Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak volt felesége de...

A barátomnak volt felesége de elváltak, és van egy közös kis fiuk, mit tegyek? Lent a többi inform.

Figyelt kérdés
a barátom már nem lakik velük, és messze laknak egymástól, amikor vipen nézem a róluk készült közös képeket, és a kis babáról, akkor miért van az hogy el nyomottnak érzem magamat, és miért fordul fel a gyomrom, és ideges leszek, ez miért van?légyszi irjatok minél többet hogy ez miért van, jó lenne ha olyan is irna aki volt már hasonló helyzetben, hogyan viszonyuljak a helyzethez hogy semmiségnek vegyem azt hogy neki babája van? egyébként én szeretnék babát, de ő még nem akar, lehetséges hogy ezért is van az hogy rosszul leszek ha a közös fotóikat nézem? segitséget kérek, mert meg fogok őrülni, egyébként nekem minden vágyam egy gyerek, de ö még nem akar, :(
2009. szept. 7. 05:57
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ne nézd a közös képeket,a féltékenységed még a kapcsolatodat is megölheti a barátoddal.Nehogy már azért szülj egy babát,hogy magadhoz közsd,egy gyermeket akarni kell,szeretetben felnevelni,nem lehet egy eszköz.És nem is értem ,hogy- hogy lehet egy gyerekre féltékeny lenni.Olyan kötelék van köztük amit úgysem tudsz elszakítani.Márcsak az fog jót tenni a kapcsolatodnak,ha jelenetet rendezel amikor meglátogatja.
2009. szept. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan viszonyuljak a helyzethez hogy semmiségnek vegyem azt hogy neki babája van?"


Az a helyzet, hogy az a "semmiség" egy életen át ott lesz a barátod mellett, a mindennapjaitok része lesz az a gyerek, majd később felnőttként családostól, tehát ne akarj úgy hozzáállni hogy csak egy "apróság". Ha nem tudod elfogadni, hogy a párodnak volt előtted is élete, volt felesége, van és mindig is lesz egy veled nem közös gyereke, akkor azt tanácsolom, hogy keress egy olyan férfit, akinek nincs ilyen múltja. Nem lehet könnyű ezt a helyzetet elfogadni, együtt élni vele és van olyan, aki erre nem alkalmas. Még ne tervezz közös babát, mert egyáltalán nem biztos, hogy Te alkalmas vagy rá, hogy elfogadd, a párodnak fel kell nevelnie az előző házasságából egy gyereket.

2009. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tehet semmiről, arról sem, hogy van, arról sem, hogy elváltak a szülei és arról sem, hogy az apjának új kapcsolata van. Ha szereted a párod akkor a múltjával együtt kell elfogadni és ehhez ez a kisfiú is hozzátartozik. Egy gyerek azért nem semmiség, az a párodhoz tartozik. A közös gyerek egy másik kérdés, nagyon nem mindegy az sem, hogy mióta vagytok együtt illetve hány évesek vagytok. Egy elvált gyerekes férfi nem feltétlen akar a kapcsolat elején még gyereket, illetve egyetlen férfit sem lehet egy gyerekkel megfogni. Tehát vagy elfogadod a jelenlegi helyzetet, vagy ha ezek a feltételek számodra elfogadhatatlanok akkor lépj ki a kapcsolatból.
2009. szept. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik érzelmileg nem vagy elég érett arra hogy olyan férfival élj akinek ilyen múltja van. Nem kell emiatt rosszul érezned magad, mert kevesen tudják csak elfogadni azt hogy szeretett kedvesüknek olyan ember volt az életében akivel babájuk is született és az a baba továbbra is aktív szerepet fog játszani az életükben, és gyakran azzal is együtt jár hogy a volt kedvessel is gyakran találkozik.

Be kell látnod hogy párodnak a kisbaba legalább(vagy még jobban) annyira fontos mint te vagy és ezen soha nem tudsz változtatni. Rajta áll hogy elfogadod -e ezt és megbarátkozol a babával, esetleg még családtaggá is válsz számára, vagy pedig továbblépsz. Egy idő után, ahogy a baba felnőtt már lehet saját babátok is, de az tény hogy jelen helyzetben nem ideális a párodnak egy második gyerek vállalása. Ha mostanában akarsz gyereket akkor nem biztos hogy ez a kapcsolat neked való.

2009. szept. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy gyereke van egy életen át fogja vinni magával. Legalábbis egy felelősségteljes, normális apa törődik a gyerekével. Ezt el kell fogadnod, hogy lesznek közös fotóik, kiteszi az asztalára, a számítógépére, szervez közös programokat a gyerekkel. De ez így van rendjén. Ha komolyan elgondolkodsz ezen, akkor ezt el is fogadod. Biztosan nem könnyű, de a barátodat a gyerekével együtt kell elfogadni. És nem tudom mennyi idős a gyerkőc, de ha már akkora lesz, hogy tudtok együtt programokat szervezni, akkor neked is be kellene kapcsolódni és fontos, hogy jó legyen a gyerekkel a kapcsolatod.
2009. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sztem ez azért van, amit írtál Te is, hogy Te szeretnél gyereket, ő nem. Együtt vagyytok, szeretitek egymást, de mégsem Te szültél neki babát, hanem egy másik nő. Ez teljesen érthető, én is így voltam vele. Viszont ne felejtsd el, hogy nem a gyerek tehet erről az egézről. Ne haragudj rá és ne légy vele ellenséges, mert az csak megmérgezi a kapcsolatotokat. Várj türelemmel, biztos, hogy hamarosan nektek is közös babátok:-)
2009. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy dolog: a neten a párod, a volt felesége meg a baba van? Mert akkor azt kell írnom, sunyi az ex, mert tudja nektek nincs és úgyis nézegetni fogod a fotókat akaratlanul is!

2009. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdj gyermekes,elvált férfival,ha nem tudod őt elfogadni mindennel együtt! Ezt azért írom,mert én nem tudtam elfogadni. Csodás ember és kapcsolat is lett volna,ha nem lett volna ott a kisfia.Nincs gyerekem,így teljesen nem érezhetem át ezt az imádatot,csodásak együtt,de én ezt nem tudtam elfogadni,így inkább egyedül maradtam. Lehet sokan ezt önzésnek tartják,de fiatalon nehéz elfogadni,hogy örök 2. maradsz önhibádon kívül.
2009. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt terhesen maradsz gondolj arra, hogy a párod egy gyermeket már elhagyott. Lehet, hogy nem ő hagyta ott, hanem a volt felesége vetett véget a házasságnak, de akkor is az a helyzet, hogy a párod nem él a gyermekével. Miből gondolod, hogy, ha te szülsz egy kisbabát, akkor nem hagy el titeket ?

A másik dolog, amin el kell gondolkoznod: mennyire tudod elviselni, hogy a párodnak olyan - remélhetőleg fontos - dolgai lesznek az exével, amihez neked nincs közöd. Az egyik válaszoló már írt erről, ő nem tudta elviselni és nagyon jól tette, hogy inkább idejében kilépett a kapcsolatból. Ha ebben a kérdésben nem ásol mélyen a lelkedbe és nem vagy őszinte magadhoz, akkor előbb-utóbb féltékeny leszel a kicsire és ( lehet, hogy tudattalanul ) megpróbálod majd lazítani az apa-gyermek kapcsolatot.Ez pedig mindenkinek csak ártalmára lesz.

2009. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!