Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki egyfolytában mások kritizá...

Aki egyfolytában mások kritizálásával van elfoglalva, az valójában magával nem elégedett?

Figyelt kérdés

Illetve neki vannak gondjai, esetleg irigy?


Onnantól elkezdve, hogy a szomszéd azzal van elfoglalva, hogy a harmadik szomszéd mit csinál vajon egész nap, ha nem dolgozik, odáig, hogy a szülő egyfolytában kiabál a gyerekkel, akkor is, ha sapka van a fején, meg akkor is, ha nincs.


Ha valaki ki van békülve saját magával, annak nincs mit levezetni másokon, illetve nem foglalkozik mások életével, annak pocskondiázásával? Azért csinálja, aki csinálja, hogy a sajátját különbnek érezze?


Sokszor látom ezt, főleg ebben a kategóriában, szerinted van ebben igazság?


2013. febr. 15. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van benne igazság. Aki másokat kritizál, azzal sokkal többet elmond saját magáról,, mint másokról!
2013. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan mondás más szemében a szálkát is meglátja a magáéban a gerendát sem veszi észre. Ez nagyon igaz az emberekre.
2013. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész alapja az én központúság hogy mindent saját szemszögedből nézel. Ha az emberek a saját viselkedésüket, tetteiket kívül állóként látnák saját magukat is kritizálhatnák.
2013. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Aki jóban van magával, az nem akar folyton véleményt, és főleg negatívat mondani másokról. Aki magát kevésre tartja, annak fontos "önigazolásként" a mások "hibáiban" tobzódni, hogy elégedetten nyugtázhassa ennél azért még ő is különb.
2013. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát például apámnak ez az idegesítő szokása, hogy mindig mindent megkritizál, amit csinálunk, meg mindenbe beleköt, ez akkor abból is eredhet, hogy valami baja van magával. Mondjuk nem mondhatnám, hogy így kevésbé bosszant. :D
2013. febr. 15. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így van. Gondolom melyik kérdés ihlette a kérdésedet, szerintem ott sincs minden rendben a hölgyike házatáján, azért foglalkozik a szomszédasszonnyal, hogy az csak a gyerekeket furikázza, illetve fodrászhoz jár. :)
2013. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Jó példa erre az unokatesóm. Szar az élete, munkája, magánélete, mindene és folyamatosan a környezetében keresi a negatívumokat, semminek sem tud örülni, még a jóban is hátulról a rosszat keresi. Sajnálom őt, de ő is tehet arról, hogy ennyire rosszul megy az élete.
2013. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem szeretem,a mikor ezt valaki olyan nagy szabályként veszi. Pl. felteszek egy kérdést, hogy miért ilyenek az emberek és valaki rögtön azzal jön, hogy engem miért érdekel, biztos engem ír le, mi közben nem is ismer, és én is megvagyok győződve arról, hogy ez nincs így. Fárasztó. Nézz rá a másik emberre! Szerinted nincs oka a saját elégedettségére? Ha van, akkor nem kérdéses. Én bírom ha egy ember nem olyan marhára öntelt. Ha egy személy láthatóan "jobban tud" valamit nálam, akkor nekem mindegy, hogy megvan-e elégedve magával.. És szerintem az is hülyeség, hogy "csak magából indul ki". Bár néha én is utálom, ha kritizálnak, máskor meg tényleg jobb belátásra bírnak, tudom, erre főként azok az emberek képesek, akik már átélték azt a hibát, és akkor mi van?

Szerintem elfogult téma, ebben nincs igazság, ha tényleg alaptalan a kritika, vagy ha egy barátoddal döfölődsz.

2013. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!