Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek meg dolgokat?

Hogyan beszéljek meg dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a szüleimmel nem tudok megbeszélni dolgokat, mert ha olyat mondok ami nem tetszik, akkor le is csesznek érte, amúgy meg semmire nem szólnak semmit, leszarják, de mégis elvárják hogy mindig meséljek valamit, mi volt a suliban, stb... (A suliban amúgy sem történik szinte soha semmi, nagyon ritka hogy valami említésre méltó történik.) Meg úgy súgdolóznak rólam, hogy tudom hogy rólam van szó, és egy asztalnál, és mikor valami kiderül hogy nem mondtam el, akk eljátsszák hogy ők mindig ott vannak hogy beszéljem meg velük, és mostanában a legjobb barátom anyukájával szoktam megbeszélni a dolgaimat, mert jól esik kimondani a gondjaim, és ez a szüleim fülébe jutott, és azóta nem engednek át a haveromhoz... Másrészt amellett hogy 5-ös tanuló vagyok, minden nap végzem a házimunkát, segíteni is szoktam fateromnak a munkában, és nem vagyok problémás gyerek, egyfolytában piszkálnak, és szerintem más örülne ha ilyen gyereke lenne... Nagyon szeretném ha úgy lenne, mint ahogy sok haverom is meséli, hogy a faterja az egyik legjobb haverja. Most is kikaptam az 5-ös matek dolgozatom, és mondom faternak hogy nézdmeg enyém lett az osztályban a legjobb és nem is tanultam rá, és erre nem ám megdícsérne, hanem azt mondja hogy elég szomorú hogy nem tanultam rá... Ötletek?

2013. febr. 13. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Jajj, annyira rossz ezt hallani!!! Először is: Igenis büszke lehetsz magadra, ne hallgass ebben az apádra!!! :)


Esetleg megpróbálhatnád nekik elmagyarázni, hogy úgy érzed, nem tudsz velük beszélgetni, mert nem figyelnek oda rád, meg bánt téged, hogy piszkálnak. Azzal, hogy kvázi eltiltanak az egyetlen személytől, akivel meg tudod beszélni a problémáidat nagyon súlyos károkat okozhatnak.

Bár gyanítom, ha ennyire rossz a kommunikáció köztetek, akkor ezt hiába próbálod elmagyarázni nekik...

2013. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!