Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme élni magányosan,...

Van értelme élni magányosan, ha ugy érezzük hogy nem hiányoznék senkinek sem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert még ha igaz is, amit érzel, a későbbiekben még megismerhetsz valakit/valakiket, akik miatt eszed ágában sem lenne akár csak gondolkodni is a halálon. Ne okozz fájdalmat a szeretteidnek. Én is sokat vagyok magányos, két éve itthon ülök, a barátaim felszívódtak, de megyek egyetemre szeptemberben, és vége a magánynak. Tenni kell dolgokért, nem pedig elmenekülni a hiányuk miatt.
2013. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van! Én is magányos vagyok, anya meghalt, saját család még nincs. Nemrég szakítottunk a párommal, erről egy idő után azt fogom gondolni, hogy jobb így, mert válasz és egy csomószor átb@szott és nagyon megbántott, de most még rossz érzés. Kevés barátom van, ők is távol.

De! Mindez még változhat! :-) Jön majd olyan férfi, aki tényleg szeret! Lesznek új barátok is a régiek mellett- minden rendbe jön!

És nem szabad ilyen negatívnak lenned! :-)

2013. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

*Mert alkesz

Bocsi, t9 van a telefonomon! :D

2013. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem hiányoznál senkinek? Biztos hogy magányos vagy, vagy csak te érzed annak?


Azért kérdezem, mert nekem az egyik lányom olyan, hogy "ha nincs gondunk, akkor gyártsunk magunknak".

Néha előadja a nagyhalált, hogy őt nem szeretik, így meg úgy. Egyszer láttam, hogy szenved, azt mondta, nem játszanak vele a többiek. Odamentem a gyerekekhez, megkérdeztem, beállhat-e közéjük. Ők értetlenül néztek: hát persze, miért ne???? Mentem vissza a gyerekhez, mondom hogy várnak, menj oda. De neeeeeeem. Inkább ült ott és szenvedett, hogy vele nem akarnak játszani, minthogy felkapott volna egy nyamvadt kis pónit és leült volna közéjük.


A másik esetben meg elvittem a suliból mert dolgunk volt, az úton szomorúan mondta, hogy a gyerekek biztos örülnek hogy ő nincs ott, mert nem szeretik. Elintéztük amit kell, visszavittem délre a suliba, majd este kérdeztem, hogy mi volt. Kiderült, hogy a gyerekek lelkendezve fogadták hogy még aznap visszament és az egyik gyerek meg is ölelte.... Ha megkérdezed tőle hány barátja van, akkor azt mondja, hogy nincs egy sem, holott konkrétan tudom, hogy van aki játszana vele, mert szimpatikus neki a lányom.


Azért írtam ezt le, hogy gondold végig, hogy a magányod nem csak a te fejedben van-e, és nem azon kéne agyalnod, hogy van-e értelme az életednek, hanem emeld fel a fejed és adj te értelmet az életednek.

2013. febr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Az én fejemben is sokszor megfordult ez a kérdés.

Aztán úgy döntöttem, a gyógyításnak szentelem az életem.

Ha nem is hiányoznék soha senkinek legalább segítek, hogy lehetőleg mások ne járjanak hasonlóan.

Így azt hiszem, van értelme az életemnek.

2013. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én kb 2 évig voltam magányos úgy, hogy az egyetemen csak egy tantárgyam volt, így nem kellett bejárni, munkát se találtam és barátaim se voltak és párom se. Tehát minden nap, reggeltől estig otthon ültem, néha elmentem egy héten párszor egy ismerősömnek segíteni, de a napok többsége azzal telt, hogy bent ültem a szobában és lefoglaltam magam. Az első egy év könnyen letelt, mert néha volt munkám, de akkor is úgy éreztem, hogy nincs életem, mert minden nap csak hazajöttem melóból és a délutánom azzal telt, hogy játszottam a gépen. Sokan még meg is jegyezték, hogy nincs életem és sajnos igazuk volt. Utána jött az otthonülés, aminek örültem a pihenés miatt, de fél év múlva már kezdtem unni. Amikor találtam munkát, akkor jó volt, de viszont olyan munkám volt, ami egyedül tudtam csak csinálni és már az is kezdett az agyamra menni. A vége felé odáig fajult nálam ez a szenvedés a folytonos egyedüllét miatt, hogy olyan voltam, mint egy hisztis pics@, mindenkivel veszekedtem, szerintem már kezdtem hülyét kapni. Azóta már nem vagyok magányos, szerencsére találtam barátokat, azaz inkább visszaszereztem a régieket és mindig mellettem van a párom is. Én voltam az élő példa rá, hogy mennyire be lehet kattanni ettől az állapottól, nagyon rossz erre az időszakra visszagondolni. Úgyhogy járj el otthonról és ismerkedj, mindenkivel állj le beszélgetni, akivel csak tudsz és akkor nem leszel magányos.
2013. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kérdésben benne van a válasz. Benne van a fájdalom, a világtól való elfordulás, a lemondás és a másoktól való elzárkózás, hogy azt gondolod, úgy érzed, nem hiányoznál senkinek sem.


Van értelme egyedül élni, ha az egyedüllét nem egyenlő a totális magánnyal és a világtól való szándékos gagy kényszerű elzárkózástól. Sok ember él és tud élni egyedül - de ez nem feltétlenül magány, és főként nem jelenti azt, hogy azért él így, mert "nem hiányoznák senkinek sem". Ha már egy macskád van, annak is hiányoznál, ha nem lennél.


Ne csinálj semmi hülyeséget, inkább kérj (szak)segítséget még időben!

2013. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod én már túl vagyok pár öngyilkossági kísérleten és 18 évesen meg is szöktem itthonról.De ezek után leültem beszélgetni anyukámmal és most,évekkel később örülök,hogy nem sikerültek ezek a kísérletek.

Azt nem tudhatod,hogy kinek hiányoznál-e vagy sem,biztos van olyan ember az életedben akiknek igen,csak túl borúlátó vagy ahhoz,hogy ezt meglásd.Nekem sokat segített az is,hogy anyu vett nekem egy macskát.Szerintem fontold meg,egy kisállat sokszor több szeretetet tud adni mint egy ember.És ha minden kötél szakad ne utasítsd vissza szakember segítségét.Olvass sokat,sétálgass,járj olyan helyekre ahol ismerkedni lehet.Hidd el lesz ez még jobb is.Sok sikert:) 26/N

2013. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sokszor felteszem magamnak én is ezt a kérdést, családom nincs. Nemrég felmerült nálam egy betegség miatti kórházi kezelés esélye és a legnagyobb gondom az volt, hogy mi lesz a macskámmal, aki csak engem fogad el, senki mással nem barátkozik?? Úgyhogy ha másért nem is, nekem miatta élnem kell.
2013. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
koszonom a megnyugtato valaszokat! Igazabol mindig is egyedul ereztem magam mert felek az emberektol(rosszul vagyok toluk) ez egy ilyen "betegseg". Aztan jott egy ember akit megszerettem,most meg elhagyott. Es nehez ujra a magány.
2013. febr. 23. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!