Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értékel engem az...

Miért nem értékel engem az apám? Miért nem képes szeretni? 18/L

Figyelt kérdés

Felvétel elôtt állok, orvosira szeretnék menni messze innen, Pestre. Az apám viszont nem támogatja ezt, szerinte a lehetô legközelebbi egyetemre kellene mennem, Debrecenbe. Eszemben sincs...ugyanis akkor bejárós lennék, ami kifárasztana, ráadásul elvenné az idôt mind a tanulástól, mind pedig a barátoktól. Nem beszélve arról, hogy az egyetemi élet az önállósodásról szól, engem pedig mindig bezártak: kocsival vittek iskolába ( mert a busz veszélyes), csak ritkán mehettem bulizni és pasim is csak titokban lehetett. Nem csoda, hogy elvágyakozom innen, a tanulás az egyetlen esélyem arra, hogy kiszakadjam innen, és higy egy kicsivel szabadabb legyek.


Már ebbe bele is törôdtek...a gond az, hogy apám napról napra mondogatja, hogy milyen rossz lesz nekem vonatozni, meg hogy nem tudom én milyen ronda és büdös Pest stb. Ô olyan ember, aki mindent és mindenkit utál, még azt a kevés barátját is, akivel néha beszél. Állandóan csak panaszkodik, nem értékeli se anyát, se engem...nem dícsér meg a jó jegyeimért, nem köszöni meg a kedvességeket, csak szidni tud ês elégedetlenkedni. Sose becsült meg engem, és nem is szeret. Mindig csak kritizál...és a pénz az, amivel meg tud fogni és fenyegetni. Amikor rossz kedve van, mindig azt mondja: ,,elrontom az életedet, nem foglak támogatni, ha nem...". És ilyenkor gondolok arra h inkább diákhitelem lesz, mintsem h itthonmaradjak VELE. Már alug várom h elmenjek. Mit tegyek? Olyan rossz kedvem van :'( Normális az ilyen?


18/L



2013. febr. 19. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Tipikus negatív ember és tipikus szülői reakció. Félt, hogy elveszít és ezt zsarolással próbálja elkerülni.


Nagyon vártak téged, amikor megszülettél ugye?

Ezért ez a beteges féltés.


Meglepődsz, de ő mindennél jobban szeret téged, csak ezt képtelen normálisan kifejezni.

2013. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha valóban szeret, akkor miért mondogatja nap mint nap, hogy egy senki vagyok, aki soha semmit fog
2013. febr. 19. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem azzal van abaj, hogy nem szeret. az a baj, hogy NAGYON SZERET csak nem tudj akifejezni. Én is ilyen családban élek sajnos. Apám még soha nem mondta nekem hogy szeret. Attól fél hogy ha most felköltözöl petre nem fog látni, nem leszelk az ellenőrzése alatt. Gondolom nincsenek testvéreid, csak te vagy neki meg anyukád.
2013. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Soha semmit nem fogok elérni
2013. febr. 19. 18:32
 5/13 A kérdező kommentje:
Dee van egy tesóm.
2013. febr. 19. 18:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt már nem arról van szó h féltene, hiszen felnőttél. Csupán féltékeny.... féltékeny h elérhetsz valami magasabb szinttű dolgot, amiről mondjuk ő csak álmodozott egész életében. Ha nem tanultál volna, akkor meg azért szidna, paradoxon az egész. Sajnos nem tudsz vele mit csinálni (vannak olyan emberek akik attól boldogok ill. boldogabbak ha a másik kevesebb mint ő) Menj Pestre nyugodtan, és kezd el az életed!!! SOK SZERENCSÉT HOZZÁ :)
2013. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokta ezt mondani apám. ha akkor mondja mikor mérges akkor azt engedd el a füled mellett. csak a saját baját, sérelmeit vetíti ki rád. ez nyilván rosszul esik neked, de meg lehet tanulni kezelni az ilyet.
2013. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4"magából fiam, soha nem lesz semmi" -ez egyfajta rossz elképzeléssel kimondott doppingszer- azért is megmutatom reakciót várnak tőle.. Sokan kapják szülőktől, nevelőktől.
2013. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8.nak igaza van, nekem az egyik edzőm csinálta mindig ezt. Mindig fiúkat edzett és náluk be is vált. Megkapott minket lányokat, folytatta ezt a módszert mi meg úgy megutáltuk hogy nem is akartunk már járni hozzá, folyton magunk alatt voltunk hogy milyen bénák vagyunk és leromlott a teljesítményünk is, pedig amíg olyan edzőnk volt, aki azzal motivált, hogy de ügyesek vagyunk, csak így tovább, már majdnem tökéletes addig minden versenyen dobogós csapat voltunk. sajnos a férfiak azthiszik ezzel motiválnak.
2013. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Attól fél hogy ha most felköltözöl petre nem fog látni, nem leszelk az ellenőrzése alatt."


Az én olvasatomban ez nem szeretet hanem birtoklási vágy. A szülő meg amúgy is csak kölcsönbe kapja a gyereket, aki ezt nem akarja felfogni (hogy miért az elég bonyolult) az szokta kalitkába zárni a gyerekét meg érzelmi zsarolással irányítani.

2013. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!