Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egykék jobban ragaszkodnak...

Az egykék jobban ragaszkodnak a párjukhoz/házastársukhoz? Kevesebb a köreikben a válás?

Figyelt kérdés

Hiszen ha azt nézzük, akkor nekik nem lesz más családtagjuk a későbbiekben, csak a választott családjuk tagjai.

Sokszor mondják, hogy azért jó, ha az embernek testvére van, mert akkor mindig lesz valaki mellette. De mi van az egykékkel? Nekik is kell valaki, egy társ, egy jó barát, akivel összekapaszkodhatnak az élet viharaiban (már ha szabad ilyen patetikusan fogalmaznom).


Mit láttatok eddig? Mik a saját tapasztalatok?


2013. febr. 16. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Volt hasonló témában egy könyv, ami arról szólt, hogy mennyiben határozza meg az ember személyiségét, ha idősebb v. fiatalabb, fiú v. lány testvérei vannak.Mondjuk én ebben nem nagyon hiszek.
2013. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hülyeség, egy egykét ismerek 2 apától van 3 gyereke, bár ez nélkül is azt mondanám, hülyeség.
2013. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Én egyke vagyok... Hááát, nem tudom, mennyire látszik ez meg a kapcsolatunkon.

Ha hazaért, megkérdezem, mit gondol erről, ő lát-e ebben valamit. :)

2013. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke vagyok. Nem hiszem hogy azért mert valaki egyke az ritkábban válik el. Jó magam is elváltam egyszer. Az sem igaz hogy egyedül lennénk a világban. Végül is vannak unokatestvéreim akikkel elég szoros a kapcsolatom még ma is. Sok édestestvér haragban vannak egymással, évekig nem beszélnek egymással, így akár ők is magányosak lehetnek.

Szerintem semmi különbség nincs hogy valaki egyke vagy nem..A magányosság az egyéni, csakis tőlünk függ.

Igaz nincs testvérem, de vannak barátaim, unokatesók akik a családom, és mindig mellettem állnak.

38/N

2013. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy babonába hajló hiedelem. Számos testvérpár van, akik ki nem állhatják egymást.

Önmagában a testvér léte nem biztosíték semmire.


Az, hogy felnőttként valaki mennyire stabil kapcsolatokat alakít ki, az inkább számít. Barátságok, párkapcsolat, rokoni szálak.


Sajnos nagyon kevés kisgyerekesnél látom, hogy ez szempont lenne a nevelésnél - mármint az, hogy a társadalomba biztosan, stabilan beilleszkedjen a gyerek és tartós emberi kapcsolatokat alakítson ki.

2013. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy hülyeség a szülői minta, példa sokkal fontosabb.
2013. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok, kétszer váltam el. Szüleim nagyon jó házasságban éltek, igaz édesanyám elég fiatalon (46 évesen) halt meg, akkor voltak 25. éves házasok. Ezek szerint rossz példa vagyok.
2013. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egyke vagyok, a férjemnek meg több testvére van, mégis én tartom jobban a kapcsolatot a családommal, a szüleimmel, nagyszüleimmel, unokatestvérekkel, keresztszülőkkel. A párom és a testvérei szóba sem állnak, sőt az egész családjából szinte senki nem tartja a kapcsolatot a többi családtaggal.


Ragaszkodni mindketten nagyon ragaszkodunk egymáshoz, jobban, mint az általunk ismert párok többsége, de nem hiszem, hogy ez a családi körülmények függvénye.

2013. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább akkor van gáz,ha a családban nincs semmi összetartás a szülőket is beleértve.Általában az ilyen hátterű emberek szokták a legjobban megszívni a párválasztással.Rajtuk többnyire csak a szerencse segíthet.
2013. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én egyke vagyok és a párkapcsolatban én adtam be többször a kulcsot. Én pedzegettem, hogy külön kéne válnunk.


Nálunk nincs nagy család, teljesen szét van bombázva, 6 éve korom óta anyám nevel és a nagyszüleim. Mindig is arra neveltek ,hogy egyedül is megálljak a lábamon, férfira soha ne alapozzam az életem, mert gondol egyet és lelép.

Szóval szerintem ez nem igaz. Inkább úgy mondanám, hogy a kiegyensúlyozott lelkületű emberek a nyugisabbak és ragaszkodóbbak. Pl párom, nagycsaládból jött, de nagyon szeretettejes és összetartó a családja. És ő az aki foggal körömmel ragaszkodik hozzám mert szeret és semmi más nem számít.


23/L

2013. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!