Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 évest ti sem hagynátok...

Egy 16 évest ti sem hagynátok egyedül pár napra? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Anyukám el fog utazni a pasijával 4 napra, hosszú hétvégére. Gondoltam ezalatt egyedül leszek, kicsit kipróbálom milyen is az. De át akar küldeni a mostohaanyámhoz (apu özvegye). Próbáltam meggyőzni, hogy elleszek itthon, de nem engedi, azt mondja menjek át. A mostohaanyámnál is bepróbálkoztam, de ő is azt mondja, hogy legyek nála, legalább "segítek" a kistesómnál. Szóval ő is gyagyásnak hisz, kb. mintha egy 2 évesnek kistestvére születik, és bevonják, hogy hasznosnak érezze magát.. Miért kezel mindenkinek így? 16 évesen már nem vagyok pólyás, egyedül is ellenék ennyi időre.

2013. febr. 11. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, de ezzel neked ártanak, sose leszel önálló.
2013. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
egy 16 évest már simán egyedül hagynék alapesetben. más kérdés, ha az adott 16 éves balhés és attól kell tartani, h áthívja a barátait bulizni és leszakítják a függönyöket me körbehányják a szőnyeget. de csak úgy szimplán kora miatt már nem tenném felnőtt felügyelet alá. engem is otthon hagytak ennyi idősen. jó sok szendvicset ettem, mert akkor még nem tudtam főzni :)
2013. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok balhés. Szerintem meg lehetne bennem bízni, nem csinálnék semmi hülyeséget. A házat sem gyújtanám fel :D
2013. febr. 11. 14:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül maradnál akkor mit csinál otthon? tudsz főzni?
2013. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudok főzni. Nincsenek terveim, kb. azt amikor itthon van anyukám.
2013. febr. 11. 14:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nehogy már egy 16 évest ne lehessen otthon hagyni. Ha nem tud főzni akkor is feltalálja magát, vannak egyszerűbb dolgok, vagy félig kész ételek. Esetleg átmegy enni addig a mostohaanyjához.
2013. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül hagynék egy 16 évest pár napra, de nem a világ összes 16 évesét, nem mindenki alkalmas erre.

Mondd meg, hogy jó alkalom ez arra, hogy bebizonyítsd, hogy alkalmas vagy rá, hogy egyedül hagyjanak. Például hagyd, hogy a mostohaanyád felhívjon esténként. Mondjuk én anyád helyében hagynék neked otthon kaját, legalább lefagyasztva, esetleg pizzát rendelhetnél, ilyesmi. Ha 16 évesen SEM hagynak otthon, mikor fognak? Muszáj leszel önállóságot tanulni, nekik pedig hagyniuk kellene.

2013. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad említett megoldás egy arany közép út.

Ha jobban belegondolsz, lehetsz még eleget egyedül. :)


Szerintem csak jót akarnak Neked.


Mostohaanyád mennyire lakik Tőletek messzire? Régebben, kb. 14 lehettem és engem édesanyám nevelt, mikor ügyeletre kellett mennie, akkor alkut kötöttem egy "pótnagyimmal" és csak este mentem át aludni. Bár, ő a szomszédban lakott.

2013. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Én 1980-as évek közepén már 8 évesen bölcsődébe hordtam kis-tesómat, 10 évesen vonattal, busszal önállóan közlekedtem az egész országban, ekkor költöztünk Budapestre, első dolgom az volt hogy bejártam BVK-val Budapestet. Ami fura volt csak az, hogy 10 évesen nem hozhattam el Pesten már a tesómat az oviból.
2013. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Anyukád tudna arra választ adni, miért nem hagy egyedül. A kisebbik fiam veled egykorú.Én azért nem hagynám szívesen egyedül otthon /illetve mindig visszük magunkkal/, mert ő egész nap el lenne hideg ételen, egész nap csak gépezne. Kollégista lévén képtelen arra, hogy legalább a zoknikat, alsóját saját maga kimossa és simán kinézem belőle, hogy a boltban megvenné a sok értelmetlen kaját(édesség, chips... )

Abban biztos lennék ha megbeszélnénk, nem hívna át senkit, illetve ő sem menne át másokhoz. Nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik. De a fentiekben felsoroltak egy kicsit aggasztanának.

2013. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!