Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Menjek vagy maradjak?

Mit tegyek? Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Anyám most költözködik hamarosan és nincs ki segítsen neki és az új körülményeket sem egyszerű feldolgozni neki stb.Nekem viszont pont akkor kellene külföldre mennem dolgozni,igazából nem volt tervben mert most kaptam egy hirtelen levelet hogy kezdhetnék.Pont akkor amikor anyám költözködne,igazából teljesen egyedül van és gondolom az új körülményekkel sem lesz egyszerű neki megbírkózni.Nem tudom mit csináljak...viszont ha most nem megyek akkor ki tudja mikor lesz megint munkám..Ti mit tennétek?
2013. febr. 13. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Megoldhatatlan előrébb hozni a költözését? Vagy találni egy olyan megbízható rokont, barátot, aki egy kicsit segít neki?

Nem csak a költözés technikai lebonyolításában, hanem később is. Ha te külföldön leszel/lennél, hogyan tudod tartani vele a kapcsolatot? Tudom, hogy a személyes ottlétet nem pótolja, de az internet jóvoltából, szinte napi szinten beszélhetnétek, írhatnátok egymásnak.

2013. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ma 10:19


Sajna a net kilőve mert a laptopom pont most adta meg magát végleg,így csak asztali gépem van,amit nem tudok magammal vinni.Max telefonon de az meg nagyon drága és max heti 1-2 szer tudnánk beszélni.

2013. febr. 13. 10:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Végülis nem nagyon van aki segíteni tudna mert ők is dolgoznak és nem biztos hogy ők pont szabadok lesznek akkor.Nekem is új lesz ott kint a környezet,tehát nekem is lesz ott kinnt elég bajom.Azért nem tudom mit csináljak..mert nyílván neki is közel a 60 felé ez a hirtelen változás nem tudom mennyire fogja viselni.Nem tudom mit csináljak..
2013. febr. 13. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Menjél. Anyád felnőtt ember, amíg kicsi voltál akkor is egyedül kellett megoldania a gondjait. Néha még jó is az ha nincs kire támaszkodni, akkor derül ki hogy az ember többre képes mintha a másiktól várja a segítséget. Éld az életed, mert ha miatta szalasztod el a lehetőséged akkor ki fogja neked ezt visszaadni? Másrészt ha lesz munkád, anyagilag fogod tudni segíteni őt.
2013. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az élet néha produkál olyan helyzeteket, amiket nem lehet időben egymás mellé rakni úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Gondolom anyukád tudja, hogy nem direkt szervezted a külföldi munkádat úgy, hogy az épp egybeessen az ő költözésével. De meg is erősítheted, hogy sajnálod amiért így alakult, de ezt a lehetőséget nem akarod kihagyni, mert kérdés, hogy lesz-e újabb. Amennyire lehetséges, próbálj a segítségére lenni a költözés előkészítésében, és oldjátok meg valahogy a rendszeres kapcsolattartást. De nem mondj le a kiutazásról.
2013. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!