Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés? (bővebben...

Gyermekelhelyezés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval kezdeném az elején.. 15 éves lány vagyok, és van egy 11 éves kislány, akit kiskora óta ismerek, jelen vagyok az életében és nagyon szeretek. A vér szerinti anyja kiskorú volt mikor megszülte, ezért a nő anyja, azaz a kislány nagymamája vette gyámságba. A nő 11 évig nevelte, nem kapott utána családit, tartásdíjat, viszont megadott neki mindent, ami csak kellhet egy kislánynak. A sajátjaként nevelte és szereti, tudom, hisz mint említettem, végig ott voltam. Sokszor irigyeltem is a kislányt, amiért neki van családja (az enyém széthullott..) és hogy ennyien szeretik. A lényeg vagyis a bonyodalom: kb. 4 hónapja megjelent a vér szerinti anyja, és elvitte magával. Egy faluban laknak mind, a két házat csak az úttest választja el egymástól, ám mégis mintha két külön világ lenne. Na most, a vér szerinti anyjáról a kislánynak, annyit kell tudni, hogy sosem vett semmit a lányának (ellentétben a másik két fiának, akiknek az apjuk rejtély..), mikor betöltötte a lány 11-et, előtte nap az anyja beugrott hozzájuk, leült az egyik székbe (végig jelen voltam) és megkérdezte, hogy hány éves lesz most a kislány. Ezen kiakadtam, de amin még jobban, hogy szervezett neki a mamája bulit, ahol én is ott voltam, viszont az anyja nem. Nem jött el felköszönteni, nem vett neki semmit, tudomást sem vett az egészről. Sosem szerette a lányát, ellentétben a nagyival, aki jobban szereti mint bárki más bárki mást ezen a földön. A kislány anyjával van egy férfi, aki a lány elmondása szerint fenyegeti, hogy a bíróságon olyat mondjon, ami nekik tetszik. Voltak már pszichológusnál, volt náluk a gyámügy meg minden ilyen, egy tárgyalás is volt, de lesz még egy, ahová én is hivatalos vagyok. Mindezt, amit leírtam, elmondom ott is, viszont nekem ez nagyon fontos, és nagyon szeretném, hogy visszakerüljön a lány. Van valami ötletetek, ami ilyenkor segít? Bármi..! Van esetleg valakinek tapasztalata egy ilyen vagy hasonló ügyben?

Meg, ha valaki egy erre a dologra vonatkozó jogszabályt át tudna küldeni vagy linkelni, megköszönném!(bár én ios keresgetek majd)

Szóval csak érdekel a véleményetek az egészről, hogy mi lenne a jó, mit lehetne tenni vagy valami..


Nagyon köszönöm!:)



2013. febr. 10. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szegényke. Kell anyunak a magasabb csp.


Mondj el mindent a bíróságon, de sztem ne tűnj nagyon elfogultnak, ne köthessenek bele.

2013. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen.. Az "anyának" csak a pénzért kell, meg hogy amikor elmegy k*rválodni(pontosan!) akkor valaki vigyázzon a gyerekeire, mivel a pasija nem teszi meg(a pasija utálja őket, mert egyik sem az övé).. Szóval ez rossz úgy, ahogy van.


Mit értesz azalatt, hogy ne legyek nagyon elfogult?


Amúgy köszi!:)

2013. febr. 10. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem én írtam ugyan, hogy ne tűnj nagyon elfogultnak, de szerintem arra gondolt az első válaszoló, hogy próbálj a tényekre szorítkozni, ne az látsszon az elmondásodon, hogy eleve nem nézel jó szemmel az anyára, vagy hogy már azért is a nagyit tartod alkalmasabbnak, mert őt kedveled. Szóval mondd el azt, amit tudsz, de például ne tegyél megjegyzéseket az anyára.
2013. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm! Megpróbálom így visszafogni magam, bár elég mérges vagyok rá, amiért szét akar szedni egy boldog családot és nem azért kell neki a lánya, mert szereti..

Köszi!:)

2013. febr. 11. 17:32
 5/5 Mónika1991 válasza:
Szia!nos lehet tudni hogy hogyan alakult a történet??engem érdekelne....nálunk is lesz gyermek elhelyezési tárgyalás szeptemberben, és izgulok, mert apuka elakarja venni a 8hónapos kisfiamat csak hogy nekem rosszat tegyen!!ugyh kitartás...
2013. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!