Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van így értelme az életnek?

Van így értelme az életnek?

Figyelt kérdés

A nagypapám felesége fél éve meghalt, nagyon elkeseredett miatta, 50 évig voltak házasok.


Szombaton aztán agyvérzést kapott a nagypapám is, lebénult, nem tudja mozgatni a jobb oldalát és felülni sem tud. A beszédközpontja is sérült, beszélni sem tud. Az állapota nem javult, még nincs túl az életveszélyen. Várhatóan egy szociális otthonba helyezik, ahol ellátják majd. Azt mondta az orvos, tüdőgyulladást kaphat a sok fekvéstől.


Egyátalán van így értelme az életnek, feküdni egész nap úgy, hogy se mozogni, se beszélni nem tud az ember?


2013. febr. 11. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

borzalmas lehet szegénynek :( én biztos nem akarnék élni igy, főleg hogy elvesztette a szeretett feleségét is

nagyon sajnálom

2013. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs !
2013. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hozzátartozóknak is borzasztó látni, hogy akit szeretnek, milyen állapotban van, és hogy képtelenek segíteni neki.

A betegnek is borzasztó az a tudat, hogy ilyen állapotba került, és főleg, hogy valójában senki sem szeret a másik terhére lenni.

Nagyon sokszor bizony rövid idő elteltével "utána megy" egyik a másiknak, ha a kötődésük nagyon erős volt.


Nektek most nincs más lehetőségetek, mint ami rajtatok áll, megtenni mindent, hogy neki minél könnyebben teljenek a napjai. És nap mint nap érezze, hogy szeretitek.

(Ezt szoktam úgy megfogalmazni: addig szeresd, amíg örülni tud neki.)

2013. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez innen már hit kérdése. Én vallásos vagyok, és úgy gondolom, az életnek mindaddig van értelme, amíg Isten úgy nem gondolja, hogy vége van. Talán ez most egy rémesen nehéz időszak neki, de ez is az élete része. Nekünk is meg lesz a magunk tragédiája végül. Mozogni és beszélni nem tudom, de még lát és hall! Sokan ennek is örülnek. Látogasd meg, beszélj hozzá, mesélj neki arról, mi történik, és szeresd, amíg még veletek van!
2013. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En se tudnak igy elni,ez most nagyon nehez nektek is es neki is,ha az elmeje nem serult.Az ilyesmit nehez feldolgozni,kiszolgaltatottnak lenni.Erosek legyetek.
2013. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme.bár szörnyű lehet szegénynek,hogy semmit sem tud csinálni,így folyton csak gondolkozik...A mamámnak is volt agyvérzése,pont ilyen.Két-három év alatt újra megtanult beszélni,írni és bal kézzel enni(mert amúgy jobb kezes).
2013. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez legalább egy biztató hír, de egész biztosan a mamád "akart" meggyógyulni.

Kérdés, hogy a kérdező nagypapája akar-e még, vagy szívesebben "lenne együtt" a nagymamival?

2013. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!