Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másod keresztanya? Mi értelme?

Másod keresztanya? Mi értelme?

Figyelt kérdés
Szoval felkértek masod keresztanyanak.Nem szivesen vettem.Mert közeli szemelyröl,testvéremről van szo.Anyagilag messze sokkal jobban állok ,idősebb is vagyok mint az elso keresztanya.Ő 14 en pedig 26.Most nem tudom mi értelme masod keresztanyának lenni?Szoval szivesen tamogatnam minden szempontbol a.gyereket,van is miből,de ez a kihangsulyzott masod keresztanya.rosszul esett.Egy 14 éves hogy tud pl anyagilag segiteni?Miert nem ő a masod keresztanya?Lehet en vagyok kicsit hisztis,de nem értek egyet a döntessel,nem.szivesen vállalom igy a dolgot.
2013. jan. 30. 13:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Azért a 14 éves mert őt jobban szeretik, de ha esetleg meghalnak a szülők mikor ő csak 20 lesz akkor nem veheti magához a gyereket mert fiatal, nem tudná ellátni, te meg akkor igen...
2013. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De tegyük fel nem halnak meg(nem.is akarom)akkor mi értelme az egesznek?Az anyagiak.nem?es akkor elvileg wgy 14 éves....nem.sokat segithet.Szerintetek elfogadjam???
2013. jan. 30. 13:44
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekemnek is két keresztanyja van, de ilyet még nem is hallottam soha életemben, hogy másod keresztanya meg első keresztanya. :D Nálunk mindkettő egyenértékű keresztanya.
2013. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ha ne halnak meg akkor mind1 ki a keresztanya, ma már ez nem sokat jelet, csak egy második pénzforrás alkalmakkor.

Én nem fogadnám el, majd rájönnek.

2013. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ez az hogy igy mondta:te leszel a masod keresztanya..Ez esett rosszul:(
2013. jan. 30. 13:46
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
És a 14 éves kije a gyereknek? Rokon?
2013. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Keresztszülö feladata hogy a gyermeket élete során segítse a kereszténységben való fejlödésében.


Másodkeresztanyaságról nem hallottam. Olyat hogy két keresztanyja van olyat igen, de olyat hogy másod azt nem. nem kérdeztél rá hogy miért másod? mit is takar számukra ez?


èn külfödlön élek, itt olyan van hogy fogadott nagynéni/nagybácsi. Pl sógorom ilyen a legjobb barátainál, ahol nem volt keresztelö, így fogadott nagybácsi lett. nincsenek testvérei a párnak, és sógorom a legjobb barátjuk.

2013. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
En vagyok az apa testvere.a nagynenije a.14 evesnek a baba anyukaja.
2013. jan. 30. 13:50
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Húú de anyagias vagy....

Én is 13 éesen lettem keresztanya, soha nem volt gond abból hogy támogatom pénzügyileg a gyereket...lelkileg álltam / állok közelebb hozzá.

Nagyon sok lelki tini dolgon átsegítettem mert sokkal jobban megértettem mint az "öregek"...és saját véleményem szerint ezért jobb egy fiatal keresztanya mint egy kereső képes....

2013. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Jaa, hát akkor sztem ne sértődj meg ezen... :)

A kicsi anyukájának a testvére is keresztanya lesz, meg az apukájának a testvére is.. Nyilván ha te lennél az anyuka testvére, akkor te lennél az "elsődleges" keresztanya, bár bevallom, tényleg soha nem hallottam még ilyet.


Általában a nő dönt a babájával kapcsolatos dolgokról.. nálunk is én döntöttem el mi lesz a neve (a férjem rám bíz amúgy is mindent), kik lesznek a keresztszülők. Persze megkérdeztem a férjemet is, de azt mondta, úgy legyen ahogy én szeretném.


Sztem emiatt ne rontsd el a kapcsolatotokat, se a sógornőddel, se a testvéreddel, se a gyerekkel! Ne csinálj a bolhából elefántot, amúgy meg "másodkeresztanyából" is lehet jobb keresztanya, mint a másik :)

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!