Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos kerlek adjatok...

Nagyon fontos kerlek adjatok tanacsot Meddig lehet ezt birni?

Figyelt kérdés

Eloszor is, ne haragudjatok amiert kicsit eltero temarol irok a baba topicban de itt mindig hasznos tanacsokat kaptam eddig,ertemes,tapasztalt noktol.

10 hetes kislany boldog anyukaja vagyok, de sajnos boldogsagom bearnyekolja az anyam. Sajnos evtizedek ota problemai vannak az alkohollal amirol egyszeruen nem tud lemondani semmi aron. Semmi fele teren nem tudok ra szamitani mert nincs annyi onuralma sem , hogy 3-4 napig ne igyon. Kocsmakba jar rendszeresen, az egesz falu latja es nekem mondjak vissza, hogy ezt meg ezt csinalta anyad. (Tudni kell,hogy en kulfoldon vagyok a kis csaladommal)

Raadasul az ocsem aki 18 eves, sulyos cukorbeteg es vele sem foglalkozik rendesen. Probaltuk ra venni , hogy jojjon el hozzank lakni, de nem hajlando elkoltozni. Neki megfelel ez igy mert minden ra van hagyva ugye. Mar egyszer vitte is el mento mert o is be ivott es 2 napig a korhazban volt alkoholmergezessel!

Az anyam nem tud mar gondokodni , hogy mit okoz maga korul! Engem is nagyon megvisel hiaba , hogy nem vagyok otthon... Itt a kis 10 hetes unokaja, az sem erdekli!

Mit kene tennem , hagyjam az egeszet es koncentraljak a sajat kis eletemre? Vagy kuzdjek meg innen a tavolbol is anyammal?? Kerlek adjatok tanacsot!


2013. febr. 13. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már végigcsináltam egy alkoholista anyával. Fájó szívvel mondom, de nem lehetett rajta segíteni. Az én életemet viszont tönkretette az aggódás, az hogy nem tudtam segíteni, mert nem engedte. Ha aggódsz az öcsédért, inkább őt hívd ki magatokhoz. Nagyon csúnya dolog az alkoholizmus, és hidd el, aki nem hagyja, hogy segíts, az akkor sem hagyja ha a szomszédban laksz.
2013. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy az ocsemet nem lehet ra venni sehogysem. Nem reg voltam otthon, par hettel ezelott es sirva konyorogtem mar neki , hogy jojjon vissza velem, es total erzelem mentes arcal mondta, hogy o neki jo ott es ugy...
2013. febr. 13. 09:33
 3/11 A kérdező kommentje:
es mi lett vegul a Te edesanyaddal?
2013. febr. 13. 09:34
 4/11 anonim válasza:
Szia!Sajnos átérzem a problémádat,mert az én anyám is alkoholista volt,és pokollá tette az én és a saját szülei életét is.Én végül egy rossz kapcsolatba menekültem otthonról,de nagymamámat ,aki végül vele maradt én is mindíg nagyon sajnáltam és segítettem amiben tudtam,de nem mentem haza míg anyám élt.Egy reggelre aztán ott volt holtan az ágyában.Neked is csak azt mondom ,foglalkozz a SAJÁT családoddal,életeddel,mert rámehet erre a "nőre".Szándékosan nem nevezem anyának,mert azóta én is anya lettem,és nálam az anya szó más dolgokat takar,nem ilyen életmódot,viselkedést.Már csak azért is hagyd,mert ő NEM akar megváltozni értetek.Az én anyám sem akart,mert a fél lityis üveg fontosabb volt mint a gyereke.Az öcsédet sajnálom,de talán az lenne jobb ha ő hagyná ott az anyátokat,mertb neki még ott az egész élete,a cukorbetegség meg a stressztől még rosszabb lesz...NE LEGYEN LELKIISMERETFURDALÁSOD!!!!Tudom ezt nehéz betartani,de hidd el kutyából szalonna sose lesz.Az anyádnek meg legjobb lenne egy szenvedélybetegek otthonában,de sajnos oda sem viszik ha nem akar menni,és beszámitható.Irj nyugodtan e-mail cimemre a privát üzenetben kézbesítik nekem.Szívesen beszélgetek még veled erről,ha akarod.ÜDV
2013. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az apám is iszik...Tönkreteszi az összes családi ünnepet, anyukám életét és egyáltalán mindent.

Eddig próbáltam elsimítgatni magamban is a dolgot, de belefáradtam és befejeztem vele...

2013. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát sajnos már nem él. A piától meg a sok cigitől nyelőcső rákja lett, és erre még többet kezdett inni. Bár ő csak töményet ivott. Nem tudom anyukád mit iszik, de ha "csak" fröccsözik, borozik, sörözik, akkor talán nem biztos, hogy komoly baj lesz, mármint ennél is nagyobb.
2013. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Öcsédet úgy sem lehetne "távozásra bírni", ha a külföldi élet örömteli oldalairól beszélsz vele? Hogy mi mindent adhat neki az, hogy kint van, ott vagy te is vele... Próbáld meg meggyőzni, mert így az ő élete is totálisan tönkremegy. =(

U.i. nekem is 18 az öcsém, totál hajthatatlan, ha nem akar valamit. Én sem jöttem még rá arra, hogyan lehetne ezt kezelni. Sok sikert Nektek!

2013. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, nem gondoltam,hogy sajnos ilyen sokunknak van ezzel problemaja!

Igazabol nem tudom, hogy mit iszik mert alltalaban sor volt a hutoben mindig otthon. De van a pultos az ismerosom a helyi kocsmaban es o mondta, hogy igenig megissza a vodkat is meg a hasonlokat...Amiota az eszemet tudom igy lattam csak. Volt,hogy kislany koromban en tamogatta fel a foldrol, elajult a wc elott... Es ez meg csak a sok eset egyike.

Edesapam is itt van kint, par perc setara lakik tolunk, o mindig segit amiben tud. O is konyorog ocsemnek, de hajthatatlan.

Sajnos annyira megvisel ez a dolog, hogy probalok nem gondolni ra megis ezze ebredek es fekszem...

Nagyon szerettem volna neki segiteni, volt is kint nalunk nem egyszer, persze akkor mi fizettunk neki minden koltseget, akkor is itt volt mikor szuletett a baba. Mi a paromma a korhazban szultunk, o meg akkor is beivott, abbol a penzbol amit mi adtunk neki,hogy fozzon. Ennek jo vege biztos,hogy nem lesz mert ha mondom neki az elvonot akkor azt mondja , hogy o igy erzi jol magat. Erezze akkor. Csak engedne mar el Ocsemet vegre

2013. febr. 13. 09:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Hány éves anyukád? Szerintem meg kellene próbálni gondnokság alá helyeztetni anyukádat. Esetleg fizetni neki egy öregek otthonát.

Az öcséd nagykorú már, a saját életéről neki kell döntenie. Sajnos, ha magától nincs annyi esze, hogy ne rontson a saját állapotán nem lehet vele mit tenni. Esetleg, ha anyukád otthonba kerülne, az ő hatása alól kikerülne, nem ezt látná minden nap.

2013. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, bármennyire fájdalmas is, tudomásul kell venned, hogy nem élheted, és oldhatod meg más életét, bármennyire nyomaszt, vagy bánt is. Ahogyan más sem teheti ezt a tiéddel fordított esetben.

Ha anyádban nincs meg az indíttatás, hogy leszokjon az alkoholról, semmit nem tudsz tenni az érdekében. Az öcséd már nagykorú, tudatában van a betegségének, és annak, hogy mit tesz. Sem erőszakkal, sem könyörgéssel, sírással, álmatlan éjszakákkal nem fogod őket jobb belátásra bírni, ha ők maguk nem akarják.

Ez valóban egy drámai helyzet, de ne engedd, hogy az ő életük, és hibáik tönkretegyék a tiédet, és ezen keresztül a családodét is. Tudom, hogy ez borzasztóan nehéz, de ha egy problémából még nagyobbat csinálsz, az nem old mg semmit.

2013. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!