Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te fogadnál örökbe gyereket,...

Te fogadnál örökbe gyereket, úgy, hogy lehetne saját is?

Figyelt kérdés

Ha egy gyereket szeretnél csak egy örökbefogadott, vagy ha többet, akkor mondjuk az az egyik, vagy mindegyik.

Egyrészt megkímélnéd magad is a szüléstől, másrészt segítenél egy kis életen. (nem vagyok szülés ellenző, de mégis nem egy egyszerű dolog kihordani egy gyereket)



2013. febr. 7. 12:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem, ha valaki ki tud hordani egy babat, akkor hordja ki. A szüles a nöi nem privilegiuma. Nem nöi kötelezettseg, de nekem az eletem ``szegenyebb`` lenne a terhes allapot es a szüles nelkül. En 43 evesen vallaltam a 3 fiunkat, es egy pillanatig sem bantam meg. Söt. Ha nem lehetett volna gyermekem, akkor komolyan megfontoltuk volna az örökbefogadast.
2013. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%
Minden gyerek megérdemli hogy családban nőjjön fel, szóval igen.
2013. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
69%
Csak akkor fogadnék örökbe ha nem lehetne saját gyermekem. Úgy, hogy a már meglévő kisfiamhoz fogadjak örökbe egy második gyermeket, úgy biztosan nem.
2013. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%

ma 16:08: ki mondta, hogy akkor is hord ki a babát, ha az egészségedet kockáztatod vele?! Ilyen esetben teljesen indokolt és ésszerű az örökbefogadás, úgyhogy feleslegesen kötekszel.

Itt most azokról volt szó, akik "idegenkednek" a szüléstől vagy "nem akarják tönkretenni a testüket" azokkal a kellemetlenségekkel. Tehát akik meg sem akarják próbálni annak ellenére, hogy elvileg komplikáció mentes normál terhességük lehetne.

2013. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem kötekszem,de honnan tudod,hogy másoknak milyen okuk van rá,akik ide írtak ?

Én csak azt mondtam,hogy nem kell rögtön megszólni ,mert sneki nem fog ide a4es oldalakat pötyögni,hogy miért nem akar szülni..

2013. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%
Oho, ez az en kerdesem. Nemhogy fogadnek-e, de kifejezetten szeretnek. Nem babat, hanem mondjuk 5-6-7 eves gyerkocot. Neveloanyanak is eltudom kepzelni magam, csak ott, ha esetleg erte jon a verszerinti szulo, az elegge fajna. Sajat gyereket viszont nem feltetlen szeretnek. Inkabb mentenek olyat, akinek nincs sok eselye boldog eletre/csaladra. (Eltem intezetben, talan ezert is vagyom erre annyira.)
2013. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
69%

Szívesen fogadnék örökbe, de a férjem nem, ezért ez így nem egy valós opció az életben.


Na de...amiért örökbefogadnék, az a nagymamám. Őt leadta az anyukája a Vöröskeresztnek, és olyan gyermektelen házaspárhoz került, ahol nem szerették igazán. Ezért a nagymamám maga is azt hiszi, hogy csak azért, mert nem VÉR szerinti valakinek a gyereke, nem lesz szerethető. Pedig ez biztosan nem így van, mert a szeretet nem ettől függ, nem a vérségi kötelék az alapja.

2013. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is van már egy db, és szívesen fogadnék örökbe még egy darab gyereket, ha nem lehetne több.
2013. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
39%

Alap, hogy fogadnék.

Én nem vagyok mártír, nem növelem az áldozathozatal mennyiségét, ha nem muszáj.

Ha terhesség és szülés nélkül is lehet gyerekem, akkor minek tegyem ki magam feleslegesen 1-2 év testi bajnak is?

Ez egy jó találmány, az örökbe fogadás.

Mielőtt a terhes-szülő nők nekem esnének, hogy lehet ilyet mondani, közlöm, hogy én sem mászok rá egyikre sem, hogy de hogy lehet szülni úristen??

Tessék szépen elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek meg lehet a saját véleménye.

2013. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
51%
én sem szülnék semmi pénzért...annyi macera van vele. nekem nem éri meg. ha mégis majd kellene egy gyerek,inkább örökbe fogadnék.
2013. febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!