Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom teljesen széthullik...

A családom teljesen széthullik. Az anyám teljesen más lett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyész novemberben kezdődött.. Azt vetten észre, hogy az anyám eléggé furcsán viselkedik. Kirívó ruhákat hord. 11-kor jár haza és azt mondta addig dolgozott (fodrász) pedig tudtam/tudom, hogy 8-kor végez. Egész nap a telefonján lógott és sms-ezett, amikor telefonált akkor meg elvonult. Folyton az e-mailjét leste még szent este is!!! Sokat gondolkoztam azon, hogy talán van valakije, de reméltem, hogy nem igaz. Azoban hiába reméltem, ugyanis pár napja kiderült, hogy van valakije. Ezért jött haza minden nap 11-kor, miközben ÉN vigyáztam a 2 húgomra... A másik meg h szent este a mi családi ünepünkkön is vele beszélt. Az apám teljesen kivan. Még neki kell puncsolnia anyámnak. Mind a kettő engem zaklat, hogy a másik mit mondott. Apám meg, hogy mit tegyen.. Nem értem miért egy 14 évestől várják a választ. Ráadásul, anyám ezt az indokot használta fel: hagytam hogy szeressenek... Mikor erről beszélgettünk még ő mondta nekem, hogy az nem rossz dolog és még ő volt ideges meg dühös, hogy miért hozom szóba. De megegyeztünk, hogy nem találkozik vele.. El is hittem neki, erre most valentinnapon szerelmes üzeneteket küldözget neki. Apám szemébe meg nagyban mosolyog. Arról nem is beszélve, hogy mindenki tudott róla apa háta mögött és nevettek apun. Nekem meg ez annyira megalázó. A barátaim(!!) előbb tudták, mint én. Nagyot csalódtam anyában. Főleg, hogy kiderült, hogy a pasinak is családja van + nem tartotta be az ígéretét.. Gondolkozhatott volna rajta, hogy nekünk ez milyen érzés lesz. Én dühös vagyok és csalódott. A 11 éves húgom is tudja miről van szó. Még gyerek, és ÉN jobban aggódom a lelki világáért. EGyik este sírva jött oda hozzám, hogy csináljak valamit, mert nem akarja azt az embert ( anyám pasiját). Megszakadt érte a szívem. A kissebbik 5 éves húgom meg csak azt vette észre hogy anya sosincs itthon... Nagyon haragszom anyára, de a férfire még jobban. Szép lassan tönkremegy a családom és az én idegeim is felmondják a szolgálatot.. Nem tudom mit csináljak..
2013. febr. 14. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

több választ fogsz itt kapni, és a legtöbb talán az lesz, hogy: hagyd a felnőttekre, te úgysem tudsz változtatni ezen


én viszont javaslok egy meglepőt, mert elég érettnek tűnsz: menj el ahhoz a családhoz este, amikor a feleség is otthon van ... közöld velük, hogy fejezze be a kapcsolatot anyukáddal, mert neked és a testvéreidnek apádra, anyádra együtt van szükségetek ... és ha nem szakítanak, te pokollá fogod tenni a kapcsolatukat, és nem riadsz vissza semmitől sem


tudod, a felnőttek néha megbolondulnak és kevés az aki önmaga ellen tud állni egy csábításnak, mert belefárad a családba


anyukád biztos haragudni fog rád, de neki is elmondhatod, hogy ha hármatokat megszült, akkor van felelőssége is amellett, hogy tudomásul veszed az érzelmeit

2013. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szegényke, nagyon sajnálom.

Nagyszüleidtől, vagy nagynénitől nagybácsitól nem tudnál segítséget kérni? Ők beszélhetnének anyukáddal.

2013. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajj, kicsi... 14 vagy, és úgy néz ki, hamarabb kell felnőnöd, mint az átlagnak. :(

Nagyon szomorú ez így!

Jól értem, 3-an vagytok testvérek?

Szégyen... Ne haragudj, de anyud hány éves?

Apud el tudna boldogulni veletek egyedül is?


Biztosan fáj a kérdés, de ha édesanyátok ennyire felelőtlen, abból válás lesz...

Ezt senki nem szereti, sosem jó, kivéve azt, aki válni akar. Nem kívánom ezt nektek. Senkinek sem.


Figyel:

NEM a Te feladatod megoldani a felnőttek problémáit!

Nem a Te dolgod viselni a gondjaikat!

És nem vagy köteles ilyen fiatalon szenvedni miattuk!!!


Ha kell, kiabálj, de tereld be őket egy szobába, csukd rájuk az ajtót, és mondd meg: addig nem jöhetnek ki, amíg nem egyeznek meg!

És Titeket hagyjanak ki abból a katyvaszból, amit anyutok csinált, mert még egyáltalán nem vagytok rá érettek, hogy döntsetek helyettük!


Van véleményem, mint sok másnak.

Nem vagy erre kíváncsi, nem is írom le. Remélem segítséget fogsz kapni itt, és nem szitokszavakat.


Légy erős, kicsi!

2013. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ez csakis a szüleidre tartozik! Te sajnos semmit nem tehetsz. Nem érheted el, hogy újra egymásba szeressenek és megoldják a problémáikat. Ezt csak ők tudják megtenni. Feltéve ha akarják...

Ha nem akarják, akkor két eshetőség van. Vagy elválnak, vagy így maradnak a "látszat kapcsolatban".


Tudod, nehéz megmondani melyik lenne a jobb... együtt maradnia két embernek, akik már nem úgy szeretik egymást mint régen a pici gyerekek miatt, vagy külön menni hogy megtalálják máshol a boldogságot... ?


Te és a testvéreid azt szeretnétek hogy újra együtt legyen a család mint régen... Az esetek többségében sajnos nem így lesz...


Fogadd el a helyzetet, segítsd a testvéreid, de többet nem tehetsz. Majd a szüleid megbeszélik a dolgokat.



Ne szomorkodj!

Sajnos sok szülő elválik... :(

De ha így lesz, attól még ugyanúgy látod mindkét szülőd, és ugyanúgy szeretni fogjátok egymást.

Anyukád és apukád nagyon szeret téged és a tesóid, ez nem kérdés! Ezt sose felejtsd el!

2013. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!