Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 évest ti sem hagynátok...

Egy 16 évest ti sem hagynátok egyedül pár napra? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Anyukám el fog utazni a pasijával 4 napra, hosszú hétvégére. Gondoltam ezalatt egyedül leszek, kicsit kipróbálom milyen is az. De át akar küldeni a mostohaanyámhoz (apu özvegye). Próbáltam meggyőzni, hogy elleszek itthon, de nem engedi, azt mondja menjek át. A mostohaanyámnál is bepróbálkoztam, de ő is azt mondja, hogy legyek nála, legalább "segítek" a kistesómnál. Szóval ő is gyagyásnak hisz, kb. mintha egy 2 évesnek kistestvére születik, és bevonják, hogy hasznosnak érezze magát.. Miért kezel mindenkinek így? 16 évesen már nem vagyok pólyás, egyedül is ellenék ennyi időre.

2013. febr. 11. 13:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mások szerint is teljesen normális lenne. Vagyis lehet nem sokat érek vele :)

Mostohaanyám 1 óra buszozásra lakik.

Azért nem értem miért nem engedi anyu, hogy itthon maradjak, mert egyébként jófej, másban elég engedékeny.

2013. febr. 11. 14:20
 12/19 anonim ***** válasza:
24%

Én sem engedném. Két okból:

Egyrészt ha bármi gond van, ott vagy egyedül, egyáltalán nem biztos, hogy meg tudod oldani. Teszem azt bejön egy ismerősük, akiben bízol, és aki vérszemet kap annak láttán, hogy nincsenek otthon. Jó, ez elég elrugaszkodott példa volt, de érted.

Másrészt azért, mert amíg nem vagy 18, ha bármi gond történik és kiderül, hogy egyedül hagytalak otthon, az kiskorú veszélyeztetésének minősül és büntetendő. Akkor má inkább legyél pár napot a mostohádnál, minthogy börtönbe zárjanak.

2013. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen a szüleim 5 napra elengedtek a (szintén lány, és 17 éves) unokatesómmal 1 hétre Szegedre (Bp-ről), csak úgy.

Abszolút jókislányok voltunk, buliztunk, színházba mentünk, nagyokat csavarogtunk, de semmi több.

Ha nem adtál rá okot, hogy bizalmatlanok legyenek, nem értem, miért kell melléd felügyelet.

36/N

2013. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagy balhés, én sem értem, miért nem mernek négy napra egyedül hagyni. Ha a mostohaanyád közel lakik, annyit kérnék csak tőle, hogy néha nézzen át, és kész.

Főzni is tudsz, de ha nem is tudnál, otthagynék pár napra ételt, amit csak fel kellene melegíteni.

Mondjuk a kistesónál való segítést én nem tartom pólyásnak való feladatnak, de hát te voltál ott, te hallottad.

2013. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogyatékos az a gyerek, akkor hagynám.


Anyuék rendszeresen mentek hosszú hétvégékre 14 éves koromtól, 3-4 napokat otthon hagytak engem és a húgomat. Nagyon jókat "buliztunk", ami abból állt, hogy lementünk a boltba, vettünk egy csomó "junk food"-ot (fagyit, fagyasztott kajákat), befeküdtünk az ágyukba, és hajnalig néztük a VH1-t.

2013. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem többször itthon hagytak már hosszú hétvégékre, nyáron meg egy egész hétre. 16-17 lehettem.


A gyereknek meg kell tanítani, hogy mindig be kell zárni az ajtót (nem csak estére), ha kopognak, kikukucskálni, megkérdezni, ki az. 16 évesen simán el tudja végezni a házimunkát is, így feltételezzük, hogy nem rohad rá a lakás. :) Te még főzni is tudsz, és nyilván ismered a veszélyeit és figyelsz rá. Megbeszélitek anyuddal, hogy reggel, este felhívod, hogy mi a helyzet.


Szerintem 16 évesen gyakorlatilag illene önállónak lenned, még ha nem is élsz külön a szüleidtől. Sajnos sok veled egykorú tini nem tudja megoldani a problémákat, mert a szüleik mindig a s*ggükben vannak, így nem is vannak rákényszerítve. Nem baj, ha problémákba ütközöl, tudni kell megoldani őket, hiszen már nagylány vagy, és később is csak magadra számíthatsz. Szerintem ez egy kiváló alkalom lenne gyakorlásnak. Mondd csak el szépen anyukádnak, hogy kipróbálnád magad, szeretnél kicsit önálló lenni, be akarod bizonyítani, hogy meg tudsz állni a saját lábadon.

2013. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én egyedül hagynám. Igaz fölösleges még 20 évesen ilyenről papolnom, de ha az én nevelésem és bízom benne, akkor nincs mitől félnem. Ha mégis akkor meg majd tanul belőle.
2013. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Engem 16 évesen minden gond nélkül itthon hagytak. Voltak egy hetes nyaraláson is, meg hosszúhétvégéken is. Tudtam főzni, nem voltam bulizós típus, bár tartottam egyszer egy ottalvós kertipartit, ahol szalonnát sütöttünk, grilleztünk, koktéloztunk (vettünk alapanyagokat, de sok volt is itthon, a szüleim is szeretik, anyukámnak bartender oklevele is van). Nem romboltuk le a házat, nem voltunk totál részegek, csak iszogattunk, beszélgettünk, és jó sokat ettünk. És nem is voltunk sokan, 6-an a barátnőimmel együtt. Főzni tudok, kb. 12 évesen kezdtem gyakorolni, 16 évesen bármit megcsináltam már. Ha valami olyat akartam főzni, amihez hiányzott valami alapanyag, akkor boltba mentem. Hagytak itthon pénzt persze mindig az ilyenekre. Szóval amikor egy hétre mentek, akkor egy hétig főzőcskéztem, és imádtam! Meg amúgy is vannak itthon állatkáink, kutyák, cicák, legalább őket is tudtam etetni, és a virágokat is locsoltam. Emellett persze elmentem strandra napközben, vagy fagyizni a barátnőkkel, ugyanúgy, mintha otthon lettek volna. Jó volt, ezek szép emlékek számomra. :) De sajnos ha anyukád nem így gondolja, akkor nem fogod tudni meggyőzni őt.
2013. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Engem simán itthon hagytak 16 évesen. Azzal a kikötéssel, hogy nem tartok bulit, de nem is mertem volna. És ha nem tudnál főzni akkor mi van? Vagy megunod a szendvicset és megtanulsz főzni, vagy ha 4 napig szendvicset eszel akkor sem lesz semmi bajod.
2013. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!