Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne kiabáljon? SOS

Figyelt kérdés
Nagyon kiakadt ma.Úgy volt,hogy értem jön a sulihoz és hazahoz,de mondta,hogy nem tud jönni,sétáljak haza.De elhívtam a barátomat értem és azt hittem,hogy kocsival jön,de motorral jött(mind kettő van neki).Ő hozott haza és ezt anya meglátta és kiakadt.Azóta üvöltözik,hogy meghalhattam volna meg megígértem neki,hogy nem ülök motorra(ja,5 éves koromba...).Kérdezgeti,hogy ki volt az a srác,de nem fogom elmondani neki,hogy a barátom volt,mert csak még jobban kiakadna.Nagyon ki van és úgy viselkedik,mintha meghalna mindenki,aki motorra ül.Csak félek,hogy elkezd kérdezősködni és megtudja,hogy ki a barátom meg hogy egyáltalán együtt vagyok valakivel.

2013. febr. 15. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
így jártál
2013. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy hogy szégyellned kell a barátodat?
2013. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg,hány éves vagy?

Próbálj meg vele normálisan beszélni.

2013. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos van ilyen. Nagyon jó, ha az ember teljesen megbízhat a szüleiben és mindent elmondhat nekik, de vannak szülők, akik nem ilyenek.


Két dolgot tehetsz: egyrészt biztosítod anyukádat, hogy nagyon megbízható ismerős hozott haza motoron, nem száguldozott, ésszel ment, és mindkettőtökön volt bukósisak. Ezentúl pedig vigyáztok, hogy le lásson anyukád téged motorozni.


Sajnos anyukád lelkében valami gubanc van, amin te nem igazán tudsz segíteni (csak pszichológus tudna, vagy legalább más egyenrangú személy. Te gyerekeként inkább alárendelt vagy. Anyukád nem ismerné be, hogy eltúlzott a félelme). De ezzel együtt lehet élni. Gondolj rá úgy, mint tyúkszemre anyukád a lábujján: ha néha egy kicsit véletlenül rálépsz a lábára, az nem olyan súlyos hiba, de a tyúkszemét mindenképp el kell kerülni a békesség érdekében.

2013. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15 vagyok.Nem szégyellem a barátomat,mert az anyámon kívül mindenki tudja,hogy együtt vagyunk.

Az a baj,hogy a barátom szülei és az én családom nincsenek valami jóban,ezért anya nem kedveli a barátomat sem(ismeri,de nem tudja,hogy együtt vagyunk).

2013. febr. 15. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Jajj, Istenem! Téged is megértelek, és Édesanyádat is. Tudom, hogy nem látsz ebben semmi kivetnivalót, de mióta én is anya vagyok kicsit másképp látok mindent. Gondolom, nagyon félt Téged, és bevallom, én is így lennék vele. Nekem sokan motoroznak a családban. Mit mondjak, én is estem már nagyot...

Főleg, ha a barátodat még nem az ész, hanem a vér viszi...

2013. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukád teljesen jogosan óv a motorozastol. Iszonyat kockázatos, nem véd meg a kaszni ha estek. Barátod hány éves?! Gondolom nem egy 25-30 éves valaki....fiatalon nincs az embernek veszelyerzete, vagy nem annyi.... Nem mintha rajtad múlna. Elég az úton egy idióta, es meg is van a baj. De úgyis csak akkor érted meg, ha ne adj isten elestek. Es mindenki elesik....csak van akinek szerencséje van, van akinek nem.
2013. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!