Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anya ne...

Mit tegyek, hogy anya ne küldjön el a pasija nyomása miatt?

Figyelt kérdés

A szüleim 7 éve elváltak és én anyával maradtam.Nemrég hozzánk költözött a barátja.Nem volt vele bajom,de amióta itt lakik,beleszól a saját dolgaimba és megmondja anyának,hogy hogyan "neveljen" és hogy büntessen meg.Rossz a kapcsolatom az anyámmal,régen folyton veszekedtünk és próbált megbüntetni,de rájött,hogy semmi értelme ezeknek,mert úgyis azt csinálom,amit akarok.A barátja viszont folyton mondja,hogy büntessen csak meg és ne engedjen sehova meg hogy tanulnom kéne egy kis tiszteletet,stb.

A pasi befolyásolja anyát,ez látszik.

Tegnap nem jöttem haza,csak ma reggel és anya közölte velem,hogy talán jót tenne,ha a nyarat az apámnál tölteném (aki az ország másik végébe lakik és alig beszélek vele),mert ő már nem bír velem és a balhéimmal.Tudom,hogy anya ezt nem magától találta ki.

Ezután az lesz,hogy "talán jó lenne,ha ott kezdeném el a gimit" és akkor már tényleg nem leszek útban.



2013. febr. 16. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Ezt Anyukádnak is tudni kéne, hogy a nevelésedbe nincs joga beleszólni a pasijának! Ne haragudj, hogy így fogalmazok, de magától is lehetne ennyi esze anyukádnak!
2013. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
ha eleve nem volt túl jó a kapcsolatod anyukáddal, akkor is vele szeretnél maradni? lehet, hogy tényleg jobb lenne apukádnál. próbáld meg édesanyáddal ezt kettesben megbeszélni egyébként, úgy, hogy nincs ott a párja, és jelezd neki, hogy neked fáj, hogy "őt választotta helyetted", és az ő nyomására próbál téged helytelenül nevelni. ha nem tudjátok megbeszélni, akkor mondd meg neki, hogy tényleg jobb, ha apukádhoz mész, mert ő már úgy látszik nem szeret téged, és helyetted csak a barátját szereti, ha csak úgy lemond rólad. ez vagy a helyére teszi őt, vagy pedig tényleg lemondott rólad, akkor viszont szerintem semmi keresnivalód nincs nála, hátha apukád rendesebb lesz veled.
2013. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Lehet lepontozni de a leírásodból TE egy kezelhetetlen bajkeverő vagy, előbb talán neked kéne változni. NEM MINDIG MÁSBAN KERESNI A HIBÁT.
2013. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért akarok anyánál maradni,mert itt vannak a barátaim és apa egy tök kisvárosban lakik,ahol semmi pörgés nincs és ő nagyon régimódi,tuti,hogy próbálna megváltoztatni.Anya pedig már szinte beletörődött abba,hogy ilyen vagyok.

Anya mindig ilyen volt,ezért volt könnyű őt befolyásolnom és ezért "nyugodott bele",hogy nem tud megváltoztatni szobafogsággal és azzal,hogyha nem ad pénzt vagy elveszi a telefonomat.

2013. febr. 16. 12:08
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha teged meg a sajat anyad es apad se tud kezelni,mert mar ö sem bir a balhejaiddal,gondolkozz el,lehet a pasinak igaza van,neked kell valtozni.Hova akarsz egyaltalan menni,ha meg edesapad se vallal,a balhejaid miatt?
2013. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
12:06-nak igaza van,te egy nevelhetetlen bajkeverö vagy.
2013. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

17 évesen csak el tudok annyit dönteni,hogy van-e kedvem elmenni valahová bulizni vagy csak úgy beülni egy kicsit dumálni valakivel.Ehhez nem hiszem,hogy kéne az anyám engedélye,hiszen ő ezeket a dolgokat nem érti.

Csak akkor csinálok balhét,amikor valaki szándékosan keresztbe tesz nekem.

2013. febr. 16. 12:45
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező,először is hány éves vagy?


Másodszor pedig: szégyelljétek magamtokat. Az anyukának új barátja van, akinek egyértelműen az a terve, hogy eltávolítja az útból a gyereket, hogy neki könnyebb legyen.


Feltételezem nem 12 éves már a kérdező, 16 évesen vagy később pedig ne hogy már egy "rohadt kis bajkeverő" legyen, ha péntek este! nem alszik otthon egyszer.


Semmit nem tudtok arról, mi miatt mérges rá az anyukája, hogy apróságok-e, vagy súlyos dolgok. Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy vannak szülők, akik jogosan akarnak büntetni, és vannak, akik nem. És még ha jogosan is, a szobafogság, telefon-és pénzmegvonás NEM megoldás, ugyanis kibújik alóla a gyerek. Le kell ülni szépen és elmagyarázni neki, hogy miért nem tetszik, ahogy viselkedik, nem agyament szabályokkal büntetni, amik 50 éve sem működtek és most sem. Az ilyesmi csak dacot kelt a gyerekben és haragot. Ha ezt akarja elérni, akkor hajrá.


Mindenesetre szégyen és gyalázat, hogy kérdés és mindenféle háttérinfó nélkül leszóltok valakit. Én előbb szeretném tudni, mik is azok a problémák, amiért az anyuka büntet. És egyáltalán hogy küldheti el egy édesanya a gyerekét hónapokra, mert neki úgy kényelmesebb?!

2013. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

Régen olyanok miatt próbált megbüntetni,mert nem mentem be a suliba azokra az órákra,amiknek nincs értelme(tesi,rajz,angol) számomra.Vagy mert nem mentem el vele a családi ebédre vagy ha el is mentem,akkor rendeltem magamnak ebédet oda,mert nem ízlett,ami az eredeti kaja volt.De volt olyan,hogy lementem a Balatonhoz a barátaimmal csak úgy és anya úgy tudta,hogy a nagyszüleimnél vagyok.Ezt rengetegszer megcsináltam,tök sok helyre eltudtam így menni.

De voltak ennél sokkal durvább dolgaim is.Nem azt mondom,hogy szent vagyok,csak egyszerűen nincs értelme a büntetésnek számomra.

2013. febr. 16. 13:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Te magad is azt írod, hogy a pasija előtt könnyű volt befolyásolnod, most pedig a pasija befolyásolja. Ne haragudj, de mindketten ugyanazt csináljátok vele... szóltál neki, hogy nem fogsz otthon aludni pénteken? Telefonáltál? Vagy csak szombat reggel beestél haza? Mert ez sem mindegy. Persze ettől még nem leszel bajkeverő, és egyetértek abban, hogy büntetéssel nem lehet nevelni. De pl. milyenek a tanulmányaid? Vannak céljaid, vagy csak úgy beleélsz a világba? Mert ez sem mindegy... Próbáltatok már 3an leülni beszélgetni? Hátha az segítene!
2013. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!