Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egykék jobban ragaszkodnak...

Az egykék jobban ragaszkodnak a párjukhoz/házastársukhoz? Kevesebb a köreikben a válás?

Figyelt kérdés

Hiszen ha azt nézzük, akkor nekik nem lesz más családtagjuk a későbbiekben, csak a választott családjuk tagjai.

Sokszor mondják, hogy azért jó, ha az embernek testvére van, mert akkor mindig lesz valaki mellette. De mi van az egykékkel? Nekik is kell valaki, egy társ, egy jó barát, akivel összekapaszkodhatnak az élet viharaiban (már ha szabad ilyen patetikusan fogalmaznom).


Mit láttatok eddig? Mik a saját tapasztalatok?


2013. febr. 16. 18:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok 7 éve kapcsolatban, sose csalnám párom, nem szeretném elhagyni, tökéletes kis világot alkottunk magunknak.

Amikor gyerek voltam akkor is tök jól elvoltam és soha nem akadályozott az egyedül felnövés abban, hogy másokkal is jóban legyek és osztozni tudjak akár, nem voltam kis egoista, hogy csak én és Én és ÉN.

2013. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


nálunk annyira speciális a helyzet, hogy nem elég, h egykék vagyunk, a szüleink is egykék, illetve ezen belül elváltak.

ha jobban megnézem a kapcsolatunkat, akkor úgy érzem nagyon ragaszkodunk egymáshoz, de azért nem alapozzuk kizárólag a másikra a jövőnket. sajnos pont a szüleink válása miatt van bennünk ez a félelem, hogy meg kell tudni állni a saját lábunkon, nem kezelhetjük magunkat 1-1- félként, akik megalkotnak egy egészet, hanem külön kell egésznek lennünk.

2013. febr. 16. 21:51
 13/13 anonim ***** válasza:

Logikusan gondolva ha ez befolyásolna bármit is, akkor akinek testvére van, az lenne jobb társ, mert gyerekkorától kezdve megszokta, hogy nem csak az alárendelt szülő-gyerek kapcsolat van jelen az életében, hanem egy egyenrangú kapcsolat is.

Én legidősebb lánygyerek vagyok és szinte csak a fiatalabb fiúk vonzanak, de amikor kicsivel idősebb párom van, fölötte is anyáskodom. Nem tudom, van-e összefüggés.

2013. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!