Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyám megsértődött, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyám megsértődött, mert nem engedem, hogy belefizessen az esküvőmbe. Talán én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagyom óta nagyon rossz kapcsolatunk volt, sok konfliktus és vita, ő sosem volt hajlandó kompromisszumokra, hiába pröbálkoztam. Nem akarok kertelni, megmondom őszintén, hogy nem nagyon szeretem őt, nem tekintem anyámnak Mióta elköltöztem, javult a kpcsolatunk, gondolom azért, mert egy hónapban rgysuer találkoztunk.


Jővőre lesz az esküvòm, és tegnap megkédezte, hogy mit fizessen...? Èn egyből rávágtam, hogy semmit. Sose voltunk olyan kapcsolatban, hogy én rzt elvárjam, őszintén eszembe sem jutott, hogy a segítségét kérjem. Nem akarom, hogy úgy csináljunk, mint egy normális anya-lánya páros, nem akarom, hogy hàlálkodnom kelljen vagy tartozzak neki, mert beszállt a költségekbe. A párommal is megbeszéltem, ő egyetért, ismeri anyámat és a viselkedését.

Amikor ezt közöltem vele, megsértòdött, hogy mi az, hogy nem akarom,akkor nem is jőn el az esküvőre. Hogy értessem meg vele, hogy ezzel semmit nem ér el? Azt csak nem mondhatom, hogy "Bocsi, de micel nem tartalak édesanyámnak, nem akarom, hogy közöd legyen ehhez."


2012. dec. 28. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Hogy te vagy-e a hibás, az attól is függ, hogy milyen szavakkal és milyen hangnemben utasítottad vissza.

Egyébként anyud, ha annyira akar nektek segíteni, akkor megteheti azt, hogy azt a pénzt, amivel beszállna a szervezésbe, odaadja az esküvőn egy borítékba, mint nászajándék. Na így már taplóság lenne nem elfogadni.

2012. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zummer válasza:

Én sem voltam jóban nevelőanyámmal, de ma már tudom, hogy minden egyes veszekedésünknek oka volt. Jó oka. Csak én ezt gyermek fejjel nem láttam át. Most nagyon jóban vagyok Vele, egy két családi incidens közelebb hozott minket egymáshoz. Az, hogy felajánlotta a segítségét, pusztán gesztusként értékelendő, mintsem az anyagi javak fitogtatásaként vagy fontoskodásként. Ha eddig elsz*rta a nevelésedet, akkor hogyan tudna másként anyaként viselkedni? Gondolom már makacs is, és kitart az elvei mellett, de azért mégiscsak ott van a helye, hiszen Te is biztosan ott lennél a gyermeked esküvőjén. :)

Fogadd el a segítségét, aztán ha később felhánytorgatja, rá kell szépen hagyni.

Úgy is felfoghatod ezt az eseményt (ha csak anyudnál maradunk), mint egy családi konfliktuskezelő tréninget. :)


Persze azt nem tudhatom, milyen is anyukád. De sejthetem, hogy mit gondolnék a helyében. Próbálj meg a fejével gondolkodni (utálatot kiszűrve), és eszerint tarts ki az elved mellett vagy pedig fogadd el a segítségét. ;)

2012. dec. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Amikor ezt közöltem vele, megsértòdött, hogy mi az, hogy nem akarom,akkor nem is jőn el az esküvőre."


Akkor nem megy el, ennyire egyszerű.

2012. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!