Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiakkal miért nehéz...

A férfiakkal miért nehéz komoly dolgokról beszélgetni?

Figyelt kérdés

Ma a férjem beszélgetni akart, ami kb. így zajlott:


Ő azt mondta, hogy "A"...én is mondtam, hogy igazad van "A". Erre a válasz: nem ez mégsem jó, inkább "B". Én is mondtam, hogy igazad van, tényleg "B". Erre ő: ez sem megoldás, inkább "C". Erre én: talán tényleg "C". Erre ő: most ne sértődj, meg, de rosszul látod a dolgokat, ez inkább "D". Erre én: igazad van "D". Mire ő: nem-nem ez hülyeség, inkább ne is szólj semmit, te nem érted. Miért mondod, hogy "D", amikor ez egyértelműen "E". Igazad van drágám, tényleg "E". Mire ő: hát tényleg nem érted??? "E"???...hogy lenne már "E"??? Ez lehetetlen. Inkább "F", de tudod mit, hagyjuk az egészet, mert veled nem lehet beszélni, te nem érted....


Ő mondott valamit, én helyeseltem, aztán mást mondott, de a lényeg az volt, hogy én bármit mondtam, az baromság volt, mert én ugye hülye vagyok és mindent rosszul látok és mindent rosszul értelmezek.


Máskor próbáltam azt is, hogy elmondtam a saját véleményemet, ami nem egyezett az övével. Akkor jól nekem esett, hogy én szándékosan ellentmondok neki és direkt idegesíteni akarom.


Most akkor mi a jó megoldás?


Ő 36 én 34 éves vagyok


2013. febr. 12. 00:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

"A férfiakkal?? "


Csak egy hü.lyéhez mentél hozzá!

Ebből ne vonjál le messzemenő következtetést a többi férfiről,

hiszen a normálisabbak, nem téged vettek feleségül...

2013. febr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Elnézést! Rosszul kezdtem a mondatot.

Helyesbítek: "Az én férjemmel..."

2013. febr. 12. 00:33
 3/22 A kérdező kommentje:
Azért érdekelne, hogy másnak is van ilyen gondja a férjével?
2013. febr. 12. 00:36
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez szinte mindenkivel megesik.

A nők inkább teljes egészében, míg a férfiak szépen sorban foglalkoznak adott feladattal.

Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.

A legnagyobb hátrány hogy így sosincs egyetértés, hiszen ő más perspektívából szemléli a dolgokat.

Amit te kockának látsz, ő téglalapnak.


Az én párommal hasonló minden beszélgetés, mindenben ellentmondunk egymásnak, de ha helyeselni próbálok, még akkor is meg akarja magyarázni nekem hogy neki van igaza.

Sajnos azért is nagy baj, mert én látok reálisabban.

Mindig szarba kerülünk ha hagyom dönteni, de nem akarom ráerőltetni az akaratomat :)

2013. febr. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Argloss ***** válasza:
81%
Természetesen van. Ahogyan fordítva is megfigyelhető ugyanez a dolog. Ezek viszont azért házasság előtt is ki szoktak már derülni, szóval ha úgy döntöttél, hogy te ezt el tudod fogadni, akkor fogadd el.
2013. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%
Ez tényleg egy idióta, már bocs. Úgy tűnik, mintha fogyatékos lenne. Tényleg, nem az véletlenül? 8 általánosa megvan?
2013. febr. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

"Amit te kockának látsz, ő téglalapnak."


Most azon gondolkozom, hogy ennyire rossznak gondolod a helyzetet, vagy kocka helyett négyzetet akartál írni.


Mert a kocka test, a téglalap síkidom - ez esetben mindig lesz a kérdező és a párja közt eltérés, hisz valakinek igaza van, valaki téved.


A példát folytatva inkább azt mondanám, ami az egyiknek kocka, a másiknak egyenlő élű téglatest - így ugyanarra gondolnak, csak nem jól fogalmazzák meg egymásnak.

2013. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A férjed egy tahó.
2013. febr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz velük, csak vannak, akikkel nem lehet. Amúgy nekünk érdeke módon megy az emberi kommunikáció, de én normálisan válaszolok neki és nem bólogatok, mint egy autó-kabala kutya. Szóval a normál beszélgetéshez neked sem csak bólogatni kéne, mert az mást is idegesítene szerintem.

Amúgy a férjed pedig nagyon agresszíven védi a saját tökéletesnek hitt véleményét.

Megoldás? Hát...vagy le kell ülni és megbeszélni, hogy ez zavar, vagy stratégiát váltani. Azt ugye nem írtad, hogy a kapcsolatotok más része milyen,mert ha minden tökéletes, akkor ezzel a problémával is lehet mit kezdeni.


24N

2013. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


A leirt párbeszéd után csak egyre vagyok kiváncsi!


A drog nevére amit beszedtetek.


Mert én is ki akarom próbálni!!!

2013. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!