Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan szar családom van. Hogy...

Olyan szar családom van. Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem szabad ilyeneket mondani és örülnöm kellene de olyan lehangolóak. A szüleim állandóan csak panaszkodnak, hogy ilyen szegénység, úgy nincs pénz, ilyen szar élet stb. Soha semmire nincs pénz de cigire mindig. Vagyis inkább anyámmal van a gond amúgy. Nagyon izgul minden miatt, állandóan odafigyel mindenre meg nem tudom, idegesítő már, hogy ennyire figyel. Ha többen vagyunk egy szobában vagy valahol és csend van, elkezdek beszélni hozzá vagy valakihez akkor egyből a szavamba vág és nem tudom elmondani soha. Ő meg sose mond el nekem semmit, mindent szinte utolsónak tudok meg és amikor beszélgetni akarok vele mindig csak "aha, ja, nem tudom, ne fárassz már". Abból is elegem van, hogy 16 éves vagyok és nem akar kiengedni, a múltkor barátnőméknél voltam és mondta, hogy ne legyek 8-ig (kb 4-kor mentem át) mondom jó, filmet néztünk és fél 8 volt. Szerettem volna azt a pénteket a barátnőmmel tölteni és felhívtam, hogy maradhatok-e még erre elkezdett velem kiabálni a telefonba, hogy azt mondta, hogy 8-ra legyek otthon. De hát csak a barátnőmnél lettem volna 1 rohadt utcával arrébb. 5 perc alatt hazaérek gyalog. Az osztálytársaimat simán kiengedik 10-11-ig, valamelyiket addig ameddig akarják engem meg 8-ig, nyáron 9-ig. Múltkor is találkoztunk az osztálytársaimmal, jó lett volna lógni velük egy kicsit, 8-kor kikönyörgtem anyámtól, hogy legyek még kint egy kicsit, erre azt mondta, hogy fél 9-ig. Sokra megyek 30 perccel, pedig akkor kezdett beindulni az este. Még ha innék alkoholt, cigiznék meg qváskodnék akkor megérteném. De egyiket sem teszem, nem értem miért nem engedi de nagyon elegem van belőle, hogy csak velem van ez. Ha meg megszólalok akkor meg az van, hogy akkor nem megyek sehova. Apám meg is engedné de úgyis az van amit anyám mond.


Amikor a barátnőmnél vagyok sokkal jobb minden, sokkal rendesebb a családja, szívesen élnék közöttük. 16 év alatt egyszer sem voltunk sehol nyaralni mert "nincs pénz", folyton jönnek a kifogások. Simán félre lehetne tenni, nem kell nekem nagy dolog, az is elég lenne ha elmennénk valahová egy délután de soha. Mindig megigéri anyám, hogy elmegyünk de nincs belőle soha semmi. Régen voltam már állatkertbe és menni akarok, tavaly megigérte de nem mentünk. Most ezt a nyarat igérte meg de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy semmi nem lesz. A barátnőim szokták mondani, hogy milyen jó anyjuk van, mennyi mindent megbeszélnek vele meg ilyenek és tök rosszul érzem magam. Nekem meg csak azt tudja mondani, hogy "jaj, most erre nincs pénz" meg mindenféle ilyen hülyeséget. Bevonzzák a rosszat. Rokonainkkal se tartjuk a kapcsolatot, ők is be vannak zárkóza, nem mennek sehova, nem jön senki. Tök unalmas életünk van. Soha nem mennek kikapcsolódni meg ilyenek, mert nincs pénz. Egyébként normálisan élünk, megvan mindenünk ami kell, simán tudnának félretenni. De ők nem szeretik a társaságot meg semmi. Annyira elzárkóznak mindentől, hogy már fáj.


Van még egy dolog. A szobámat nem rendezhetem be a saját ízlésem szerint, úgy van mindig ahogy anyámnak tetszik, nekem meg nem. Kedvenc színem a kék, azt szeretném ha nyáron festésnél kék lenne a szobám de belekötnek, hogy az cigányos meg mittudom én. Nem ilyen szar kékre akarom, hanem szépre. Gyerekkoromban is úgy nézett ki a szoba mintha nem is gyerekszoba lenne. Van 2 dolog az asztalomon és egyből pakoljak el. Elegem van, hogy az egész házban egy olyan rész sincs ami az enyém. Nem hallgathatok hangosan zenét, 30 fok van a házban mert ő fázik, de az nem érdekli, hogy rajta kívül 3-an élünk a házban és döglünk meg.


Majd ha még eszembe jut valami, írok!

16/L


2013. febr. 22. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Erre mondják, h megszoksz, v megszöksz.

Az még nem jutott eszedbe, h elmenj nyáron melózni, v suli alatt, a megkeresett pénzből, oda mész, ahova szeretnél? Tegyél érte, ne siránkozz!

Arra nem is gondoltál, h annyira félt, nehogy bajod essen, annyi rosszat hallani.

Maj párév múlva olvasd vissza, amit leírtál, s rájössz nem is volt olyan rossz életed, mikor semmire sem volt gondod!

2013. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húú ez nem semmi,megértem, hogy igy beszélsz a családodról. Csak annyit tudok mondani erre, hogy kitartást kivánok még pár évig, amig elvégzed a sulit és utána nagyon gyorsan költözz el otthonról. Vállalj baby sitter munkát akár külföldön, mellette tanulhatsz is nyelvet, meg közben is járhatsz valami suliba, de húzzál el jó messzire tőlük. Az anyukádnak nárcisztikus hajlamai vannak, személyiségzavaros. Az ilyen emberrel nincs mit kezdeni, csak keresztülnézni rajta,elengedni a füled mellett a sok sz@rt, megváltozni sajnos nem fog. Próbálj a tanulásra koncentrálni, főleg a nyeltanulásra, hogy majd el tudj indulni könnyebben a nagyvilágba. Ne keseredj el, még sok élmény vár rád az életben, csak erősnek kell lenned és kilépni ebből az egészségtelen családi légkörből majd. Sok sikert hozzá :)
2013. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Marha sokra megy a saját pénzével este 8-ig, már elnézést.


Nekem ebben a legrosszabb az ígérgetés. Nem tudom mi a francnak kell állandóan olyan ígérni, amit mindenki tud, hogy a büdös életben nem fog betartani. Ez nem más, mint hazudozás.


A túlféltés megint épp olyan probléma, mintha nem féltené és nem érdekelné egyáltalán, csak ez később üt majd be.

2013. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hol dolgozhatnék mikor a felnőtteknek sincs lehetőség? A semmi kellős közepén élek egy unalmas kis városban, tuti nem engedne el egyedül vagy barátnőmmel vonattal. Az iskolára teszek magasról, örülök ha le tudok majd érettségizni. Lehet, hogy külföldre kimennék ha úgy jönnek össze a dolgok, ezen már régóta gondolkozom. De amúgy hiányoznának. Hiába ilyenek, pár nap után hiányoznak. Osztálykirándulás 2 napos volt és már második nap hiányoztak. Néha kijönnek belőle az anyai érzések és tök kedves meg minden, meg szokott kedves lenni de nagyon régen ölelt vagy puszilt meg. Még valamikor kiskoromban. Nekem ez is hiányzik de én nem akarok odamenni csak úgy mert egyáltalán nem vagyok olyan és hülyén érezném magam. Amikor beteg vagyok meg ilyenek akkor rendes, meg amúgy is csak nem tudom. Nagyon nem olyan a kapcsolatunk mint másoknak. Soha semmit nem beszélünk meg mint mások. Viccelni se lehet, talán sose láttam még őszintén nevetni. Én meg szeretek nevetni, egy idióta vagyok.


Mondjuk erről az egészről a nagyanyám nagy részben tehet (anyám anyósa) pszichiátriai eset, szó szerint! Nem normális. Idegileg ki van már készülve anyám. Szóval nem biztos, hogy magától ilyen. Mindig azt nézi anyám, hogy nagyanyámnak mi a jó, pedig már neki is nagyon elege van belőle de nagyanyám besértődik azt megy a cirkusz hetekig, pedig nagyanyám $egge ki van nyalva.

2013. febr. 22. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján csak azt tudom mondani hogy az anyukád nem normális már ne is haragudj ez miatt, de sajnos ez így van.

Nos amit anyukád művel az egy katasztrófa, és lemerem fogadni hogy ő az úr a háznál, már az apádat is tutira elnyomja és ő is azt csinálja amit mondanak neki.

Hogy nem mentek el nyaralni mert "nincs pénz" Nos lehet igazuk van mert mondjuk egy 1 hetes nyaralás nem fér bele, de szerintem kevés pénzből, simán el lehetne utazni 2-3 napra valamerre a nyáron, ismerősök ajánlásával vagy stb...

A mi családunkba amikor nem volt pénz sok mindenre mi így oldottuk meg hogy rokonhoz vagy ismerőshöz mentünk.

De most nem akarom fájdítani a szíved, de eltudom képzelni hogy milyen lehet az neked, hogy mindenbe beleszól az anyukád és soha nem tudsz semmit sem kezdeni, mert elnyom.

Az odáig még érthető hogy nem enged ki túl sokáig, mert még félt téged, és nem tudom milyen az a környék, mert én is jó környéken lakok, és még is volt amikor még tavaly szeptemberbe ki akartak rabolni, csak a támadó húzta a rövidebbet. Tehát ez ügyben megértem. De a többi dologgal nem értek egyet.

Nos én is csak azt mondom hogy amint betöltöd a 18 at és amint lesz munkád, szedd össze a cuccodat és lépj le onnan. Onnantól már nem kötelezhet arra hogy ottmaradj. Ha rád küldi a rendőröket akkor neked jogod lesz arra hogy megtagadd hogy hazavigyenek, és csak annyit mondhatnak a rendőrök vissza szülőknek hogy élsz-e még vagy nem. Szóval még 2 évet kell kibírnod, és utána tehetsz egy nagy lépést előre, addig meg bírd ki valahogy :S

2013. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nyomja el apámat csak ha anya azt mondja nekem, hogy nem akkor nem. Max ha apa nagyon akarja akkor meg tudja győzni anyát. Szeretik egymást amúgy meg jó a házasságuk. De apa ki szokott állni az igazáért, vele nem is viselkedik így csak velem. Szerintem azt hiszi, hogy még mindig 5 éves vagyok (én tervezett gyerek voltam és közös, a nővérem mástól van és nem tervezték) szerintem lehet, hogy ez is benne van. Néha szokta mondani, hogy jó lenne ha még ovis lennék. Szerintem nem akarja elfogadni, hogy én is felnövök vagy nem tudom.
2013. febr. 22. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:

16 éves, mégis hova kellett volna eddig dolgoznia menni? Különben meg amilyen a leírás alapján az anyja a saját pénzén se mehetne sehova.


A diákmunkát meg felejtsük már el, alig adnak valakinek. Én mindent valóságnak megfelelően a papírjaimat a szövetkezetnél úgy töltöttem ki, hogy két nyelvet beszélek tökéletesen, mindig ráérek, mindent megcsinálok, csinos vagyok (kilót és magasságot is be kellett írni!) mindent tudok a számítógépen, tudod hányszor hívtak? Egyszer, de úgy, hogy a halál fszára kellett volna elbuszoznom, meg vinni magamnak kaját és a fizetésem kb. annak a költségeit fedezte volna, hogy oda megyek, meg eszek ott. Köszike! És ez egy nem tróger megyeszékhely. Adott esetben egy kisvárosban mit tudna csinálni?


Főleg egy 16 éves. Kedvenc típus diákmunkára a nappali tagozatos hallgató, akinek van jogsija esetleg még kocsija is, de minden reggeltől délutánig tud jönni. Hogy ezt aktív nappali jogviszony mellett hogy oldja meg, az le van szarva.

2013. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!Eltelt 9év, kíváncsi vagyok lett-e utána bármilyen változás?Mi a helyzet azóta? :)
2022. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!