Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te fogadnál örökbe gyereket,...

Te fogadnál örökbe gyereket, úgy, hogy lehetne saját is?

Figyelt kérdés

Ha egy gyereket szeretnél csak egy örökbefogadott, vagy ha többet, akkor mondjuk az az egyik, vagy mindegyik.

Egyrészt megkímélnéd magad is a szüléstől, másrészt segítenél egy kis életen. (nem vagyok szülés ellenző, de mégis nem egy egyszerű dolog kihordani egy gyereket)



2013. febr. 7. 12:33
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
56%
Furcsa hogy itt úgy beszélnek egy gyerekről mintha árucikk lenne, kell nem kell. Fogadok nem fogadok. Aki akar az fogadjon aki nem az meg nem. De egy biztos minden egyes kisgyereknek joga lenne szerető családban felnőnie. Nyilván akik ide írnak fogalmuk sincs róla milyen árvának lenni.
2013. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en mar irtam egy valaszt tegnapelött a 21. valaszadokent. A valaszomat 0 %-ban itelted hasznosnak, es ez elgondolkoztatott. A multkori valaszomat itt szeretnem kiegesziteni: en olyan Nyugat-Europai orszagban elek, ahol csak olyan hazasparok fogadhatnak örökbe gyermeket, ahol a parok egyike nemzökeptelen, magyaran nem lehet sajat gyermekük. Tovabba legalabb 35 eves koruaknak kell lenniük. A kötelezö gondozasi idö itt, ahol elek 1 ev, mig M.o.-n csak 1 honap. Tehat szigorubbak a feltetelek, mint Magyarorszagon. Van olyan magyar nöi ismerösöm, aki mar fogadott örökbe, de annak mar 40 eve is van. Azota valtoztak a rendelkezesek, az allam körültekintöbb, szigorubb lett: amig egy gyermek a megfelelö uj szülökhöz kerül, az neha evekbe is beletelhet. Abban tökeletesen igazad van, hogy ``nem egyszerü dolog kihordani egy gyereket``. A nöies leany testnek nagy eröproba a terhesseg es maga a szüles is. Es az elsö honapok, amikor 3-4 orankent ehes az ujszülött (ejszaka is!!) bizony igen ``kemenyek``... Hozzajön a megvaltozott nöi test, de ha ügyel az ember a terhesseg közben (nem 2 helyett kell enni!!!), nem tul nagy hizas következik be. A testet ujra formaba lehet hozni. De amig ez megtörtenik, joparszor le kell futni a 400 m-s kört, es az esti, tv-zes közbeni kedvenc sos ropogosrol is le kell mondani. De megis azt kell mondanom, hogy maga a terhesseg es a szüles a legrövidebb es a legkönnyebb resze a gyermekvallalasnak/gyermeknevelesnek, ugy ertem, amig nagykoru lesz a gyerek. Nyilvan nemes gondolat töled, hogy a rengeteg arva gyermek közül 1-nek vagy többnek otthon adnal, es ezzel egy jobb jövöt nyujtanal a gyermeknek. Cselekedj az erzeseid szerint, es ne hallgass masra. A korabbi valaszomban sem az volt a celom, hogy az en eletutamat tekintsem EGYEDÜL helyesnek, jonak es követendönek. Mindenkinek maganak kell megkeresnie, kitapasztalnia, hogy mi a legidealisabb neki. Ha Te az örökbefogadas mellett döntesz, akkor sok sikert, es sok örömteli pillanatot kivanok az uj, fiatal csaladtaggal! En szemely szerint örülök, hogy ilyen nök is vannak a földön, mint te!
2013. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Végigmentem a válaszokon, mindenkit felpontoztam, mert nekem mindegyik válasz hasznos volt.

Ha arra gondolok hány gyereknek nincsenek szülei, akár ebben az országban, akár máshol, szívesen fogadok örökbe. Egy életet jobbá tenni nagyon nagy dolog. Nem azt mondom, hogy mindenki fogadjon örökbe, de jó lenne, ha kicsit jobban elfogadott dolog lenne, akár egy saját gyerek mellé és egy örökbefogadott. Biztos van is jópár, csak nem tudunk róla. Az is igaz, hogy elég körülményes egy örökbefogadás, sokszor hosszú éveket kell várni.

2013. febr. 9. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!