Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátom felesége...

Legjobb barátom felesége elmondott nekem vmit, amit szerintem tudnia kéne a barátomnak. Elmondjam Neki vagy hallgassak?

Figyelt kérdés

Egyik este elmentünk egy csajos partyra, ahol a legjobb barátom felesége elmondta, hogy a férjét hibáztatja azért hogy a babájuk beteg lett (Down kór): mert a férjével sokat veszekedtek akkoriban..

Már eleve elég sok a konfliktus kettőjük között, nem szeretném tovább feszíteni a húrt.

De ez egy olyan kijelentés, ami miatt kb képen töröltem volna az asszonyt, és szerintem a barátomnak tudnia kéne hogy milyen a felesége..Hogy lehet ilyen dologért valakit hibáztatni??

Viszont egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy ekkora fájdalmat okozzak Neki (a barátomnak). Tudom hogy teljesen összetörne, valószínű kihajítaná az asszonyt - vagy pedig ezzel a tudattal szépen behódolna feleségének és csöndben emésztené magát...


2009. szept. 7. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
szerintem nem kellene beleavatkozni más házasságába. egyébként a Down kór nem azért alakul ki, mert valaki sokat veszekszik. valószínű, hogy a feleség 30körüli vagy felette jár. olyankor sok az esélye annak, hogy a baba down kóros lesz. van nekik így is elég bajuk, ne tegyél rá még egy lapáttal
2009. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a titkot őrizd meg és soha ne beszélj róla a barátodnak. Beláthatatlan következményei lennének, ha ezt elmondanád neki. Talán még ott is hagyná a feleségét a beteg gyerekkel. Az asszony fájdalmában keresi-kutatja az okokat és ezt mint lehetséges okot neked elmondta. Pedig valószínű ők is tudják, hogy ezt a betegséget egy génhiba okozza és semmi köze a feleség által említett előzményekhez.
2009. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is arra gondoltam, hogy a feleség tehetetlensége miatt keres egy felelőst, és ezért okolja a férjét..Valójában nagyon remélem hogy Ő is tudja, ezért senki nem okolható.

Nagyon szomorú helyzet...

Mivel nem ez volt az asszony első nagyon negatív megnyilvánulása, ezért estem gondolkodóba hogy mit is tehetnék...Hogy tényleg csak bánatában felelőst keres, vagy komolyan gondolja amit mondott.

Mivel tényleg nem tudom hogy mit tegyek, ezért kérdeztem meg itt. Nem tudom hogy Ők erről beszéltek e már egymás között, szóba került e egyáltalán.

2009. szept. 7. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h a férj meg a feleséget hibáztatja. Honnan tudod? Szerintem sem kéne beleszólni az életükbe. Ha ennyire instabil a kapcsolat, úgysem fogják sokáig húzni egymással :(
2009. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább segits neki, hogy boldogabb életet éljenek, tudod mekkora fájdalom lehet egy beteg gyermek? Az ember fájdalmában mond olyanokat, amit máskor nem mondana... Te ezzel ne foglalkozz, fogjatok össze a barátnőiddel, és beszéljétek meg, miként tudnátok segiteni őket! Erre van most szükségük, nem a házasságot szétszedni!
2009. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene erről a férjnek tudnia?! És ha tényleg úgy volt, hogy ő a hibás? Örülhet, hogy még a feleségével és a gyerekével lehet. Szegényeknek így is lehet elég bajuk. Nem is értem, hogy hogy merülhetet fel benned, hogy elmondj ilyet...
2009. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a kedves feleségnek mondd meg, hogy milyen tényezők játszhatnak szerepet abban, hogy a gyerek down-os lesz. persze előbb nézz utána.
2009. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!