Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy én még erre nem vagyok kész? Hova költözzek?

Figyelt kérdés

Apával 8 éve váltak el,én anyával lakom.

Régen elég duci voltam,de nem piszkált vele senki,kivéve az egyik osztálytársamat és a "bandáját".Sosem ettem sokat,de a dolog vége már az lett,hogy rettegtem enni a suliba,mert beszóltak és röfögtek,ha elmentek mellettem.A legrosszabb az volt,hogy a fiú tetszett és senkinek nem beszéltem ezekről.7.-es koromban elkezdtem fogyókúrázni és sportolni,most már normálisan nézek ki és szépnek érzem magam akár egy miniruhában is.De a srác nem állt le,ezután is beszólt.Piszkált az öltözködésem miatt,azért,mert nem vagyok népszerű,szóval mindenért.

Azt hittem,hogy a 8. év után ez megszűnik és más-más gimibe megyünk majd,de nem...Most is osztálytársak vagyunk,bár már nem piszkál,csak annyira,mint másokat.Nem tudom kezelni ezt és hogy szeretem,pedig tudom,hogy semmi esélyem nála(ő a gimi sztárja,mert minden sportversenyt megnyer,ráadásul menő és helyes,minden csajt megd.g).Elég gyakran vagyok szomorú ezek miatt,ráadásul alapból érzelgős vagyok és folyton azokra gondolok,amiket mond nekem és ha már úgy érzem,hogy nem bírom tovább,megvágom magam.Nem nagyon,nem mélyen,csak éppen egy kicsit.Nem vagyok emos,senki nem veszi észre,hogy gondjaim vannak,mosolygok egész nap.

Anya viszont együtt van a fiú apjával(az ő szülei is elváltak) és azt hittem,hogy nem lesz komoly a kapcsolat,hogy anyának ez csak amolyan futó dolog,mint az eddigiek.De nem,össze akarnak költözni.Mi költöznénk hozzájuk,mert nekik hatalmas a házuk(a srác az apjával lakik,mert ő mindent megenged neki).De nem hiszem,hogy ez nekem menni fog...Apával alig beszélek,havonta 2szer telefonon kb.A nagyszüleim még jó formában vannak,de nem akarom megbántani anyát azzal,hogy oda költözöm az egyikükhöz.Nem tudom,hogy most mit csináljak.Örülök anya boldogságának,de félek.Meg ha nem akarnék költözni vagy máshoz akarnék,anya rájönne,hogy valami baj van.

15L



2013. febr. 6. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez egy jó esély arra, hogy jobban megismerjen és megkedveljen.
2013. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
8 és fél éve volt erre,nem sikerült neki...Kétlem,hogy most más lesz a szitu.Ahhoz meg végképp nincs kedvem,hogy még az iskola után is az ő b..szogatását meg a beképzelt dumáját hallgassam.
2013. febr. 6. 20:22
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
De más egy osztályba járni és együtt lakni. Például nem lesznek ott a haverjai, egyedül másképp fog viselkedni veled, meglátod.
2013. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezzel az önmarcangolós, szomorkodós, vagdosós dolgokkal meg kellene keresni egy pszichológust(mert ez nagyon nem játék, és nem növőgörcs) aki oldaná a szorongásod, segítene helyrerakni az önértékelésed és megoldást találna az "öncsonkításra".
2013. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát akkor ültesd le anyukádat, és így ahogy ezt nekünk leírtad, mondd el neki is. Azt is, hogy te emiatt nem szeretnél egy fedél alatt laknod az osztálytársaddal, szívesebben költöznél a nagyszüleidhez.

Amúgy szerintem, ha anyukádnak voltak már kapcsolatai korábban is, és nem voltak hosszú életűek, akkor pluszban indokolhatod ezzel is a kérésedet. Egy kamaszlánynak elég gáz testközelből végigasszisztálni, ha az anyja szakít a pasijával, és mehettek a hatalmas házból oda, ahonnan jöttetek... a srác meg gondolom az iskolában külön kommentálná a történetet.

A vagdosást meg gyorsan hagyd abba szerintem. Egyrészt ronda, megmarad a helye, és semmit nem old meg.

2013. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Egy valami tuti biztos: NEM VÁGD MAGAD, mert ez egy baromság!

Anyukádnak mindezt nem mondhatnád el??? Egyébként szerintem is, ki fogtok jönni jól, megvan rá minden esély. De jó lenne, ha kiszeretnél a srácból, mert egyrészt nem értem, h mit eszel rajta ha ilyen beképzelt és bunkó, másrészt meg semmi értelme sincs sóvárogni utána, amit ő nyilván már rég levett! Én a helyedben más fiú után néznék, ezt a srácot meg hadd egye a méreg...:-)

2013. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Nini, Gretchen Haase személyesen! Nézd meg a Doctor's Diary-t.
2013. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj. Ez a srác egy gyökér, nincs neked arra szükséged, hogy emészd magad.

Örülsz, hogy anyukád boldog, ez szép tőled!!!

Mondd el anyudnak, hogy nem szeretnél odaköltözni, akár azt is, hogy miért.

De azért tegyél egy próbát! Hidd el, ha reggelente, meg durcásan, és mindenféle állapotban fogod látni a srácot, hamar kiábrándulsz belőle.

2013. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

De nem akarom,hogy anya tudjon a problémáimról,mert nem értené meg őket.

Még sosem vágtam olyan mélyre,hogy sokáig ott maradjon a helye.

Nagyon régóta szeretem (kb. 5 éve) és eddig nem sikerült kiszeretni belőle,bárhogy próbáltam.

2013. febr. 6. 20:44
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

1. lépés: ne vágd magad. jobb lesz ettől bármi is? NEM. És ez nem olyan hogy nem eszel, oszt kész, ez úgy marad! egyébként is, NE CSINÁLD!


2. lépés: beszélj erről anyáddal.

pl: anya! nem akarok azzal a gyerekkel lakni, suliban is mindig csúfolt. stb...

2013. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!