Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyu még...

Mit csináljak, ha anyu még mindig aput szidja évekkel a válás után is? Átköltözhetek hozzá?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak már 4éve. De még mindig azt hallgatom, hogy apu ilyen szemét, olyan szemét. Tény, hogy megcsalta, elhagyta nem volt szép tőle, de ez van. Nem értem miért kell heti szinten ezt hallgatnom. Mitől lesz így jobb? Ahelyett hogy túllépne rajta. Akkor én anyunál maradtam (12 voltam) bátyám elment apuval. Szeretnék én is odaköltözni, de nem tudom megtehetem e. Mármint az a probléma, hogy ez is apu lakása, csak miattam lakhatunk itt. Illetve így senki nem fizet senkinek gyerektartást. Ha meg odaköltöznék anyunak albérletbe kellene menni, és gyerektartást is fizetni. Nem akarok így kib.szni vele, de nem bírom már ezt az állandó mocskolódást.

Megtehetem, hogy átköltözök, vagy ez szemétség lenne? Kértem már hogy változzon, de mocskolja aput, de ilyenkor még jobban kiakad, és a végén én is rossz vagyok..

16/L



2013. febr. 11. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni. Az én szüleim 27 éve csinálják.
2013. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát per pillanat nem vigasztal, hogy másnál is ez megy.. Herótom van az egésztől.
2013. febr. 11. 11:47
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha még ennyi idő után is ezt csinálja nem fog változni. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Azt csináld ami neked jó, ne hagyd, hogy téged is kikészítsen, ha már ő idegroncs.
2013. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Anyukád nem tudja tul tenni magát azon, hogy a férje elhagyta és megcsalta.

Próbáld inkább megérteni õt is, hiszen hatalmas csalódás a részérõl.

Ha most te is elhagyod teljesen padlóra fog kerülni, ugye ezt nem akarod?

2013. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Talán türelmet kellene tanulnod. Meg némi tiszteletet. Sokat segít, mindenkinek.
2013. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Valószínű még nem lépett túl rajta,elhiszem,hogy eleged van és nagyon frusztráló lehet olyan emberrel együtt élni aki folyton puffog zsörtölődik és a múlt sérelmeit hordozza magában.

Annyit tehetsz,hogy leülsz vele és elmondod mennyire zavar ez az állapot ,javasold azt,hogy menjen szórakozni ,ismerkedni,sportolni ,társaságba... stb

És vagy kivárod amíg ez a helyzet változik vagy tényleg elköltözöl.

2013. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem akarok szemét lenni vele, már rég átköltözhettem volna.

Egyébként türelmes vagyok szerintem, mint írtam 4 éve ezt hallgatom, ebben nőttem fel.. A tiszteletről meg annyit, hogy ha folyton csak síránkozik mit csináljak. Egy barátnőm szüleivel is ugyanez történt az anyja mégis tök normális.

2013. febr. 11. 12:01
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

A te életed! Csináld, amit szeretnél, anyád meg oldja meg az életét.


Én is azért váltam el a férjemtől, mert félrement, jelzem, kettőnk hibájából, mégsem szidtam soha a gyerekeknek az apjukat. Attól, hogy ez történt, a gyerekeket szereti, nincs ezzel gond.

Anyád meg keressen egy pszichológust.

Te pedig nem vagy köteles hallgatni az állandó szidalmakat. Azt az embert szidja, akivel x évig élt, és akitől ti lettetek. számomra ez szánalmas.

2013. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, első körben kérdezd meg az apukádat, mi az ő véleménye a dologról, tudniillik arra, hogy oda tud-e fogadni (hely, anyagiak), kérne-e tartásdíjat erre a fennmaradó időre, illetve mi lenne a lakással, ezekre csak ő tud válaszolni. Ha jónak találod, amit mond, akkor költözz, legfeljebb ha anyukádnak nagyon nem tetszik és kavarni kezd, akkor kell hozzá egy gyámhatósági engedély, 16 éves kor felett már valójában kiküszöbölhető a bírósági macera. Már csak azért is, mert 16 éves korban (14 felett) a bíróságnak már nagyon nyomós indok nélkül úgyis a gyerek kérését kell elfogadnia...
2013. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Még nem merte aput megkérdezni, mert előtte el akarom dönteni. Ha mondanám neki, látná, hogy ez tényleg milyen sz.r nekem, akkor biztos ragaszkodna hozzá, hogy odamenjek, utána nem tudnám magam meggondolni. Ezért nem kérdeztem még. Elférni elférnék, hisz van ott is szobám. A lakásból biztos kitenné anyut, max gyerektartást lehet nem kérne.
2013. febr. 11. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!