Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi adhat egy pofont a...

Egy férfi adhat egy pofont a párja gyerekének, ha az súlyosan megsérti?

Figyelt kérdés
Ha pl. a gyerek azt mondja de jó, hogy meghalt az apád v. anyád?
2013. febr. 23. 10:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenért szerintem megérdemli a pofont a gyerek,csak hogy érezze hogy rosszat mondtott és tettinek következménye is van.Bár mondjuk Én így nem pofoznám fel a gyereket,max tennék róla hogy ne érezze jól magát emiatt,természetesen egyeztetve az anyjával,de ha az anyja nem akarja megbünteti ezért azért ott gondok adóthatnak.
2013. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Én 23 éves F vagyok.


Régebben nem volt felhőtlen családi környezetem. Édesapám már elhunyt több, mint tíz éve, Ő mindenért elvert, amiről nem is tehettem, még utólag, így vissza gondolva sem.


Nevelő apám egyszer tarkón vágott, hogy repültem előre egy métert, mert kissé tiszteletenül beszéltem vele a saller előtti egy hétben.

Muterom természetesen kiakadt, mikor utólag megtudta.


Én meg észrevettem magam, hogy 18 évesen ahogy beszéltem az is gázos volt, meg a füles is, hogy ez kellett, hogy észre vegyem magam.


Ám, azóta meggondolom, hogy kinek mit vágok a fejéhez, tehát, hasznomra szolgált.


Az említett gyerkőcnek véleményem szerint elsőkörben az Édesanyjának kellene szájon vágni ilyen esetekben, ha a gyerek így elengedi magát, mert ez a tiszteletlenség felső foka az én értékrendem szerint.

2013. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

12 - es vagyok.


Még talán annyit leírnék, hogy ha valaki, akkor én kaptam az erőszakos nevelésből.

Azóta kerülöm konfliktusok olyan formáját, ahol a fizikai megoldás szükségeltetne a vita elsimításához, illetve ha tehetem, akkor minden konfliktusban a békés, kultúrált utat választom. Nem érzem, hogy ettől egy erőszakos állat lettem, vagy egy agresszív, verekedős ember.


Nem tartom célra vezetőnek, de ahogy előttem írták, egy jókor adott "atyai - nevelő célzatú" nem árthat.

2013. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
19%

12-13 23 éves vagy csak, várjál még, hogy jön elő ez a minta mikor a saját gyerekedet neveled.


Ez nagyon dühítő, ha ezt mondja, de nem igazán tudok olyat elképzelni, hogy megüssem érte. Főleg, mivel nem az enyém. Szólnék az anyjának, aztán az majd csak csinál vele valamit. Elképzelhető, hogy ő csapja képen.

2013. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%

Hadd idézzem saját magam!


"Az említett gyerkőcnek véleményem szerint elsőkörben az Édesanyjának kellene szájon vágni ilyen esetekben, ha a gyerek így elengedi magát, mert ez a tiszteletlenség felső foka az én értékrendem szerint."

2013. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
10%
Hajrá, ha vállalja azt is, ha mondjuk a gyerek súlyosan megsérül... csak gratulálni tudok az ilyennek, komolyan. Az ilyen pasi amikor az észt osztotta a Jóisten, biztos, hogy az utolsó sorban állt. Hülye barom.
2013. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 zabmester ***** válasza:
61%
Hát ha arról a szituációról van szó, amit itt linkelt az egyik válaszoló, akkor szerintem az a pofon teljesen jogos volt (ráadásul egy 11 éves gyerek tökéletesen tisztában van vele, hogy milyen súlyos dolgot mondott). És fordítva is jogos lenne. Nálunk ha ilyen történne (és elméletben meg is történhetne, mivel a párom nevelőapja a fiamnak, bár azért na, merem remélni, hogy ilyen ocsmányság sosem hagyná el a gyerekem száját), hát én nem neheztelnék, ha kapna egy jól irányzott atyait a gyerek, sőt, ha előttem mondana ilyet, valószínűleg én lennék az, aki a szájára csap, pedig nem szokásom ütni vágni, pofont még sose kapott, csak néha a fenekére, a párom meg aztán pláne sose emelt rá kezet, de mondom, ilyen helyzetben, főleg, ha már ennyi idős lenne (most még csak feleennyi), hát biztos, meg tudnám érteni, ha kapna egyet.
2013. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%
Akár kettőt is. Ilyet egy 6 éven felüli gyerek csak bántásból, durva sértésből mond, pontosan tudja mit jelent.
2013. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
bárkinek ha ilyen tapló
2013. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%
te is adhatsz,de ebben az esetben anyukának kellett volna falhoz kenni a kölyköt
2013. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!