Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa kezességbe és egyéb céges...

Apa kezességbe és egyéb céges ügyekbe viszi a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Apám régóta vállalkozó már. Az a fajta aki a sumákolástól sem riad vissza. Pár éve elvált anyánktól és elköltözött. Hatalmas volt a botrány, a kiskorú gyerekek lelkileg megsínylették a történteket. Magyarország észak-keleti részén lakunk, nem sok a lehetőség munka és egyéb szempontból sem. Apám BAR listás, semmi nem lehet a nevén. A testvérem nem tudta elvégezni a szakmunkásit, sokszor bukott, problémás gyerek volt. A másik testvérem úgyszintén. Mivel az ő nevén nem lehet semmi, az egyik öcsém nevét már bevette a buliba.. Cégek tulajdonosaként szerepel papírokon, kezes is.. Apám ebben az égadtavilágon semmi kifogást nem talál. A másik öcsém fél év múlva tölti be a 18-at. Félünk hogy aláírat majd vele is papírokat.. Valaki hasonló helyzetben? Egy perben később lehetne bizonyítani hogy szülői nyomásra történt az aláírás, és szerintetek milyen eséllyel mentenék fel? Valaki hallott már ilyen helyzetről? Érzelmi zsarolás.

2013. febr. 22. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Az en apam is alairatott velem valamit. Fosulin ok eldontottek, hogy felveszem a diakhitelt. Mit tehettem volna? Alairtam. Ugy akartak, hogy felvesszuk a diakhitelt, abbol fizetjuk a nevemre irt biztositast. Es en majd fizetem a diakhitelt, mikor elkezdek dolgozni. Csakhogy elmeletben nezett ki csak "jol" En mar eleve ugy gondoltam, hogy ezen csak bukni lehet. Felveszel mondjuk 100-at fel evre diakhitelt, s mondjuk a biztositas dija is ennyi fel evre, s mikor elvegzed a fosulit, pont lejar a biztositas, es kiveheted a penzt. De amig a megtakaritas nem, a hitel kamatozik. Kiszamoltuk, mikor vegeztem, hogy 200-at bukok...de aztan szerencsere meg tudtam egyezni apammal. Megmondtam neki, hogy ove a biztositas penzem, kell a fenenek, es fizesse ki a hitelt is. Csak remelni tudom, hogy fizeti is a diakhitelt. Egyebkent meg kulfoldre koltoztem mar 5 eve, ha nem fizeti, es engem egyszer elo akarnak venni, keressenek meg, es hajtsak be:D Nem tudom mit lehetne tenni ez ugyben, hogy ne csinalhasson ilyet a szulo a gyerekevel. En ezt is buntetnem, meg akkor is, ha 18 ev feletti volt a gyerek, mikor alairta (szoval elmeletileg nem allt mar szuloi uralom alatt, mondhatott volna nemet....de hogy?)
2013. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így van. Olyan érzelmi nyomás van nálunk az apa részéről hogy itt nincs olyan hogy nem:( Mindent meg tud magyarázni hogy 'a gyerekeimért csinálom, hogy nekik jó legyen' nagy színjátékos! vagy arra is gondoltam hogy nem álk a realitás talaján. Régen sok pénze volt, elbukta. Nen tud beletörődni abba hogy már nem lesz annyi mint volt. Vállalkozik, vállalkozik, közben belekeveri a gyerekeket, az eszébe sem jut hogy hirtelen elhalálozna akkor mi a franc lenne??! ő a maga szemében a terminátor aki örökké él. (csak mondjuk közben meg májbeteg 20 éve..) Az hogy valaki 18 éves az nem azt jelenti hogy felnőtt. Az öcsém még nagyon éretlen, az életről meg halványlila fogalma sincs. plusz nem tanult.
2013. febr. 22. 19:30
 3/4 A kérdező kommentje:
egyébként megtalálható valaki olyan esetben külföldön ha itt az égadtavilágon semmi sem lehet a nevén és a fizetéséből is vonnának? van olyan hogy külföldön új életet kezdeni? tiszta lappal?
2013. febr. 22. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába éretlen valaki, ha betöltötte a 18-at, akkor attól kezdve felelös saját magáért. Inkább az öcséddel kellene beszélni, hogy ne irjon alá semmi ilyesmit.


Az meg, hogy külföldre mégy - a bankok mindenhol megtalálnak és igen komoly kamattal együtt kell visszafizetni a tartozásokat - szóval ezt nem éri meg.

2013. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!