Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek akkor, hogyha már...

Mit tegyek akkor, hogyha már 20 éves vagyok, de az apám még mindig kisgyerekként kezel?

Figyelt kérdés
Hiába komolyodom, járok egyetemre, tanulok, ő még mindig úgy tekint rám, mintha a kicsi fia lennék és úgy viselkedik velem, ha meg szóvá teszem, akkor meg mondja, hogy csak szeretetből csinálja, hiába próbálom neki elmagyarázni, nem segít semmit. Valami ötlet esetleg hogy mit csináljak?
2013. febr. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen nem sokat tudsz valtoztatni. Majd megszokja, hogy nem vagy kisgyerek, de amig otthon laksz, amig nem lesz elettarsad a sajat lakasodban, amig nem leszel szulo, addig mindig gyerek maradsz. Utana is, de utana kevesbbe.

Ez teljesen normalis emberi reakcio toled is es tole is.

Majd te is ateled az o oldalat 25-30 ev mulva, mikor a tied lesz 20 eves. (Ne vedd kioktatasnak, csak 2.5 eve en is szulo vagyok, kezdem erteni a dolgokat:D)

2013. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

22 vagyok, dolgozok, de még itthon élek, de anyám még van hogy reggel bejön a szobámba mikor szabadnapos vagyok felhuzza a redőnyt, közli hogy szellőztessek ki és kezdjek magammal valamit, mert már 9 óra van

ebédkor rámkiabál, hogy egyek többet stb

én konkrétan már agyvérzést kezdek kapni. költözés tervben

22L

2013. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát..nem akarlak elkeseríteni,de én 35 éves vagyok(van férjem,és gyerekem),de a szüleim még sokszor úgy kezelnek mintha egy tudatlan taknyos lennék.

Sok vitánk volt már ebből..de magamat kímélve az idegeskedéstől,inkább már nem is érdekel és nem foglalkozok vele!

Ez van.

2013. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szüleidnek mindig gyerek maradsz. Azt tudod tenni, hogy elköltözöl majd, és saját életet alakítasz ki. Így csak akkor kényszerülsz vissza a gyerekszerepbe, ha meglátogatod őket.
2013. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

távolságtartás.

elköltözés

stb.

ez a megoldás.

kutyából nem lesz szalonna.

szülőből nem lesz barát.

vagy eleve ilyen hozzáállásu a szülő, vagy sose lesz ilyen.


költözz el s neveld a saját gyerekeidet. őket még érdemes megnevelni a szüleidet már nem lehet.

2013. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!