Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 év korkülönbség. Mit...

20 év korkülönbség. Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Adott egy szerelmes pár.A férfi 20 évvel idősebb.A nőnek van egy olyan betegsége,amelynek folytán kb. 20 évvel előbb fog meghalni,mint a kortársai.Ilyen esetben házasodnátok-e az idősebb férfivel? A válaszokban csak egy nemet vagy egy igent várok.Köszi.
2013. febr. 12. 22:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet ennyire leáltalánosítani. Annyiból, amit leírtál, még én is azt mondanám, hogy nem, de ha két ember szereti egymást (igazán), akkor minden racionalitás megszűnik létezni.
2013. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nem
2013. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban szerelmespár, akkor minek figyelembe venni ezt a bizonyos betegséget?... Csak azért, mert "jól jönne ki"?...


Igen.

2013. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért nem? Ez nem általánosítás,ez tény.
2013. febr. 12. 23:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az általánosítást úgy értettem, hogy valószínűleg sokkal többről van szó a felek között, mint 20 év korkülönbségről. Alapesetben (még ha a betegség is ott van tényezőként, akkor is) egy kapcsolat nem a korkülönbségtől függ, hiszen amikor összejön két ember, akkor már mindketten látják/tudják, hogy mennyi köztük a korbeli különbség. Tehát a vonzalom, majd később a szeretet/szerelem megvan. Innentől fogva már nem ez fogja eldönteni a kettejük összetartozását. Így értettem.
2013. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja értem.Köszi.
2013. febr. 12. 23:25
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
fúj, nem XD
2013. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyikük nyolcvan a másik pedig száz éves, nem látom akadályát. Ha az lány tíz a fickó harminc, akkor hívd a rendőrséget!

Remélem ezzel a két mondattal sikerült rávilágítanom, hogy mennyire kevés információt adtál meg a dolog megítéléséhez.

2013. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mondjuk adott egy 20 éves nő és egy 40 éves férfi és a nő halálát mondjuk 50 éves korára datálják? Ráadásul nagyon szerelmesek, boldogok együtt, stb... Szerintem én igen, hozzámennék.


Amikor megházasodsz, sose tudod, meddig fogsz élni te, vagy a párod, sajnos lehet, hogy valakinek a házastársa jóval hamarabb elmegy, mint amire számított. És a kérdésben szereplő hölgynek is megvan rá az esélye, hogy pl. 10 év múlva találjanak gyógymódot a betegségére. 26N

2013. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!