Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy már megint iskolát akar váltani 20 évesen?

Figyelt kérdés

Egy iskola se jött be. Mondjuk nekem soha nem jön be semmi ami egy évnél tovább tart. Nem tud huzamosabb időre ráállni az agyam valamire, az a baj. Mondjuk szerintem ez nem baj (mert ez még valamennyire természetes is), csak a társadalom ítéli el. Én az a típus vagyok, aki hamar kerülni kezdi az iskolát, és ahelyett, hogy órákig az osztályteremben ülne a könyvtárban tanulmányozza a kvantumfizikát, esetleg kirándul.

Anno grafikusnak iratkoztam be, de nem jött össze.

Közgazdásznak álltam, az se jött össze.

Jelenleg cukrászatot tanulok, de már szinte sírok, ha csak arra gondolok csinálnom kell. Az utóbbi időben tényleg be sem mentem a cukrászatra.


Rájöttem, hogy a természettel akarok foglalkozni! Szeretném ennek szentelni az egész életem. Érdekel a történelem ezen része, és a jelenkor állatai is. Érdekel az egyedfejlődés, az evolúció.

Ezek kisgyerekként is nagyon vonzottak.


20,l


2013. febr. 19. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A természet,az állatok,az evolúció érdekel?

Én biológusnak tanulok és már az első félévben láttam nálad sokkal-sokkal kitartóbb embereket elvérezni a vizsgákon.Sokan itt is hagyták a szakot.Másoknak a latin és angol szavak nem tetszettek.

Próbáld inkább befejezni a cukrász tanulmányaidat,hogy valamit fel tudj mutatni.

2013. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mivel ez már a harmadik inkább fejezd be s azzal bizonyíts magadnak/szüleidnek, hogy ha annyira érdekelne közben, magadtól is kezd el, de egyenlőre csak kérj el tananyagot olyantól aki ilyesmit tanul s így pénz nélkül is belekostólhatsz. Közben megvan a cukrász szakma s talán anyádék se dobnak ki ha bejelented igényeid.
2013. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Legalább ezt csináld végig, ha már elkezdted, aztán jöhet egy másik szak. Nem azzal van a baj, hogy nem tudsz ráállni, valamire, mert olyan nincs, hogy ennyi féle irány közül sem mozdult meg benned valami. Sokkal inkább az akarat, a kitartás és küzdeni akarás hiányzik belőled. Bizonyos értelemben én is ilyen vagyok, pl sportokkal kapcsolatban. Elkezdem, lelkes vagyok, aztán eltelik 2 hónap és utálom az egészet. Ez viszont kitartás hiánya, azért hagyom abba, mert lusta vagyok, nincs kedvem este még oda is menni, stb.


Ha tudnád hányszor keltem én reggel sírhatnékkal, mert ismét suliba kell menni és hányszor jöttem már haza úgy az egyetemről, hogy agyhalott lettem estére és neki kellett állnom tanulni a másnapi zh-ra. Van hogy ott tartok, hogy sírógörcs közepette csapkodok és kijelenem, hogy elegem van az egészből, de ilyenkor jön az akaraterő és a cél, ami arra késztet, hogy összeszedjem magamat és másnap is bemásszak az egyetemre, megcsináljam. Imádom a szakomat, de így is vannak mélypontok. Szerinted neked van úgy értelme belekezdened egy egyetemi szakba, hogy semmi kitartás nincs benned? Ezt is feladod fél éven belül majd ugyanúgy!

2013. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!