Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az örökségemmel...

Mit kezdjek az örökségemmel és, hogy tudnám titokban tartani a családom többi tagja előtt?

Figyelt kérdés

1 hónapja meghalt a nagybátyám. Vele régóta nem tartottuk a kapcsolatot, külföldön élt. Igazából semmit sem tudok róla. Aztán mivel nem voltak gyerekei a vagyonát a rokonai és barátai között osztotta szét.

Mint kiderült nagy gyűjtő volt. Könyveket, műtárgyakat, kocsikat és órákat gyűjtött.

Én örököltem utána egy kocsit és 14db karórát. Még át se vettem őket. Németországban vannak egy ügyvédi iroda kezelésében. Azt se tudom, hogy vegyem át őket. Mit kezdjek velük azután? Mert haza nem hozhatom őket. Hol lehetne eladni meg tárolni őket?


A másik nagyon fontos dolog meg, hogy tudnám ezt az egészet titokban tartani a családom és a barátaim előtt? Rajtam kívül még egy ember örökölt tőle Magyarországon, az apám. Nem is szeretném ha más megtudná, hogy mekkora összeghez jutottam. Nem hiányoznak az irigy meg hirtelen előtűnő "nehéz sorsú" támogatásra szoruló emberek. Vagy az ilyesmit nem lehet eltitkolni? előbb-utóbb úgyis kiderül?


Na mindegy ilyen öröklés témában minden észrevétel, tanács érdekel:)

Aki örökölt már nagyobb összeget leírhatná a tapasztaltait, hogy mit kezdett a pénzel. Nem szórta-e esetleg a könnyen jött pénzt. Szóval minden érdekel a témában.


2013. febr. 16. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Azért egy kocsi meg 14 óra nem olyan nagy örökség, hogy sorba állnának majd a kölcsönkérők, akármilyen különleges vagy értékes órákról van szó. Még át sem vetted őket, máris azon gondolkozol, hogy hogy kellene eltitkolni? Akivel évek óta nem találkoztál az úgysem fogja megtudni!
2013. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem sem kell ezt túlvariálni, ennyire azért ne éld bele magad amíg nem láttad őket. Lehet összesen ér 2 milliót ami sok pénz de önmagában azért nem egy vagyon.
2013. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első!

A kocsi egy 1964-es Ferrari 250 GT Lusso!

Az órák meg A Lange & Shöne, Audemars Piguet, Vacheron Constantin, Jaeger-LeCoultre, Ulysse Nardin, stb.


Guglizz rájuk aztán mond, hogy nem olyan értékesek:)

A legolcsóbb óra annyit ér körülbelül mint a lakásom, pedig azért nem lakok putriban!

2013. febr. 16. 12:44
 4/20 anonim válasza:
76%
Hát én ilyen helyzetben keveset beszélnék róla és alaposan megfontolnák minden lépést.Nem azonnal dönteni hanem időt adni a dolgoknak,ilyenkor hajlamosak az emberek begyorsulni...hú pénz!!!Kell minden!!!!Gondolj csak bele a lottónyertesek nagy része,hogy jár...szegényebb lesz a végén mint előtte.Ha én nagyobb pénzt kapnék hónapokig nem foglalkoznék vele...majd utána..okosan ..ügyesen...addigra a helye is meg lenne.
2013. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk a haza szállítás nem tudom, hogy oldod meg de akkor köss rá biztosítást is.
2013. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az lenne a legjobb ha külföldön adnád el őket ott ugyis többet adnának érte mint ithon egy db órát ami nagyon tetszik azt meg megtartanád magadnak a pénzt meg svájci bankba kell rakni és csinálj ugy mintha nem lett volna semi mert ha a pénzt magyarországra hoznád akkor adózhatnál utána.
2013. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

" A kocsi egy 1964-es Ferrari 250 GT Lusso!

Az órák meg A Lange & Shöne, Audemars Piguet, Vacheron Constantin, Jaeger-LeCoultre, Ulysse Nardin, stb. "


Megkérdezhetem hogy egy ilyen örökség után Németországban mennyi közjegyzői díjat fizettél? Mert van egy olyan érzésem hogy nem 1 millió forintot.. hanem jóval többet

2013. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Az órákat, amennyiben Téged nem érdekelnek, a Vaterán és egy csomó szakfórumon keresztül el tudod adni.

A Ferrari a kora alapján már regadó mentesen behozható és kaphat OT rendszámot. Én megtartanám a helyedben. De ha nem akarod, akkor add kint el és csak a pénzt hozd haza. Az ügyvédi iroda biztos tud segíteni ebben Neked.

Ha pedig pénzzé tetted az örökségi tárgyakat, akkor simán titokban tudod tartani. A legegyszerűbb és legkevésbé hazugságos, ha elismered, hogy örököltél, maximum a mértékét nem hozod nyilvánosságra.

2013. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Haza ne hozd őket!


A kocsira két lehetőséged van.


Aukció:

Keresel a neten egy akciós házat amely kifejezetten autókkal foglalkozik és rajtuk keresztül eladod.

Ebben az esetben kereshetsz a legtöbbet. Egy ilyen autó ára aukción minimum 700-800 ezer euro. Ha viszont szerencséd van és két ember is eldönti, hogy ezt megveszi 2-3 millió euroig is felverhetik az árat.


Másik lehetőség, hogy bemész Németországban az Autosalon Singen-hez ( [link] ) és ők készpénzért megvásárolják. Szerintem olyan 500-600 ezer euro között adnának érte.


Az órák:

Keresel Németországban egy bankok bérelsz egy trezort majd szépen barakod őket oda.

Az órákat meg hirdeted az eBay-en és a Chrono24-en. ( [link] , [link] ).


Illetve itt is elképzelhető az akció!

2013. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Addig nem tudod sem eladni , sem hazahozni a vagyontárgyaidat amíg le nem rendezed az örökösödési adót.
2013. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!