Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szolnál ha a férjedről...

Mit szolnál ha a férjedről kiderülne, hogy eltitkolt jövedelmei vannak?

Figyelt kérdés

Véletlenül rájöttem, hogy a férjem jelentős összegeket, jövedelmeket titkol előlem.

Vezető beosztásban dolgozik egy cégnél, eddig azt hittem sima alkalmazottként. Kiderült viszont, hogy résztulajdonos. Valamint még ezen kívül 3 cégben.

Kiderült, hogy a fizetésén kívül még havonta legalább 4-5-ször annyi pénzt keres. Valamint többször jutott már hozzá egyben nagy összegekhez.

Elméletileg közös kasszán lennénk meg elméletileg mindent megbeszélünk egymással. Ehhez képest úgynézki egyik sem igaz:(


Ti mit szólnátok?


2013. febr. 16. 20:53
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:

"Lehet még egy másik feleség is akad,esetleg másik család!"


Sőt az is lehet, hogy sorozatgyilkos, vagy marslakó!:)) Benne van a pakliban ugye?:))

2013. febr. 17. 18:52
 32/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem ezt senki sem állította.Te jössz ide olyan kérdéssel,ami számomra lehetetlen egy házasságban.Ha csak nincs házassági szerzödés a vagyon miatt.Mert a férjednek egy titkos vagyona van. :(

Ami neki biztosan jó,csak azt nem értem te miért nem tudhatsz erröl....

Ha egy ilyen dolgot titkolni tud,mint pénz,rejtett bankszámla,rejtett állások,cégtulajdonosság.Bármi lehetséges.

2013. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
43%

gondolkodjatok már egy kicsit könyörgöm!

amiért nem te dolgoztál meg, azt hogy a pics'be tudják tőled ellopni?


azért a pénzért ő küzdött meg, most teljesen mind1, h milyen módon. nettó baromságnak tartom ezt a házassági vagyonközösséget, és pont ezért nem fogok házasodni.


ha mondjuk a férjetek sikkasztana, csalna, és ebből a pénzből közben ti is marha jól élnétek, akkor ugye mennétek vele a börtönbe is, elvégre vagyonközösség van. arcom leesik, komolyan.

2013. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
34%
33-as te sajnos olyan buta vagy, hogy nem lehet elmagyarázni, mit jelent az, hogy vagyonközösség, mert fogalmad sincs róla. Így van drága, ne is házasodj, nehogy leessen az arcocskád.
2013. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
53%

igen, nagyon buta vagyok, te meg annyira okos, hogy nem is értem hogy nem vagy még az MTA elnöke! :P


buta vagyok, amiért nem dobom közösbe azt a pénzt, amiért én dolgoztam meg?

biztos te hangoztatod nagy mellényel ezt a meglopod a párod amiért nem ajánlod fel neki önként és dalolva a vagyonod felét! :P


kellemes válást és vagyonmegosztási pert kívánok ezúton is :P

2013. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
86%

Csodálkoznék,mert nem tudja magában tartani az ilyen dolgokat,fizuemeléskor is rögtön hiv elujságolni,de még ha rásóznak csekkfeladáskor kaparóssorsjegyet és nyer,azzal is dicsekszik nekem rögtön.


Mikor akarsz eléállni kérdező?

2013. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
79%

Ez a külön számlán van pénze, akkor "meglop a köcsög" felfogás tényleg elég szánalmas. Belead a közösbe, akár még el is tart. Mindent fizet rendesen és nem veszélyeztet semmit. Akkor minek is kéne neked a pénze, hogy elverd? És igen jogos a felvetés, ha pl sikkasztott pénz és élvezed a hasznát, akkor mehetsz te is hűsölni vele...


Kérdezőnek: Mióta vagytok együtt? Mert lehet még nem elég érett a kapcsolat, hogy ilyet megosszon veled. Ráadásul lehet, hogy nem 1-2 millióról van szó, hanem sokkal többről és valamilyen módon meg kell védeni a pénzét. Tuti sokan csak a pénzre hajtanak. A másik pedig. Lehet nem is az ő pénze, hanem pl a cég tulajdona, csak van hozzáférése...Ráadásul bankos értesítőket nem törülünk! Viszont nyugodtan meg beszélheted vele.

2013. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
51%

A 26. vàlaszado bemàsolta az erre vonatkozo rendszabàlyt (hàzassàgi vagyonjog), többen azonban a vàlaszt feltehetöleg ``nem hasznos``-nak ill. ``félig-meddig hasznos`-nak itélték. (Jelenleg ``A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik.``.) Gyerekek, miért a vàlaszadot kell büntetni? Nem ö tehet a törvényröl.

A törvény egyébként szerintem is elavult, pedig nö vagyok, feleség és anya. A törvény màr nem felel meg a mai, modern idö elvàràsainak. De gondoljunk bele, milyen lavinàt vonna maga utàn a törvény modositàsa, miszerint a hàzasfelek külön kasszàn lennének? A férfi-nöi munkamegosztàs màr most is sok csalàdban nem funkcionàl, mert munka utàn nemcsak a férfiak, hanem a nök is elfàradnak. Kinek van még kedve porszivozni, port törölni? Tessék mondani, ez nöi munka?

Nàlunk én a többszörösét keresem a férjem keresetének, pedig ö sem keres rosszul. 3 közös kàrtyànk van, 1-1 a sajàt napi hasznàlatra, a 3. szàmlàn van a megtakaritott pénzünk. Minden bankos adat (belépö kod, jelszo, stb.) mindkettönk szàmàra ismert. A nagyobb kiadàsokat mindig megbeszéljük. Még a vàsàrlàs elött. De mindketten elég takarékosak vagyunk. A férjemtöl nem sajnàlom a pénzt, hiszen ö a pàrom és a gyermekeink apja. A hàzassàgunkat nem egy pàr évre terveztük, hanem egy életre. 15 éve vagyunk hàzasok, és becsüljük egymàst. A hàztartàsi munkàkat nem ``nemek szerint`` osztjuk fel, hanem idöarànyosan, 50-50%-ban. A gyereknevelést is. De azt jorészt együtt.

Szerintem becsületesebb lenne a férjtöl, ha a feleségének elmondanà, hogy miért nem volt nyilt eddig, ami az anyagiakat illeti. Feltehetöleg rossz példàt làtott a szüleinél vagy a baràti körben. De ha valaki nem tud megbizni a feleségében, akkor minek nösül?

2013. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
50%

Én mindenképpen számonkérném.Kerek perec elmondanám mi történt,ahogy ide nekünk leírtad,majd azonnal rákérdeznék,hogy mi az oka annak,hogy eltitkolta mind ezt előlem?

Személy szerint képtelen lennék megbocsátani.

2013. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
85%

Arról nem írsz semmit, hogy milyen körülmények között éltek. Meg kell-e gondolni, mire költötök, ki osztja be a pénzt a háztartásra ?


Ezek szerint minden pénzét bankban tartja ? Mert hogy nem vetted észre, hogy többet költött volna bármire is.


Ha otthon kuporgatni kellene, azért igencsak rosszul esne, ha a hátam mögött a férjemnek milliói lennének.

2013. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!