Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám nagy ívbe tojik rám....

Az anyám nagy ívbe tojik rám. Most komolyan én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 13 éves vagyok. Apám 8 éve nem velem él mert anyám otthagyta. 8 évig nevelőapám volt, 6-8 hónapja költöztünk el mert az utolsó két évbe tönkretett idegileg és szellemileg. (Fülembe teli torokból ordibált, őrült volt, fenyegetett, a hangulat mindig elromlott ha hazaért, nem dolgozott 47 évesen..stb.) Anyám meg kiskoromba és most is elkényeztet de csak azért, hogy lekopjak róla. Nem vár el tőlem semmit, már olyan is volt, hogy nem hívtam fel, hogy hol vagyok ő nem hívott fel pedig este hatkor jöttem haza. Barátnőmnél is aludtam már mert nem jött értem. Én csak annyit kérek tőle, hogy várja el, hogy tanuljak mert így teljesen azt érzem, hogy leszar, tőle lehetek takarító nő is. Nem érdekli, hogy milyen jegyet kaptam, nem ösztönöz tanulással kapcsolatban, nem segít tanulni. Tőle komolyan szerintem takarító nő is lehetek. Mit tegyek?!
2013. febr. 20. 21:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Soha nem a gyerek a hibás, ha az anyja őt elhanyagolja, hanem az anya.


Bármennyire is fáj, ne foglalokzz az anyukáddal, keress egy ideig anya-pótlékokat (nagynénit, barátnő anyját, tanárnénit, szomszéd nénit) és közben nagyon-nagyon keményen tanulj. Nem anyukának tanulsz, hanem magadnak.


Én ezt tettem. Engem anyám nemcsak elhanyagolt, hanem ütött-vert, mindenért. Apámat nem érdekelte semmi, magamnak kellett magamat megvédeni, magamnak kellett magamról gondoskodnom. Egyetemet végeztem, szakvizsgáztam, és elmentem időben pszichiáterhez, hogy segítsen a szüleim ellen tenni, hogy élhessek.

2013. febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!