Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám alkoholista, mit...

Alex009 kérdése:

Az apám alkoholista, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az apám alkoholista. Már 13 éve így élek, és ebből már kezd elegem lenni!Folyamatosan iszik, és minden nap részegen tér haza. Mielőtt megszülettem volna, az apám lányt akart, de fiút kapott. Születésem előtt is ivott, de nem ennyire. Kiskoromban sokatsírtam miatta. Most nemrég történt, hogy eltörtem az újjam. Apám 2l bort hozott haza részegen, de nem találta. Elkezdet ordibálni, és az édesanyámra fogott mindent ( ez nem volt igaz). Édesanyámat megakarta ütni, de én nem engedtem. Anyámat senki ne bántsa! Elre ő nagyon agresszí volt, és a másik ujjamat is elakarta törni. Azt mondta: Majd megpróbálom! Egész éjjel nemtudtam aludni miatta. Még mindig ottvan a szívemben, és nem hagy nyugodni. Leszoktató intézetbe nem akar menni. A válást sem engedi. A pénzét meg mindig csak elkölti (többet költ, mint hoz). Ha édesanyámmal lelépnénk, akkor meg minden mozdíthatót eladna. Egyszerűen nemtudom mit csináljunk. Ha meg elválnákak akkor az anyám amit 25 évig csnált, és erőt fektetett a házba, azt kár lenne 1 nap alatt elveszíteni. Az osztályból mindenkinek rendes, normális apja van, csak nekem nem. :( Ez nagyon ekeserít.Többen kérdezik , hogy hol van apám, még nem is látták. Erre én azt mondom, hogy: Hát ,,dolgozik''. Nemtudom mit tehetnék 13 évesen, de kérlek írjatok segítő kommenteket!

#apám #alkoholsta
2013. febr. 22. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyukáddal kéne beszélni. Nincs az a pénz, amiért megéri elviselni egy agresszív alkoholistát. És még veszélyes is.

Pont 13 éves voltam, amikor kis híján megölt a részeg anyám. Nem akart bántani, csak nem akart elengedni otthonról, és a kezében volt épp a nagykés.

Na én 14 évesen leléptem kollégiumba, hétvégére is csak elvétve jártam haza.


Nincs az a pénz, amiért megéri elviselni egy alkoholistát.


Ha az anyagiaktól féltek, csináljatok egy listát az értékes tárgyakról, és írassátok alá apukáddal, hogy közös tulajdon. Mondván, a biztosítónak kell, esetleges tűz vagy betörés utáni kártérítéshez.

Aztán lehet válni. Válás után a közös vagyon feleződik, anyukád nem lesz kisemmizve.

2013. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb bántalmaz akármelyikőtöket, orvos, látlelet, válókeresetet beadni, távolságtartási végzést kérni.

Vannak ennek lépései, nem ti vagytok sajnos egyedül ilyen helyzetben. Te egymagadban semmit sem tudsz tenni, egyébként is édesanyádnak kellene elsősorban ennek a megoldásán dolgozni, nem pedig egy kiskorú gyermeknek!

Ha ő nem jut elhatározásra, nem teszi meg a szükséges lépéseket, te kiskorúként nem tudsz tenni semmit!

Nem a te dolgod, az édesanyád dolga!

2013. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!