Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Elkérjük a pénzt?

Mit csináljunk? Elkérjük a pénzt?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek nyáron szüksé,ge volt pénzre, a bátyja mondta hogy tud uzsorást, sajnos ez volt az utolsó lehetőségünk, kért a bátyja részünkre 50ezrer 90et kellett visszaadni! Ez megtörtént!

Tegnap összefutottunk az "uzsorással" kérdezte a párom hogy sikeres volt a pénz rendezése (hallottunk előtte ezt azt) mondta persze, ide adta az 50est, ő annyit kap pluszba ki mennyit gondol. Szóval as batyo benyelt tőlünk 40ezrwt


2013. febr. 10. 23:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Szóval kérjük-e a 40ezret? Őt ezt nem illeti. Csak én gondolkodtam ezen, Párom nyilván rá hagyja.


UI: bocsi a hibákert telorol vagyok.

2013. febr. 10. 23:24
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Uzsorastol meg akkor se kernek penzt ha ehenhalnek.

Ezt a volegenyednek kell elinteznie.

2013. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj a bátyjának!
2013. febr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kinek kellett a pénz? Ki költötte el? Ha együtt akkor talán szólhattok, de ha neki kellett akkor csak ő. Rendezzék le egymás között, mondja el kerek-perec a történetet. Ne te nőként. Szerintem ciki lenne és mint férfit degradálnád.

Amúgy meg uzsorástól pénzt kérni...- végül is ő vitte vásárra a bőrét(persze, nem normális amit tett). De ha uzsoráról, meg úgy egyáltalán hitelről van szó, akkor sosem annyit fizetünk vissza, mint amennyit kaptunk. Mi az hogy annyit adunk pluszba, amennyit gondolunk? Ő csak úgy osztogatja a pénzét és vagy van haszna vagy nincs? Átrágnám én még ezt a sztorit.

Ha meg most találkoztatok az uzsorással és még beszéltetek is vele, akkor nyilván ismeritek, így innentől nem értem miért nem vele intéztétek a tranzakciót.

2013. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem örüljetek, hogy minden rendben van és lecsengett a dolog...

És úgy tekints a 40 ropira, hogy azt tényleg kérhették volna uzsorakamatnak.

Jobb ezt nem piszkálni szerintem. Belefutottatok, lement, vége, tanultatok belőle.

2013. febr. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem is uzsorás volt, csak ti úgy tudjátok.
2013. febr. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez a szitu:


Kért a bátyó 90.000-et, nektek továbbadott 50.000-et, 40.000 az övé.De a 40-et is veletek fizetteti vissza. Szóval keresett rajtatok. Ez pofátlanság a testvérrel szemben. Én rákérdeznék.


Tudod, hogy fizesd vissza? Add oda az 50.000-et plusz valamennyit a kölcsönadónak, tesó meg intézze maga a 40.000-et, magyarázza meg ő.


Ja, és akkor nem UZSORÁSRÓL beszélünk.

2013. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem kedves utolsó!

50ezer kellett nekünk, senki nem tudott adni, neki vagyis a páromnak volt szüksége arra hogy kiutazzon Németországba dolgozni.

Azt hittük uzsorás de végűl kiderült neem, hallottunk sztorit hogy nem adta oda a bátyó a pénzt, megkérdeztük tehát az "uzsorás" bácsit, és mondta hogy de xy odaadta a pénzt 50ezret, kérdeztük hogy hogy annyit?? Nekünk azt mondta 90ezer a tartozás, mondta a kért összegre szoktak neki ráadni, 5-10ezret és annyi, de nem 40ezret, a 40forintot a bátyó benyelte.

2013. febr. 11. 11:13
 9/11 anonim ***** válasza:
röviden, a bátyó az uzsorás:(
2013. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy az uzsorás hazudott.. ezek mostanában be vannak tojva, hogy ép lehallgatják őket és megrohanhatják a rendőrök.
2013. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!