Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25 évesen úgy érzem, elrontott...

25 évesen úgy érzem, elrontottam az életemet, tehetetlen vagyok. Mi a kiút?

Figyelt kérdés

Nem lehet röviden összefoglalnom, mi a probléma, de valahová le kell írnom, mert már kezd felemészteni.


A legnagyobb bajom az, hogy boldogtalan és magányos vagyok, ráadásul lelkiismeret-furdalásom van. Úgy érzem, hálátlan vagyok a szüleimnek, akik mindenben támogattak. 25 évesen még nincs diplomám, igaz, hogy nehéz egyetemre járok, de 2 év csúszással fogom befejezni, mindezt azért, mert lusta vagyok tanulni. Dolgozom mellette már évek óta, volt, viszonylag jól is keresek de mégis, már rég a saját lábamon kéne állnom, és ez még 1-2 évig biztosan nem fog megtörténni.


Rossz ember vagyok, megbízhatatlan, álszent, sokszor borzasztó nagyképű és türelmetlen. Azt képzelem, hogy attól vagyok jó ember, mert a metrón felkísérek egy vak embert, vagy mert rendszeresen odamegyek turistáknak segíteni, de valójában álszent vagyok, hazug, aki folyamatosan nyomja a dumát arról, hogy mindenkinek maga erejéből kéne boldogulnia, holott én vagyok az, aki a legnagyobb hátszelet kapja.


Magányos vagyok, nyár eleje óta nincs barátnőm, pedig csak erre vágyok a legjobban. Sok barátom van, akik szeretnek, van egy legjobb barátom is, akinek talán mindezt elmondhatnám, de olyan családban nőttem fel, ahol az érzelmek tabutémák, én sem tudok beszélni róluk, borzasztóan védtelen vagyok közben. Még a barátnőmnek sem tudtam teljesen megnyílni, pedig ő volt az, akire úgy tekintettem, mint gyermekeim anyjára.


Eddig a sport jelentette az örömöt, most két hete sikerült összetörnöm magam kicsit, úgyhogy még hetekig nem tudok csinálni semmit, ez megőrjít, komolyan depressziós leszek tőle.


Mindeközben esélyem sincs azzal foglalkozni, amit szeretnék, melóba vagy egyetemre menet is folyamatosan álmodozom arról az életről, ami számomra elérhetetlen, mert gyáva vagyok és lusta (legfőbb témája nem a pénz, hanem Afrika, mindegy, hosszú). Ráadásul most anyámmal is sikerült összevesznem, mert a túlzott aggódását borzasztóan bunkón reagáltam le.


Mindenki bennem hitt, én voltam az, aki 0 munkával kitűnőre érettségiztem le, mindenki tőlem várta, hogy majd valami nagyot alkotok, és semmire, de semmire sem vittem. Egy dologra vagyok "büszke", hogy elég széles látóköröm van a világ dolgairól, de ezt is arra használom fel sokszor, hogy másokkal érzékeltessem, hogy ők mennyire nincsenek képben a világról. Ráadásul ez a széles látókör is csak szerencse, a géneknek köszönhetem azt, hogy viszonylag gyorsan meg tudok jegyezni bármit, ehhez semmi közöm nincs.


Magányos vagyok, értéktelen vagyok, lusta vagyok. Ez egy remek világ lenne nélkülem.


2013. febr. 19. 01:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

A hatos vagyok.

Akkor most kicsit fordítsuk át gyorsan.

Nézzük szépen sorban amiket írtál.

1, szeretnél boldog lenni.

2, Társat szeretnél.

3, Szeretnéd a szüleidnek meghálálni, hogy felneveltek.

4, Szeretnéd az egyetemet befejezni és azt, hogy szorgalmasabb legyél.

5, Szeretnél a saját lábadon állni.

6, szeretnél jobb ember lenni.

7, szeretnél őszintébb lenni. -Jelentem ez lehet, hogy sikerült.

8 szeretnéd a családoddal megbeszélni az érzéseid és biztonságban érezni magad közben.

9, szeretnéd ha megtudnál majd megnyílni annak a lánynak akit szeretsz.

10, Szeretnél meggyógyulni, hogy újra sportolhatsz

11, Van egy álmod amit szeretnél elérni és ez nagyon fontos neked, szinte már égető vágyat érzel, hogy elérd.

12, Szeretnél bocsánatot kérni édesanyádtól.

13, Szeretnél másoknak megfelelni..

14, Szeretnél valamit önerőből elérni, valamire büszkének lenni amiért valóban megküzdöttél.

15, Szeretnél szépen ezen a remek suicid depressziós izén túl lenni.


Nos így az írásod olvasva. - Szépen sorban.

Vagy nem ezt írtad ? Nem szeretnéd ezeket ? Akkor miért bánkódsz miatta? Ha pedig szeretnéd, néhányat kapásból kipipálhatsz. Ha bele kezdez már tettél egy hatalmas lépést a lustaságod ellen. Ha bocsánatot kérsz édesanyádtól, már tettél egy hatalmas lépést afelé, hogy megbeszéld az érzéseid a családoddal. Stb...


Írd le szépen a céljaid, dátummal. Oszd fel kisebb lépésekre, akár napi feladatokra és mindennap tedd meg, amit meg kell tenned. Ha mindennap kipipálsz valamit, tele leszel sikerrel.

Most azt hiszed, hogy elszúrtad az életed ? Ez a helyzet ?

Az élet nem egy helyzet, hanem egy folyamat, ami lépésekből áll, olyan dolgokból amit meg kell tenned. Ha nem teszed, akkor is történik valami, csak nem aszerint, ahogy cselekedsz.

2013. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem fogom a csillagjegyre csak kíváncsi vagyok. Nyilván nem a csillagjegyeknek köszönhető ha valaki ilyen depi, de vannak hajlamosító tényezők. Számomra érdekes, hogy mi a csillagjegye...
2013. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

De sok válasz jött :)


Köszi mindenkinek. Nem tudom, mi történt igazán, amikor ezt írtam (nem csoda, hogy hajnali 2 körül posztoltam). Alapból nem vagyok ilyen, nagyon ritkán panaszkodom, és kicsit furcsa ezt az egészet visszaolvasni, mintha nem is én írtam volna. Asszem hirtelen kicsit besokalltam, vagy nem tudom.


A lustaság szar dolog, bár nálam nem az a hagyományos tévé-előtt-ülök-és-eszem-a-chipset a jellemző, hanem inkább arról van szó, hogy szeretem a kisebb prioritású dolgokat előrerakni, és az igazán fontosakat meg az utolsó határidőig kitolni. Ezen dolgoznom kell.


Most kicsit rendbe kell rakni magam körül a dolgokat, de ezeket rajtam kívül senki más nem tudja megoldani. A helyzet szerencsére nem olyan vészes, általában elég tevékenyen telnek a napjaim, csak kicsit jobban kell összpontosítani az igazán fontos dolgokra.


Köszi mindenkinek még egyszer!

2013. febr. 20. 17:40
 14/17 A kérdező kommentje:
Hja igen, nem is tudom pontosan, mi vagyok, talán vízöntő.
2013. febr. 20. 17:44
 15/17 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy csak én vagyok így ezzel (szintén 25 vagyok), de örülök, hogy másoktól olyan tanácsokat hallottam, amiket magam is meg tudok fogadni.
2014. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Huh, de megváltoztak azóta a dolgok, szerencsére pozitív irányba. Még a diploma is meglett az eredeti poszt után egy évvel :)
2016. márc. 8. 07:43
 17/17 anonim válasza:
És mi van most veled?
2017. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!