Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam egyedül?

Figyelt kérdés
Férjnél vagyok van egy nagyon aranyos kisfiam is. Velem még sincs minden rendben. Nagyon egyedül érzem magam. A férjem ha nem dolgozik vagy a gép előtt ül, vagy elmegy valahova, én meg úgy érzem teljesen felesleges vagyok! Minden nap egyre rosszabb főleg ha rossz az idő, és nem tudom kivinni a házból a kicsit akkor úgy érzem felrobbanok! Nagyon szeretnék néha elmenni itthonról, de a férjem nem akar sétálni velem meg semmit! Tudom, hogy fáradt mert rengeteget melózik, és hajnalban megy este, jön de jó volna ha néha velem is törődne, és nem csak akkor jutnék eszébe ha van valami baja. Mindig mondja, hogy szeret, de nem mutatja ki, és most nem ajándékra meg hasonlókra gondolok, csak annyi kéne, hogy ha nekem van szükségem kikapcsolódásra figyelne rám! Nem tudom, néha úgy érzem már nem szeret! Mit csináljak, hogy javuljon a helyzet? Lassan besavanyodok és elmegy az a maradék kedvem is az élettől!
2013. febr. 13. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy én írtam ezeket a sorokat. Szerencsére éppen jobb kedvemben találtál, így tudok mondani rá valamit. :)

Nekem ugyanez a helyzet, csak két gyerekem van és nem is dolgozom, tehát van időm itthon sajnálni magam.

A páromnak panaszkodtam én is, hogy miért nem megyünk el valahová kettesben néha (gyerekekre lenne, aki vigyáz). Igazából éppen érdekelné pár dolog, de munka után néha olyan fáradt, hogy egy fél órát lefekszik még 7-8 körül, hogy legalább egy filmnézésre legyen erőnk.

Próbáljatok meg filmeket letölteni és legalább ilyenformán közösen eltölteni időt. Így lesz egy kis közös élmény is. Vagy egy könnyű vacsorát kapjon csak egyik nap és gyerekfektetés után tálalj neki valami olyat, amit ő szeret, de ritkán csinálsz, mert a gyerkőcnek fűszeres lenne, nem eszi meg stb. Meg hadd egye meg gyereknyavajgás nélkül, veled kettesben.

A lényeg, hogy ne erőltesd az elején az elmenést, csak ilyen kis finoman éreztesd vele, hogy ti ketten is léteztek, nemcsak hárman.

Ha névnapja van, akkor vehetsz rá színházjegyet. Már ha amúgy szereti, csak mégsem szoktatok menni. Gálvölgyi vagy egyéb komikus darabok nagyon jók tudnak lenni. Ilyenkor nincs mese. Ajándékba kapta, gyerekvigyázást megszervezted, már csak el kell mennetek.

Nekem azt mondta a párom, hogy hiába fogok azzal próbálkozni, hogy ő kitaláljon valamit, hogy elvigyen valahová, meg ezeken agyaljon. Sokat dolgozik, azon jár az agya folyton. Este már kidől, nincs rá kapacitása. Ha néha valahonnan (kollégák, óriásplakát stb.) mégis bejön valami ötlet, akkor azért meg szokta nézni (így mentünk kuponakciósan étterembe évfordulón), de amúgy részéről ennyi.

Azt mondta, hogy nézzem ki én, amit szeretnék (azért vétójoga van), aztán szervezzem meg és ő eljön velem. Tudom, így kevésbé romantikus és nem egészen önszántából van, de (ezek szerint) ő ilyen.

Próbáld meg te is így. Hátha nektek sikerül még ezen is túllépni.

2013. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és mégvalami. Ha egy jó könyvet sikerül a kezedbe venni és este egy film után még az ágyban olvasni, akkor egy időre tök simán el lehet felejteni az ilyen egyedüllét érzést. Meg a tél amúgysem segít ezt elmulasztani. Ha jön a jobb idő, akkor majd jobb kedvünk lesz...legalábbis így szokott lenni, idén is így kell lennie. :)
2013. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de nálunk ez nem jött be. Már próbálkoztam hasonlóval, de nem igazán tud rám hangolódni! Ennek egy kicsit én vagyok az oka, mert amikor megszületett a gyerek éjszaka nem aludt, napközben emiatt hulla voltam, éjszaka meg azzal voltam elfoglalva, hogy ő legalább tudjon aludni. De már nagyon hiányzik, hogy én is kikapcsolódjak, én imádok sétálni ő meg utál, ha filmet nézünk ha fáradt rögtön bealszik rajta, színház mozi nincs a közelben! Amúgy én is itthon vagyok egész nap, és néha csak az is jó lenne, ha nem harapófogóval kéne belőle mindent kihúzni!
2013. febr. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!