Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy más nincs...

Miért van az, hogy más nincs jóba az anyukájával?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a tinédzser kor miatt, de akkor én, hogy hogy ennyire jól kijövök vele és mindent megtudok beszél, a barátnőim meg szinte semmit nem mondanak el nekik? Velem van a baj vagy velük?

2013. febr. 18. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem, az ő anyjukkal van a baj.

Kicsi kortól ki kell építeni a bizalmat. Miután anyukám viággá kürtölte, hogy általánosban bele voltam zúgva a fodrász fiába, soha többé nem tudtam neki semmi ilyesmit elmondani...

2013. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az enyém meg sose figyelt oda (rég nem vagyok már kamasz), ha akartam valamit mondani neki, akkor nem érdekelte, úgyhogy leszoktam róla. én se mondok el neki semmi fontosat, pedig már rég felnőtt vagyok.
2013. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem veled van a baj, az biztos. örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy.

Anyának lenni nem könnyű, annyi minden van, ahol ott kell lennie és helytállni. És lehet, hogy egy anyuka mindenkinek eleget akar tenni, munkahelynek, főzés - takarítás - stb otthoni dolgoknak, férjének, anyósának, és a gyerekkel nem tud már elég időt tölteni. Nem tudnak őszinte hangon beszélni, és akkor már egyre rosszabb.

2013. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Veled van a baj, most menj anyukádhoz és mond meg neki,hogy "többé nem állok szóba veled"


Na nem ,ez csak a hülye kérdésre hülye válasz rész volt.(<--- "Velem van a baj vagy velük?")


Ez igazából egyén függő, ha én azt mondtam anyukámnak,hogy olyan társaságban voltam ahol mindenki cigizett,akkor ő rögtön tényként kezelte,hogy én is cigiztem.(pedig soha nem cigiztem)


De ha például azt mondtam neki,hogy na figyelj, eljöttem az utolsó óráról mert feleslegesnek tartottam ott ülni tanár nélkül,akkor azt mondta,hogy jó.


Ezzel szemben más anyukája?"Mi az,hogy ellógsz az iskolából?Ilyen nincs...nem csinálhatod"

vagy

"Tudom,hogy nem cigiztél mert jó gyerek vagy és soha nem tennéd"


Így működik ez.

2013. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

az anyjukkal van baj, mert az ő dolga lett volna kialakítani egy bizalmi viszonyt. már a kezdetektől. ha ez nincs meg, akkor kuka az egész. sajnálom azt, aki legalább a szüleivel nem lehet jóban, nem bízhat bennük.


nekem anyám sokat melózott, és egyedül nevelt fel, de mindig volt naponta 1 órája, amikor ömleszthettem a mondanivalómat. akár este 10kor.

6 évesen és 16 évesen is el tudtam neki mondani az összes bajomat, örömömet, és szívesen hallgatta, tanácsot adott.


amelyik anya erre képtelen, az inkább vett volna magának egy ékszerteknőst, azt elég megetetni, kipucolni, nem kell vele beszélgetni.

2013. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó, az enyém mindig a házimunkával jött, hogy tudvalevő, azért nem ér rá minket meghallgatni, mert mosogatnia kell (kettes vagyok), aztán mikor 28 évesen gondok voltak az exszel, csodálkozott, hogy nem mondom el neki a problémáimat. hát előtte se tudtam neki elmondani semmit, mit várt?
2013. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden ember más és ebből következően minden ember másként reagál le dolgokat. Ennyi a magyarázat nem több.
2013. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó neked!:)

Nekem anyukámmal világ életemben nem volt ideális a kapcsolatom. Nem szeretett, nem kaptam tőle soha szeretetet, még kicsi koromban sem. Így nem alakult ki kettőnk között a jó viszony, nem is tudok vele laza és őszinte lenni. Az az igazság hogy nem is szeretem igazán. Pedig nagyon tudok szeretni ettől függetlenül, a párommal és a barátnőimmel maximálisan őszinte tudok lenni. Tehát én azt tapasztalom hogy nem típus függő, hanem a kapcsolat minőségén múlik. Szerencsére a kamasz fiamat jól szerettem, figyeltem rá mindig, így ő őszinte tud velem lenni, ha akar;)

2013. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én anyám ivott, eltűnt hónapokra, majdnem meghalt az évek alatt párszor, én kerestem, mert elment berúgni, az esküvőm alatt is életmentő műtétet hajtottak végre rajta, lelkileg tönkre tett. Na ezért nem vagyok jóba vele.
2013. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szerencsés vagy! Becsüld meg anyukád! Én sosem tudtam beszélgetni az anyukámmal, mert nála egy csomó minden tabu téma. Olyan rossz volt! Sosem tudtam elmondani, ami zavart, mert állandóan csak a saját problémáival volt elfoglalva, meg folyton versenyzett velem mindenben. Hallgathattam, hogy mennyi mindenben jobb volt nálam, szebb volt nálam, ügyesebb volt nálam... Lehet, hogy ez így is van, de gondolom te sem tennéd tönkre ezzel a gyereked önbizalmát! Egy idő után úgy éreztem, hogy nem is érdeklem. Persze, hogy nem mondtam el neki semmit! Javult a kapcsolatunk mióta elköltöztem, de most sem tudok vele mindenről beszélni. Viszont megtaláltam a páromat, akinek bármi elmondhatok!
2013. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!