Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségem sajnos már...

Stati kérdése:

Pánikbetegségem sajnos már ott tart, hogy a lakásom rabja lettem. Itthonról nem tudok magam kimenni, de sokszor már kísérettel sem. Szinte minden nap letört, kedvetlen vagyok! Frontint szedek már egy fél éve, de attól csak alszok. Megoldás?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichoterapia. Baratok, tarskapcsolat is sokat segit. A parom is agorafobias panikbeteg. Neki pl terapias cellal kutyat is javasoltak tartani. Ma mar az nem is okoz neki gondot, hogy a kutyaval naponta tobbszor kimenjen. Biztonsagot is ad neki meg kenyszer is. Hosszabb tavon meg mindig vannak gondjai.
2013. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szakember segítségére van szükséged. Nézz szét a neten, és válaszd ki a neked szimpatikus kezelési módszert. Menj el pszichiáterhez. Én én nem támogatom a gyógyszer szedést, de ki kell mozdulnod ebből az állapotból, és a gyógyszer segíteni fog, hogy kicsit jobban legyél. Ha összeszedted annyira magad, hogy képes vagy tovább lépni, menj el pszichoterapeutához, vagy bármilyen olyan szakemberhez, aki segítséget tud nyújtani. Csak lépj valamit, a saját érdekedben, mert ha csak a Frontint szeded, az nem fog segíteni. Ráadásul rá is szokhatsz. És soha ne add fel. Meg kell értened a betegség természetét. Vannak gyakorlatok, amelyekkel a pánikrohamok gyorsan leállíthatóak. Cselekedj a saját érdekedben. Már ezen a weblapon is sok segítséget találsz, ha rákeresel a pánikbetegségre.
2013. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
járok orvoshoz havonta,de nem nagyon szeretem,én úgy érzem,hogy nem igazán vagyok neki szimpatikus vagy valami hasonló.frontint és paroxatot írt,de csak a frontint szedem.ha őszinte vagyok hozzá elmondom,hogy nem járok sehova,meg hogy nem szeretem a gyógyszerek mellékhatásait,szinte rám förmed,sőt már azt is mondta,hogy nem kötelező oda járnom!
2013. jan. 22. 10:14
 4/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező.


Keress egy orvost aki szimpatikus... Én is átmentem már ezeken... Paroxatot szedek én is immár 5 éve de majdnem hogy tünetmentes vagyok. A pszihoterápia sokat tud segíteni.

2013. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cseréld le az orvost, ha így áll hozzád.

És semmiképpen ne a gyógyszerektől várj javulást. Tedd rendbe magad lelkileg, szakember segítségével, de csak olyanhoz menj, aki nem akar veled gyógyszert szedetni. Nem kell ragaszkodni a hagyományos módszerekhez, sokkal hatékonyabb, alternatív lélekgyógyászati módszerek vannak már.

2013. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan miért félsz kimenni otthonról? A kedvetlenséged is ebből fakad, vagy más jellegű gondjaid is vannak?
2013. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!