Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar a tudat, hogy én csak a...

Zavar a tudat, hogy én csak a véletlennek köszönhetem, hogy megszületem! Ez sajnos kihat a szüleimmel való kapcsolatomra? Ez megoldás?

Figyelt kérdés

Igazából mindig is éreztem,hogy nem vagyok jó helyen.A nővéremnek mindene meg van nekem semmim sincs.Nem is beszélnek velem,haza érek és még egy szia semmi se..Értitek?

Fogalmam sincs,ez megmagyarázatlan számomra,hogy lehetnek ilyenek?

Nincs példa előttem,apám egy senki a szememben.Soha egy jó szava nem volt hozzám,úgy éltem velük mint egy idegen.

18 éves vagyok és fogtam magam és elköltöztem a keresztapámhoz.

Ő az egyetlen aki megért.

Nem arra vágyok,hogy eltartson se arra,hogy megóvjon,csak kell valaki akinek elmondhatok mindent ami ki kívánkozik belőlem.Jó tanuló vagyok, viszont magatartásilag nagyon rossz.Ez tény nem szépítem, 1,9-es magatartással zártam a félévet 4,3-as szorgalommal.

A balhék egyre halmozódtak és én mindig beleestem.

A nagymamám amikor még élt ő mondta el,hogy nagy dilemmában voltak,hogy megtartsanak e...

Ez sokkolt.

Nem szívesen találkoznék velük,legszívesebben letagadnám őket.Lehet az is lesz.Leköpni valók...

Érettségi után saját lábra szeretnék állni,mivel ez se megoldás..

Igazából már az se tudom mi a helyes lépés.

De elkellet onnan jönnöm ami láthatóan senkit se zavar..

Mit tennétek? Felejtsem el őket örökre?


2013. febr. 18. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Ha keresnek, pl felhívnak akkor megadnám nekik az esélyt, de ha úgy vannak vele, ha hívom/megyek akkor jó ha nem akk mindegy, akkor inkább elfelejteném őket. Azért csak törekedj az életben, hogy sikeres legyél, ne hagyd, hogy a múlt elrontsa a jövődet is gondolok itt a rossz magatartásra.
2013. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Most azért kell leköpni őket, mert gondolkodóba estek, hogy be tudnak-e vállalni még egy gyereket anyagilag, szellemileg??

Bevállaltak a kétségeik ellenére, erre te még köpködsz és EZT hánytorgatod fel nekik??

2013. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Rossz magatartás suliban észlelhető csak.


Felnőttem,semmi közük mostantól az életemhez.

2013. febr. 18. 21:02
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nekik nem veled van bajuk,hanem saját magukkal.

Biztos depressziósak,te meg félreértelmezed...tudod mennyi ilyen van?!

2013. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen.

Szóval,te tudnál úgy élni,hogy nem foglalkoznak veled?

Türelmes voltam sokáig.

Apám többször megvert mert nem tetszett amit csináltam vagy ahogy csináltam.

Szó szerint nem szerettek.Összehasonlítva nővéremmel szemben egy ágról szakadt szerencsétlen vagyok..


Gondolj amit akarsz...És őket pártolod?

Köszönöm szépen

2013. febr. 18. 21:05
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

Kérdésedre válaszolván nem,én sem tudtam úgy élni,hogy engem is letojtak.Így elköltöztem!

Tudom milyen sz.r volt...azonban túl kell élned,mert ha kitartasz,megváltozik az életed.

2013. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Ne hisztizz, nevetséges! Nagymami szándékkal kavart be a megjegyzésével? Mentséget keresett az unokája buta viselkedésére?
2013. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Velem se törődtek, sokszor megvertek pedig én várt gyerek voltam. Mégsem siránkozom úgy, mint te. Felnőtt ember vagy, ha nem akarod ne tartsd velük a kapcsolatot.
2013. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
39%

Ez tömény hiszti!

18 éves vagy, már nem vagy gyerek, úgyhogy erre már nem kellene hivatkozni.

A kialakult helyzetért te is felelős vagy.

Te mégis mit tettél annak érdekében, hogy normalizálódjon a helyzet? Semmit, jól sejtem? Várod, hogy majd ők csúsznak térden állva, hogy ugyan köpd őket szembe?? Tudod ki akar szóba állni egy olyannal, aki megvet, gyűlöl, leköp mindezt úgy, hogy szóba sem áll velük??

Az meg, hogy a nővérednek mindene megvan.. Mégis mi mindene? Barátai, családja, netán az új IPhone 4-e??

Esetleg dolgozik az anyagi javakért vagy a szüleitektől kér segítséget? És ez neked miért fáj? Te kértél valaha valamit azon túl, hogy látványosan leszarod őket és neked ők senkik? Tudod, kinek lenne kedve egy ilyen hálátlan, tiszteletlen kamasz lelkivilágát pátyolgatni, ha az nem engedi közel magához?? Megsúgom: senkinek.

Az meg, hogy nem akartak.

Igen! Majd, ha felnősz-nem, nem vagy felnőtt- tapasztalsz majd olyan élethelyzeteket is, amiket most még elképzelni sem tudsz. Pl: A barátnőd terhes- újfent-, van már egy gyereketek, akit nagy lelkesen nevelgettek, de becsúszik a baba. "Na most mi legyen? Ha megtartom veszélybe sodrom az egész hátra lévő életét azzal, hogy nem tudom garantálni az őt megillető életszínvonalat és szeretetet. Ha elvetetem, megölöm a saját gyermekem. Hmm. A környezetemben mindenki, még a szülők is vasvillával kergetnek mert embert készülök ölni. Hm. Mi legyen, mi legyen?.. Egye fene, megtartom. Szeretni és nevelni fogom."

Idő közben kiderül, hogy rosszul döntöttek mert nem bírják szellemileg.

De megszülettél. Most azért ostorozod őket mert egy pillanatig gondolkodni mertek??

Jogos. Kapartak volna ki, annyival kevesebb gond lenne.

2013. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként meg senki nem halt bele egy közepes mértékű atyai elfenekelésbe mert pofátlan volt és szemtelen.
2013. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!