Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme külföldre költözésen gondolkozni a mi esetünkben?

Figyelt kérdés

25-30 között házaspár vagyunk Végülis, mindenünk megvan, amit sokan szeretnének, biztos munkahely, mindkettőnknek a szakmánkban, itteni viszonylatban jól keresünk. Saját, hitelmentes, 3 szobás, szépen felújjított lakás, új autó. De valahogy mégis többre vágyunk, mert azért oda kell nézni, hogy mire költünk, igaz, nem nagyon spórolunk, eljárunk vacsizni, moziba, shoppingolunk, de csak nem szórhatjuk a pénzt. Sok barátunk van külföldön, igaz, nekik se munka, se lakás, semmi nem volt mielőtt kimentek, a nulláról kezdtek mindent. Mindig mondogatják, hogy menjünk ki mi is, nem értedemes itt maradni. Ott szinte biztos, hogy együkünk se tudna a szakmájában elhelyezkedni én még elmehetnék babysitternek( itt óvónő vagyok), de ő nem tudom mit csinálna, mert itt a városházán dolgozik, ott azért nem valószínű, hogy felvennék ilyen helyre.

Szerintetek így érdemes ezen gondolkozni? Itthagyni minden biztosat és belevágni az ismertlenbe?


2013. febr. 11. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol kapnál 2000 eurós fizetést, de azért azt ne felejtsd el, hogy ott nemcsak a fizetések magasabban (habár nem ennyivel, ez szédités), hanem a kiadások és a megélhetés is.


A fiam (egyetemista) egy apartmanban lakik, havi bérlete 400 euró, a rezsije havonta 40 euró, a napi kajája 10-15 euró közt van, igaz, délben menzán eszik.

A benzinár ma 1,67 euró volt és most ez kb az átlagos, pár centtel több vagy kevesebb, de nem lényegesen.


Egy három szobás lakást kb 900 euró körül adnak ki, plussz rezsi, ami elég magas is lehet.

2013. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hatalmas kulonbseg, de nem otthon koltod el. Utannaneztel, az 1500 eurobol mennyi menne lakasra, kajara, rezsire? Lehet, Kb. ugyanannyi vagy kevesebb maradna. Nem csak az osszeget kell atszamolni, hanem megnezni mennyibe kerul ott az elet.
2013. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A kapzsiságot meg kell különböztetni a fejlődni akarástól. Szerintem mindenetek megvan, ami egy boldog élethez kell. Azok alapján, amit elmeséltél. Vigyázz, nehogy a végén ezt is elveszítsd, mert akkor tényleg lesz okod aggódni! Meg kell húzni a határt egyszer és hálát adni a Sorsnak, Istennek, Szerencsének (ki-miben hisz), hogy adatott, ami adatott. Veszélyes játék feladni a biztos, stabil életet valami csillogóért, amiről fogalmad sincs, micsoda. N28
2013. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Tudom, őszintén és sem szívesen adom fel, csak mindig győzködnek a barátok, hogy mennyivel jobb ott, mennyivel jobban meg lehet élni, állítólag sokminden még olcsóbb, mint itt. Nem terv ez egyáltalán, csak eljétszottunk a gondolattal.
2013. febr. 11. 21:33
 15/19 Jégtánc ***** válasza:
Angliában pl a megélhetés,lakbér nagyon drága.Németországban is felvitték a rezsi árát.Áram,víz,gáz pl.A végén ugyanott lennétek mint itt.Persze hogy teljesen más az életszínvonal,de az nem minden.16 évig éltem kint Németországban,üzletvezetőként dolgoztam.Mire mindent kifizettem annyi maradt hogy épp csak megéltünk.3 szobás lakás bérleti díja kb 750 euro rezsi nélkül.Nagyvárosban átlagos környéken. Most csak példát mondok.Teljesen aktuális árakat nem tudok most.Nagyon át kell gondolni ....
2013. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
azt mondjad már hogy milyen szintű a nyelvtudásotok???? Habár ha nem válaszoltál a kérdésemre, eléggé egyértelmű hogy mosogatni/takarítani elég lenne az a pár szó amit makogtok... 2000 eurót csak az tud keresni kint, aki legalább aktív C1-es szinten (gyk: felsőfok) áll angolból.
2013. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Felsőszinten beszélünk mindketten, én angol nyelvű osztályba jártam gimibe, nyelvizsgám is van, ő angolszakos volt egyetemen is. Nem értem, honnan a feltételezés, hogy 2 szót makogunk...
2013. febr. 12. 11:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Az angolok is védik a saját státuszkojukat jól fizető kényelmes diplomás munkát nem fogtok kapni mert arra ott lesznek az angolok. Ugyan olyan raszisták mint itteni emberek csak jobban tikolják és nem szeretik a bevándorlókat. Napi 8 órás ovodai munkát idegen nyelvű pedagokusként nem fogsz kapni, a párod se kap irodai munkát.
2013. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem is számítok óvódai munkára, babysitternek mennék. Van gyerekgondozó képzésem is, pedagógia egyetemem is.
2013. febr. 13. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!