Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek szintén külföldön...

Akiknek szintén külföldön dolgozik a párja és ritkán jár haza nem érzitek olyankor ti is mintha csak egy rokon lenne aki rokonlátogatóba jött?

Figyelt kérdés

Most több hétre jött haza a férjem,kb 2-3 napig a gyerekek imádattal csüngtek apjukon ,aztán már enyhült a misztikuma apukákjuk otthonlétének .

Nekem pedig aki több műszakban folyamatosan dolgozom ugyanúgy rám maradt az összes házimunka mint azelőtt,hogy a férjem itthon lett volna,sőt még bővült is teendőim köre azzal,hogy a férjem kedvét is lestem.

Valami nincsen rendben nagyon ezzel az egésszel,hogy a család folyamatosan külön van a családapától...hosszú távon ez nem működőképes így .


Ti hogy élitek ezt meg ?


2013. febr. 17. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én férjem ugyan nem külföldön dolgozik, hanem csak az ország másik végében és sajnos csak kéthetente járt haza egy időben. De akkor én is ugyanúgy éreztem, ahogy te. És ez nagyon nem volt úgy jó, mert teljesen hozzászoktam az önállósághoz és a férjemet már csak egy plusz feladatnak tekintettem, aki után ráadásként pakolhatok és szolgálhatom ki, pedig ő akkor csak két-három napra jött haza, és komolyan fellélegeztem, amikor elment... nagyon nagyon lelkiismeret-furdalásom volt emiatt az érzés miatt, de tudom, hogy nálunk a probléma már mélyebben gyökeredzik. Engem az sem viselt meg túlontúl, amikor kiderült, hogy oda megy dolgozni és csak kéthetente láthatjuk a gyerekkel. Először rossz volt, de pár hét alatt belerázódtam és megszoktam, hogy csak magamra számíthatok, és sokszor csak tehernek éreztem amikor itthon volt, mert érdemben akkor sem számíthattam rá semmiben sem. Talán ezért nem is hiányzott annyira.

Most egy ideje minden este hazajár, közelebb helyezték, de sokkal nyugisabb voltam, amikor nem így volt. Gyűlölöm is magam az érzés miatt, de nem tehetek róla.

Biztos, hogy ez a távkapcsolat dolog nem működhet túl sokáig, én még mindig érzem a hatását, nem tudom, hogy valaha is helyreáll-e a rend.

2013. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ah...basszus...nem mertem leírni,de ugyanazt érzem amit te ...egyenesen fellélegzek amikor elmegy ,szabadabbnak érzem magam amikor nincs itthon,holott amikor először elment fél éve sírtunk mind a ketten amikor beült az autójába és elindult...


Valahogy ez olyasmi amit érzek ,mint amikor független kolléganőim szokták mondani,hogy ők már nagyon megszokták ,hogy nem kell alkalmazkodniuk és nem is akarnak mindenáron párt maguknak,mert szeretik ezt a szabadságot ...na már most,hogy én is megtapasztaltam milyen az amikor egyedül vagyok (volt olyan,hogy 2,5 hónapig nem jött haza ),bár rám hárul minden teher,de hihetetlenül jó ,hogy önálló vagyok és nem kell máshoz alkalmazkodnom .


Nagyon szégyellem ezeket az érzéseimet...de egyre jobban megfogalmazódnak bennem...szegény ember pedig értemértünk gürizik a messzi távolban aha elmegy :-( ,bennem pedig ilyen rendellenes gondolatok fogalmazódnak meg ...ki tudja benne is mi zajlik ...

2013. febr. 17. 20:15
 3/3 Bence_ ***** válasza:

"bennem pedig ilyen rendellenes gondolatok fogalmazódnak meg"

Ez természetes. Ha sosem felejtenénk el dolgokat akkor már az ovis szerelembe is belebolondulnánk.

Kérdés az, hogy mit szeretnétek?

Együtt élni amikor már nem kell ingáznia vagy elhagyni?

2013. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!