hogy a lehető legnagyobb hiba amit az ember csak elkövethet életben az az, ha valaki egy még tiszta, és ártatlan lelket használ fel arra, hogy a saját szennyesét -(amiről persze nem biztos hogy tehet, de akkor is,)- tisztára mossa. Soha ne felejtse el senki, aki ezt olvassa, hogy nem a gyerek kérte hogy megszülethessen, ergo nem ö van értünk, hanem mi vagyunk érte.
2013. febr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az elejét olvastam el, 1 gyerek problémát okozott, 2 gyerek dupla annyi, nem működik, sem gyerekkel, 2 vel meg főleg! :/
2013. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Buta és naiv vagy ha azt hiszed, hogy a gyerektől megoldódik minden gond a pocsék kapcsolatodban. Szegény fogja megszívni, ahogy talán a mostani gyerek is pont eléggé megszívja ezt a rossz házasságot. Amíg romokban hever a kapcsolatotok addig ne nagyon gondolkozz még 1 gyereken.
2013. febr. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
en el voltam kenyeztetve, szivesen elmondanam neki hogy milyen sz.r az eletem emiatt, hogy mennyit sirtam felnottkent mig megtanultam hogy nekem se lehet mindent es hogy milyen volt idegenektol begyujteni az elet pofonait es nem otthon fokozatosan megtanulni. es meg most is iszom ennek a levet pedig mar 27 vagyok, onallotlan vagyok es tulerzekeny, onzo.... folyamatos kuszkodes az eletem.
2013. febr. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
második gyermekünket várom (nálunk tervezett volt), közben az első gyermek dackorszakba lépett, apa úgy érezte túlvállalta magát és titkon csalni kezdett, már nem velünk él, anyám fogja majd a kezem a szülőszobán.... nálunk nem volt rossz a légkör otthon, látod. Egy gyerek is próbára teszi a kapcsolatot, hát még kettő.
2013. febr. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gyerek nem hogy javít,de ront a dolgokon.

Itt a szülői hozzáállással van a baj. Üljetek le egy semleges terepen (kávézó) és beszéljétek meg kettesben ezt a dolgot.

Egy gyereknek, határok, szabályok, jutalmak és büntetések kellenek.

Engem is burokban neveltek fel, az élet később osztotta ki a pofonokat. Mert azok a pofonok elcsattannak.

Konkrétan 16 évesen tudtam meg, hogy fizetni kell a rezsit, mennyibe kerül egy kiló kenyér, stb...

2013. febr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Egy párkapcsolatot a benne lévő felek tudnak megjavítani, nem más harmadik személy.

(A teljesen privát, és csak így zárójelesen megjegyzett véleményem, hogy az élettárs szó és a gyerek nem fér meg az én fogalmaim szerint. Miért nem fűztétek szorosabbra a viszonyt, mielőtt gyereket vállaltatok??)


Ha látod értelmét próbáld meg egy újabb személy bevonása nélkül helyrehozni!


24N

2013. febr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
úgy látom egyedül leszek a válaszommal de vállalom :) mikor nekünk az első gyerek született semmi időnk nem volt egymásra a párommal. neki szerencsére nagyon fontos volt a gyerek aminek nagyon is örültem de ez által én igen csak háttérbe szorultam, ami miatt jöttek a veszekedések. DE mi bevállaltuk a második gyereket mert mindig is kettő gyereket szerettünk volna. Nem bántuk meg. Valahogy a két gyerek mellett sokkal több idő jut magunkra. Neki sem csak az az egy gyerek veszi el a figyelmét. Sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk mindannyian. Talán ha nektek is lenne még egy gyerek akkor nem kényeztetné el annyira a fiatokat. De persze ehhez nagyon sok beszélgetés kell. És mondjuk tényleg ne az legyen hogy így akarjátok megmenteni a kapcsolatot. Azt azért végig kell gondolni, hogy szereted - e még. Bízol benne hogy a második gyerekkel is fog - e foglalkozni. Sok sikert :)
2013. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!