Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar a tudat, hogy én csak a...

Zavar a tudat, hogy én csak a véletlennek köszönhetem, hogy megszületem! Ez sajnos kihat a szüleimmel való kapcsolatomra? Ez megoldás?

Figyelt kérdés

Igazából mindig is éreztem,hogy nem vagyok jó helyen.A nővéremnek mindene meg van nekem semmim sincs.Nem is beszélnek velem,haza érek és még egy szia semmi se..Értitek?

Fogalmam sincs,ez megmagyarázatlan számomra,hogy lehetnek ilyenek?

Nincs példa előttem,apám egy senki a szememben.Soha egy jó szava nem volt hozzám,úgy éltem velük mint egy idegen.

18 éves vagyok és fogtam magam és elköltöztem a keresztapámhoz.

Ő az egyetlen aki megért.

Nem arra vágyok,hogy eltartson se arra,hogy megóvjon,csak kell valaki akinek elmondhatok mindent ami ki kívánkozik belőlem.Jó tanuló vagyok, viszont magatartásilag nagyon rossz.Ez tény nem szépítem, 1,9-es magatartással zártam a félévet 4,3-as szorgalommal.

A balhék egyre halmozódtak és én mindig beleestem.

A nagymamám amikor még élt ő mondta el,hogy nagy dilemmában voltak,hogy megtartsanak e...

Ez sokkolt.

Nem szívesen találkoznék velük,legszívesebben letagadnám őket.Lehet az is lesz.Leköpni valók...

Érettségi után saját lábra szeretnék állni,mivel ez se megoldás..

Igazából már az se tudom mi a helyes lépés.

De elkellet onnan jönnöm ami láthatóan senkit se zavar..

Mit tennétek? Felejtsem el őket örökre?


2013. febr. 18. 20:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%

És még annyit, hogy apukád kétlem, hogy jókedvében fenekelt volna el.

Írtad, hogy balhés gyerek voltál mindig is. Akkor nem azért lettél balhés, mert apukád elfenekelt, hanem mert ezt választottad. Apukád azért fenekelt el, hogy fegyelmezzen.

2013. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy dilemmában voltak és mégis melletted döntöttek, akkor örülj! Mindannyiunk élete hajszálon függött születés előtt (még az akartaké is), és függ a halálunkig. Jönni akartál és jöttél. Ne veszíts több időt a kesergésre, a vádaskodásra, mert magadon nem segítesz vele. Örülj, hogy vagy, hogy ilyen fiatal vagy és előtted az élet. Ismételgesd: még csak 18 vagyok! Mennyien cserélnének velem!

Még ha jogos sérelmeid vannak is, ne dédelgesd őket - egyszerűen túl rövid az élet ehhez, hidd el.

2013. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

Nézd: a lányom is csak "besikerült", de szerintem nem tudnám ennél jobban szeretni.

A kishúgomnál anyukám negyven éves volt, sokat gondolkozott, hogy meg merje-e tartani. Megtartotta, egy rendes, bár kissé kamaszodó 12 éves lett belőle.

Talán írhatnál nekik egy levelt. Ebben leírhatnád, hogy érzed magad, mit érzel velük kapcsolatban.

A reakciójukból láthatod tényleg szeretnek-e, vagy csak mondják.

2013. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, kitartás. Tudod, ami nem öl meg az megerősít. Csak azokkal foglalkozz akik szeretenek, a többi ember nem számít.
2013. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%

Tetszenek ezek a feltételezgetések, de nem. :)

Szerető családban nőttem fel, de mikor épp rámjött az elmebaj, hagytak. Veszekedtünk, ajtót csapkodtunk. Kamasz koromban nekem is jött az engem senki sem szeret, senki sem ért meg dackorszak. Túléltük. De soha nem engedtem meg magamnak, hogy így beszéljek a szüleimről. Ha ezt tettem volna, jogosan kijárt volna 1-2 pofon.

Azzal sem volt problémám, hogy öcsémnek minimális erőfeszítésre jött minden. Ha valamit kiharcolta, ő is élvezhette, jobban tanult, érdeklődőbb volt. És?

Gyűlölnöm kellene a világot, csak mert ezt az utat választottam?

18 évesen meg már van annyi esze az embernek, hogy nem csak vádaskodik és másokat okol, hanem felelősséget vállal!

2013. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%
Van olyan filozófia, amely szerint nincsenek véletlenek a nagy Univerzumban. Nem lehet véletlenül születni. Mindnyájan magunk választjuk szüleinket, és velük együtt sorsunkat. Csak az a baj, hogy aki választ, az nem az elme, vagyis a jelenlegi akaratod, hanem a lelki részed, más szóval az isteni részed. Ő az, aki választ. Az isteni részednek valami oka volt arra, hogy megszülessél, és hogy pont oda. Hallgass azokra, akik azt tanácsolták, légy elégedett, hogy megtartottak, és próbáld meg szeretni őket ezért. Ettől függetlenül elköltözhetsz, ha tudsz hova, de ne gyűlölködj, hanem legyél hozzájuk szeretettel. Szeresd őket, meglátod, előbb utóbb ők is szeretni fognak. A gyűlölködés nem gyógyítja meg a gyűlölködés, csak a szeretet képes erre. Mint ahogy a sötétséget sem tudja elkergetni a sötétség, csak a világosság tudja a sötétséget elkergetni. Ez Mahatma Ghandi gondolata, de nem tudtam szószerint idézni. Hátha épp ezért születtél oda, hogy erre megtanítsd őket.
2013. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
54%

Te bolond vagy, ezért akarod leköpni őket? Tudod hány szülő gondolkodik el azon, hogy be tud-e vállalni még egy gyereket? Sokkal több, mint gondolnád!

Ha nem lettél volna balhés gyerekkorodtól kezdve, atyai pofon is kevesebb lett volna.Magadban keresd a hibát!

2013. febr. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%

Ja, és 9-el teljes mértékben egyetértek!

18-as voltam

2013. febr. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem a kérdezőt, anyám 16 éves volt, amikor teherbe esett, védekezés mellett. sokáig nem is tudott róla, állítólag a 4. hónapban lett számára világos, hogy terhes.

Hasonlóan nem volt rózsázs így a gyerekkorom, amit ilyenkor érez az ember, az nagyon kellemetlen.

Azt sem tudja az ember, kire legyen dühös, a szüleire, magára , vagy a világra, hihetetlen csalódottság, és fájdalom lesz úrrá olyankor egy gyereken, vagy kamaszon, tökmindegy.

Arra figyelj, hogy bárhogy is érzed magad, ne veszítsd soha szem elől az álmaidat - önálló, rendes élet, vagy legalábbis egy jobb élet, egy jó család.

És idővel rendeződnek majd a dolgok valahogy, de legalábbis a düh lassan csillapodni fog. Egy ilyen élettörténet nagyon tanulságos lehet, arról nem is beszélve, hogy elég erős önkontroltt tanulhatsz.

Fel a fejjel,és sok szerencsét.

2013. febr. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha így teszel, mire megérsz, sokkal erősebb, és keményebb leszel, mint a nővéred pl, akinek minden az ölébe hullik, és soha nem kell megküzdenie semmiért. Az ő élete, sztem unalmasabb, mint amilyen a tiéd lehet.

Am, én 23 éves korom után tudtam csak belátni, hogy az,hogy így alakult a sorsom, nem hiábavaló, de hogy mi értelme van, arra nekem kellett rájönni - időt kell adni magunknak. Így türelmet tanulhatsz.

Azt is észrevettem, hogy ha "kapok" egy pofont, egy jó ideig csak arra figyelek, hogy mennyire fáj. Saját tapasztalatom alapján, életben mindíg vmiféle fájdalom útján születnek meg új, jó dolgok. Az álmaim, amelyek megvalósítására törekszem, mind abban az időszakban születtek, amikor nagyon sokat szenvedtem.

2013. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!