Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok? Otthon...

Ti mit választanátok? Otthon lakás és spórolás vagy albérlet és nincs megtakarítás?

Figyelt kérdés

Otthon lakom a szüleimmel. Tudni kell, hogy a légkör rendkívül nyomasztó, anyukám és apukám is elég agresszív (passzívan), állandó az érzelmi zsarolás, és sok mindent tiltanak is (nem maradhatok ki éjszaka, nem lehet barátom, nem festhetem a hajam stb.) Viszont teljes mértékben eltartanak, a keresetem 100%-ban megtarthatom/félretehetem.


Sok barátomtól hallottam, hogy albérletbe kellene mennem, társbérletbe, szórakozni járni és élni a fiatalok normális életét, nem pedig egy ilyen mérgező környezetben élni, mert a huszas éveim már sose jönnek vissza és bánni fogom, hogy most így élek.


Ahoz, hogy egy saját lakást tudjak venni, még legalább 4 évet kellen otthon lennem, kíbirni "így".


2013. febr. 3. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én albérletben lakok mégis félreteszek havonta legalább 80 ezret, mert nem egyedül bérlem.


Ha neked jó a terror akkor ne menj, ha nem akkor meg indulj el. Ne is csodálkozz, hogy szabályok vannak ha eltartott vagy. Lényegtelen hogy 18 vagy 23 éves vagy.

2013. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira mégse rossz a légkör ha még mindig otthon vagy, és nem gondolkodtál magadtól az elköltözésen. Én amint tehettem jöttem el otthonról, az hogy szükősebb kevésbé érdekel a lényeg hogy nem golyózok be az otthoniaktól. Ahogy érzed ha jó otthon akkor spórolj, de ha zavar hogy korlátoznak mindenben akkor menj. Biztos találnál olyan barátnőt vagy valakit akivel össze tudnál költözni és akkor félre tudsz tenni. Én nagyon jól érzem magam mióta nem kapok szemrehányást hogy megint találkozok barátommal, vagy valamelyik barátnőmmel, nem kell néznem az órát hogy 10-re otthon legyek. :) :)
2013. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöméknél ugyan ez van.Én neki azt javasoltam hogy legyen felnőtt,menjen külön.Neki van párja,akivel évek óta együtt van,de a szülők nem szeretik.Hétvégente találkoznak csak.Gyűjtenek a lakásra,de még egy percet sem laktak együtt.Hitelt nem akarnak inkább tűrnek,semmi megoldás nem jó nekik.Csak sírnak.A te életed ha nem bírod lépj.
2013. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És 4 évig még így élnél? Megéri? Inkább gyűjtögetnék 10 évig saját lakásra, a 4 helyett. Vagy élnék életem végéig albérletben :)
2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Biztos oka van, hogy eddig nem költöztél el. Azért a magyar átlag fizetésből szinte lehetetlen egyedül egy albérletet fenntartani: szobát meg azért nem mindig talál az ember megfelelőt, de felénk az is van rezsivel 40-50 ezer forint. Szóval, ha azt nézzük, hogy keres valaki 70-80 ezret, akkor nem sok marad egyéb dolgokra, félre tenni pedig szinte képtelenség. Szüleiddel miért nem próbálsz beszélni? Nem normális, amit csinálnak veled: vívd ki a helyed otthon, hogy felnőttként kezeljenek! Akár adj haza valamennyit, hátha úgy jobban komolyan vesznek! Ha nem tudod velük megbeszélni a problémáidat, akkor viszont menj! Fiatal vagy éld az életet!
2013. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen albérlet. Én a párommal élek, egy szoba kettőnknek 50 ezer. De ott azt csinálunk, amit mi akarunk, az az egyetlen elvárás, hogy amikor kiköltözünk, állítsuk vissza az eredeti állapotot, addig a kutyát nem érdekli, mi van.

A szüleim meg persze mindenbe beleszóltak, amíg otthon laktam. Sokkal jobb így. Ha a te szüleid ráadásul érzelmileg megnyomorítanak, akkor meg pláne. Mert annak sincs értelme, hogy 4 év múlva veszel egy lakást, aztán ott gubbasztasz egyedül, mert nem fogsz tudni hova menni már.


A másik dolog, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egyedül kell majd lakást venned. Könnyen lehet, hogy 4 év múlva már lesz egy párod, aki szintén gyűjtögetett, és így már előrébb vagytok :)

2013. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább tűrj még egy kicsit,és négy év múlva különmehetsz.Hidd el nem olyan nagy idő.Albérletben nem tudsz olyan jól(vagy egyáltalán)spórolni.Gondolj bele a kajától kezdve a mósószert,tisztítószert magadnak kell megvenned.Mi albérleteztünk a párommal,de soha semmire nem jutott pénz.Szórakozásra,étteremre,sokszor még egy nyomorult hajvágásra sem futotta.:-/Most itt lakunk anyuéknál így valamivel könnyebb.Nagyon nagy alkalmazkodás kell hozzá,de nekem megéri.
2013. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!