Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiakkal miért nehéz...

A férfiakkal miért nehéz komoly dolgokról beszélgetni?

Figyelt kérdés

Ma a férjem beszélgetni akart, ami kb. így zajlott:


Ő azt mondta, hogy "A"...én is mondtam, hogy igazad van "A". Erre a válasz: nem ez mégsem jó, inkább "B". Én is mondtam, hogy igazad van, tényleg "B". Erre ő: ez sem megoldás, inkább "C". Erre én: talán tényleg "C". Erre ő: most ne sértődj, meg, de rosszul látod a dolgokat, ez inkább "D". Erre én: igazad van "D". Mire ő: nem-nem ez hülyeség, inkább ne is szólj semmit, te nem érted. Miért mondod, hogy "D", amikor ez egyértelműen "E". Igazad van drágám, tényleg "E". Mire ő: hát tényleg nem érted??? "E"???...hogy lenne már "E"??? Ez lehetetlen. Inkább "F", de tudod mit, hagyjuk az egészet, mert veled nem lehet beszélni, te nem érted....


Ő mondott valamit, én helyeseltem, aztán mást mondott, de a lényeg az volt, hogy én bármit mondtam, az baromság volt, mert én ugye hülye vagyok és mindent rosszul látok és mindent rosszul értelmezek.


Máskor próbáltam azt is, hogy elmondtam a saját véleményemet, ami nem egyezett az övével. Akkor jól nekem esett, hogy én szándékosan ellentmondok neki és direkt idegesíteni akarom.


Most akkor mi a jó megoldás?


Ő 36 én 34 éves vagyok


2013. febr. 12. 00:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%
Ne bántsátok már a kérdező férjét! Most tanul beszélni.
2013. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%

A: - Ismeri Szabót?

B: - Szabót?

A: - Kicsodát?

B: - Szabót!

A: - Nem, nem ismerem.

2013. febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

Most látom ő 36 éves Te 34.

Vagyis:

Két éved van még hátra s te is ilyen barom leszel...

2013. febr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,lehet,jó példa rá a párom.Viszont úgy látszik,te egy rabszolgahajcsárhoz mentél feleségül,aki mindenáron maga alá akar rendelni.
2013. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
77%
ha már eszélgetni nem tudtok akkor mi megy még jol ebben a házassságban????
2013. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A férjem nevében is kikérem az általánosítást. Nálunk ez úgy hangzana, hogy "na, Szívem, akkor most döntsünk" Érvek ezek mellett? A B C D E ? Neked? Nekem? Ok. Végeredméy? D. Köszi.


Csak meg kell tanulni józan ésszel, higgadtan, _észérvekkel_ kommunikálni. Mindkét félnek!

2013. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát itt a baj a kérdező fejében van nem kicsit:)

Nem csodálom, h a férjed megbolondult:D

2013. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Na egy újabb általánosítás...Ha egy két férfi hülye akkor már az összes.Típikus általánosító szöveg.Szerencsére nem minden nő így gondolkodik ahogy a kedves kérdező..
2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, rosszul választottál. Az exem is ilyen volt, bár valamelyik pontnál megállt és amellett döntött.

A párom viszont értelmes ember, azzal kezdte a kapcsolatunkat, hogy neki nem helyeslés kell, hanem beszéljük meg és jussunk konszenzusra. Az esetek többségében sikerülni szokott...

2013. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez piros?

- Nem, kék.

De nekem van pisztolyom.

- Ja, akkor piros...

2013. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!