Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen az anyósa? Mitől...

Kinek milyen az anyósa? Mitől Jó anyós, mitől rossz anyós?

Figyelt kérdés

Nem nagyon jövünk ki egymással az anyósommal.Elég messziről kerültem a családba és így nem tudok vigaszra lelni az én családomban.(több mint 500 km választ el a családomtól)

Minden héten megjelenik megnézni az unokáját, ami azért idegesítő,mert olyan mintha bírósági végzése lenne róla, hogy csak és kizárólag szombat délelőtt láthatja az unokáját. Közben hangoztatja, hogy nem akar ránk telepedni.

Mindenért engem hibáztat. Szülés után nem tudtam visszamenni a régi helyemre dolgozni és 1 évig munkanélküli voltam.Erre azt mondta,mióta idekerültem eltartatom magam a fiával.Mindig dolgoztam és pénzt hoztam haza. A szüleim( akik nyugdíjasok már) minden hónapban támogatnak minket nem kevés pénzzel,de nem mondják soha, hogy miből adják.Ha ő ad 10 forintot, akkor azt folyamatosan hallgatom, hogy ő mennyit segít nekünk. Ha nem akarok elfogadni tőle semmit,emiatt, akkor neveletlen vagyok,mert megsértem őt a duzzogásommal.Hozzáteszem, dolgozik és van 2 vállalkozásuk, de közel sem adnak annyi támogatást mint az én szüleim. Most a férjemnek nincs munkája,de ez számára,nem baj, ott a vállalkozás, menjen oda.De a férjével( aki csak nevelő apja a férjemnek,mert az édesapja meghalt)nem jön ki senki,mert egy arrogáns, pökhendi ember, így nem megy oda dolgozni.Én el szeretnék innen költözni,hogy mindkettőnknek legyen munkája, de persze erre is azt mondja, hogy mert tönkre akarok mindent tenni,mert én egy álom világban élek, amit én keresek az nincs. Szerintetek mit lehet egy ilyen anyóssal kezdeni? Talán még szeretni is tudnám, de ahhoz az kell, hogy legalább egy világ válasszon el tőle!


2013. febr. 9. 12:45
 1/7 Ant39 ***** válasza:
54%
Beszélj a férjeddel ,és állítsa le az anyját.
2013. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem jó fej anyósom van,szeretem.

Megmondja,amit gondol,de csak finoman,és nagyon sokat segít,vigyáz a kislányunkra.Amúgy 52 éves,mi a férjemmel 27.

2013. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ant39 ***** válasza:
63%
Még annyit hozzátennék,hogy minap pont ezen gondolkodtam ,hogy az anyósok úgy megkritizálnak minket (az enyémet leordította a férjem ,mert a gyereket össze-vissza akarta etetni mindenféle baromsággal,és mindenbe beleüti az orrát),de az nem merül fel bennük hogy mi sem a főnyereményt ütöttük meg.
2013. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Sok a panasz, szerintem egyenként kéne a problémákkal megküzdeni.


1. Mindig szombat délelőtt jön. Nézd a jó oldalát. A legtöbben azért rínak, hogy bármelyik nap bármelyik órában betoppanhat az anyós. Nálatok ebben rendszer van. Használd ki a lehetőséget, ha már ott van, bízd rá a gyerekeket, addig elvégezhetsz valami főzést, takarítást, esetleg ha jól elvannak, bevásárlást is. Heti egy látogatás azért még belefér szerintem.


2. A munkanélküliség esetedben már nem aktuális, ne rágódj azon, akkor mi volt, mit mondott, mert mostmár tök mindegy. Volt, elmúlt.


3. Ha nem akarod elfogadni a támogatásukat, akkor ne számolgasd, mennyit adnak, többet vagy kevesebbet-e, mint a te szüleid. Vagy fogadjatok el mindkettőtök szüleitől ugyanannyit (vagyis a tieidtől kevesebbet, tőlük meg annyit, amennyit adnak).


4. Hogy a férjed hol dolgozik és hol nem, az legyen az ő döntése, ne vedd magadra ennek a felelősségét. Ha akar, megy a családi cégbe, ha nem nem, szerintem felnőtt ember, aki tud döntést hozni a munkája ügyében.


5. Az elköltözés a Te és a férjed döntése. Nektek kell dűlőre jutni ebben, senki másnak.


Én azt látom, hogy a te fejedben sem tiszta, hogy melyik probléma (és megoldása) kinek a dolga. Tessék szépen lerakni a válladról azokat a terheket, amik nem a tieid. Szerintem azért abszolút nem olyan elviselhetetlen a helyzet, persze így külső szemlélőként nézve legalábbis.

Hogy mit lehet kezdeni? Nőj fel. Amint felnőtt-gyerekből átmentek felnőtt-felnőtt viszonylatba, jópár dolog máshogy lesz. Persze a férjed nélkül nem fog menni. Ha ő kisfiú akar maradni, akkor csak tűrni lehet.

2013. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Szerencsére jó anyóst "fogtam ki".

Nekem amiatt jó, mert, bár közel lakunk egymáshoz, nem jár át napi szinten, sőt heti szinten sem.

Általában akkor találkozunk, ha mi megyünk hozzájuk. Nem szól bele az életünkbe, mit hogyan csináljunk stb. És mint oly sok anyós nem kezeli a fiát anyuci pici fiaként. Talán betudható annak, hogy 2 fiút nevelt fel, bár eltérő a személyiségük.

2013. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
az enyém nem a legjobb
2013. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy valakinek miért csak 16% volt hasznos a válaszom? Szerintem arra válaszoltam amit a kérdező kérdezett...
2013. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!